ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
سه شنبه، 7 بهمن 1393 11:49
تبلیغات

گزارش ديگر از ابتذال در جشن‌های نیمه شعبان +فيلم و عكس

سرویس فرهنگی پایگاه 598، اسطوره های دینی و اسلامی در طول تاریخ همواره در معرض تحریف قرار گرفته اند که در این میان نقش و عامل انسان های مغرض و بیمار دل بیش از همه به چشم می خورد.

مهدویت نیز از جمله مفاهیم مهم اسلامی است که در طول تاریخ اسلام همواره در معرض تحریف واقع شده است و مغرضان و بیماردلان با عناوین و بهانه های مختلف سعی در بدعت گذاری این حقیقت اعلی دینی را داشته اند.

ترویج فساد و ارتکاب معصیت در شب میلاد امام زمان (عج) از جمله گناهان بزرگی است که باعث ناخشنودی آن حضرت می شود و به طور حتم عدم برگزاری چنین جشن هایی بهتر از برگزاری آن می باشد.

متاسفانه از گوشه و کنار خبر هایی به گوش میرسد که در شب نیمه شعبان جشن هایی برگزار می شود که بی حجابی (و نه فقط بد حجابی) و رقص مختلط در آن به کرات به چشم می خورد.

متاسفانه در هفته گذشته،همزمان با نیمه شعبان و به مدت سه روز (شنبه 25 تیر تا دوشنبه 27 تیر) توسط معاونت فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران جشنی به عنوان گرامیداشت این عید بزرگ که ولادت امام حی است برگزار شد که نه بویی از انتظار نداشت ، بلکه در ادامه مراسم جوی کاملا غیر اسلامی همراه با گناه و معصیت بر آن حاکم شد.


 
با ذکر این مقدمه جهت روشن تر شدن فضای جشن فوق برای خوانندگان نکاتی را از این جشن قید می نماییم که حاصل مشاهدات حضوری است :

• سامانه نشاط شهرداری منطقه یک،ناحیه دو به مدت سه روز و از تاریخ شنبه 25 تیر 1390 شب نیمه شعبان تا دوشنبه 27 تیر فردای نیمه شعبان در آمفی تئاتر ولنجک پس از غروب آفتاب برگزار شد.

• در روز اول ساعت ها قبل از شروع برنامه از بلندگوهای کر کننده داخل آمفی تئاتر آهنگ زننده خواننده زن خارجی به بهانه تست سیستم صوتی! پخش می شد که مورد اعتراض افراد محلی هم قرار گرفت اما این رویه ادامه یافت.

• در مطلع برنامه ای که به مناسبت نیمه شعبان است، هرگز خبری از تلاوت قرآن کریم نبود.

• سهم مهدویت از این برنامه تنها یادآوری چند ثانیه ای مجری در پایان برنامه بود.

• به دلیل جو مبتذل و صدای شدید موسیقی بار ها در طول جشن مشاهده می شد که در جلو چشم مسئولین  دختران مجلس شروع به رقص می کردند که با بی توجهی و سکوت ایشان در شب اول رویه ای عادی در شب های بعدی شد.ابتذال برنامه به حدی بود که در مقابل چشمان شگفت زده حضار نه چندان متشرع دو دختر حدودا 20 سال در شب اول برنامه 10 دقیقه به صورت ایستاده و در وسط مجلس بدون هیچ مزاحمتی اقدام به رقص مبتذلی کردند که بدلیل نبود امکانات در شب اول از ثبت آن محروم ماندیم.

• در صورت مشاهده دوربین در دست جوانان معتقد محل ، اعضای انتظامات و حراست برنامه سراسیمه به دنبال دستگیری شخص و ضبط دوربین بودند که در طول سه شب تعقیب و گریز خنده داری را موجب شده بود.البته ممنوعیت فیلمبرداری فقط مختص به متدینین شناس محلی بود و دیگران با خیال راحت مشغول به فیلمبرداری از رقاصی و طنازی خود و دختران همراهشان بودند.

• برای حراست و انتظامات برنامه از اعضای یک باشگاه بدنسازی در محله وین-درکه دعوت به عمل آمده بود که در شب دوم مراسم به طرز زننده و زشتی اقدام به ضرب و جرح دو تن از متدینین و اقدامی نا موفق برای ضبط دوربین و دستگیری این دو نمودند!

• به دلیل شدت اعتراض متدینین ، در انتهای برنامه شب دوم مجری برنامه (جباری،مجری شبکه قرآن) اعلام کرد که شب سوم برنامه نخواهند داشت.

• به دلیل شدت ابتذال برنامه طی این سه شب غالب حضار دختران و پسران جوان بودند و حضور خانواده ها در این بزم گناه آلود بسیار کمرنگ بود که تصاویر به اندازه کافی گویا است.

• حضور خوانندگان با حرکات زننده و ظاهری شبیه خوانندگان غربی از نکات تاسف بار مراسم بودوبه گونه ای که بعضی دختران بد حجاب در گوشه و کنار مراسم اقدام به رقص می نمودند!تاسف بارتر آنکه مجری برنامه که از مجریان برنامه های قرآنی سیما است شوخی و حرکات نا متداول و غیر معمولی را انجام می داد که از شان وی خارج بود.

• علیرغم تذکر و اعلام وضعیت به نیروی انتظامی و معاونت فرهنگی-اجتماعی شهرداری تهران در شب اول برنامه ، این جشن به همین منوال در شب های یکشنبه و دوشنبه اجرا شد.

در پایان سوال اینجاست که آیا می توان با برگزاری جشن هایی که مملو از گناه و معصیت است و با هزینه سنگین بیت المال انجام می شود ، قلوب را به سوی حضرت حجت (عج) معطوف نمود؟

آیا ارتکاب معصیت پیشروی مسئولین برنامه و نیروی انتظامی قبح آن را نمی زداید؟

آیا شهرداری نهادی است که متولی مستقیم دین مردم است؟

آیا برنامه هایی این چنین تغییر ذائقه مردم به سمت جو پیش از انقلاب را به همراه ندارد؟

استدلال شهرداری تهران برای چنین کارهایی که در نقاط دیگر تهران همزمان به اسم سامانه نشاط برگزار می شده است،چیست؟

سهم مهدویت ، دین ، انتظار و عفاف در برنامه های شهرداری کجاست؟
 


 

 

گزارش مرتبط:

برگزاري برنامه‌هاي ضد فرهنگي به‌نام امام زمان(عج) و ماه شعبان +عكس

کد خبر:96699 -
نظرات کاربران

آیا واقعا اینجا کشور ایران است کاش پولهای بیت المال به جای این جشن ها و فوتبالیستها صرف ساختن کارخانه میشد.


انا لله و انا الیه راجعون متاسفم برای شهرداری که افتخار خلبانی دوران دفاع مقدس را یدک می کشد


تف به غیرت ....


محصل

جای همه ارادتمندان به امام زمان خالی بود یک شب رفتیم بوستان آزادگان مراسم اول با همخوانی و تواشیح شروع شد و آخر شب به کنسرت موسیقی راک رضا یزدانی ختم شد. البته نکته قابل توجه خروج بیشتر خانواده ها بعد از شنیدن صدای گیتار برقی بود ظاهرا مردم به هوای موسیقی شش و هشت آمده بودند.


م.بغدادی

دوست عزیز ایشون مدرک خلبانی رو به هنگام فرماندهی نیوری هوایی سپاه پاسدارن به دست آوردند یادمه وقتی نوجوان بودم و به پاگاه محل می رفتیم هرشب از خاص بودن فرماندهان جنگ یاد می شد و ایشان اسطوره ی من بود و همطراز با شهید حسن باقری دنیا چقدر زیاد آدمو عوض میکنه آقای قالیباف با این کار ها رای جمع نمیشه فقط آخرتت به آتش کشیده میشه


علی

چرا حرف مفت میزنید! چشم ندارید ببینید، یه رزمنده، سردار جنگ، دکتر، خلبان، چترباز، فرمانده، شهردار قالیباف یه لقب رئیس جمهور هم بهش اضافه بشه! حسودا! میره بهشت زهرا دم از سادگی میزنه، اونوقت عواملش که بعید بی اطلاع این فرمانده اقدام به این کارها کرده باشن، رای شمال شهری جم میکنن، من خودم اون وسط بودم، توهین ها و اراجیفی که این آقایون اظهار می کردن، دل امام زمانو شاد نمیکنه که هیچ، بی شک خون به دلش میکنه، آفرین! پول های ... که شهرداری به هر نحوی میگیره و ...


اللهم بلغ مولانا الامام الهادی المهدی القائم بامرک.


علی

شهدا ببخشید آقا جان العفو رهبرا ادرکنی ایران را به ابتذال نکشید


علی

بانیان را واگذار کنید به قائم آل محمد .


رضا

در آخر الزمان جای ارزش و ضد ارزشها عوض میشه!!!


خدا باعث و بانيش را لعنت ........................


مبارکتان باشد


مهدی

اللهم عجل لولیک الفرج و النصر سلام اگه این برنامه توسط دولت و مشایی برگزار شده بود حکم ارتدادشان صادر شده و در ملاء عام اعدام شده بودند!! ولی چه کنیم که این برنامه را حضرت سردار خلبان، چشم قشنگ! دکتر قالی باف ترتیب داده شده و ایشان امید حضرات ساکتین و اصلاح طلبان آمریکایی برای فتح سنگر ریاست جمهوری بوده و هرگونه اعتراض به مقام شامخ ایشان در حد محاربه با خدا خواهد بود......... لعنت خدا بر ترتیب دهنده این چنین مراسمی........


احمد

با پولهای مالیات مردم برای خود کاخ میسازند و برای گرفتن یک اضا در ساختمانهای شهرداری ها به اتاق ها شوت میشوید، اینها اگر اعتقادی به آقا داشتند این ظلم ها را به مردم مسلمان روا نمیداشتد، برگزاری این جشن ها واقعا گناه بزرگی است.


این که چیز عادی است به مجتمع فرهنگی و تفریحی صدا و سیما در زیبا کنار رشت بروید ببینید شبها چه شویی برگزار می شود و خانواده بزرگ صدا و سیما چگونه اند


خجالت آوره! حالا آقاي شهردار دم انتخابات بياد چفيه بندازه! به جرات ميشه گفت شب ميلاد امام عصر نرخ گناه و فساد در تهران به اج ميرسه. امام زمان شرمنده ايم..........


یکی نیست بگه پس گشت ارشاد چی کار می کنه ؟ واقعا باید در این فرهنگ رو تخته کرد.خدا به آقا صبر بده .عاقبت ما رو هم ختم به خیر کنه.


دانشجو

بسیار متاسف شدم یک عده تو مرز مشغول جنگ با گروه پژاک هستند و با دادن جان عزیز خود از مرز های کشور پاسداری می کنند از این طرف یک عده در پایتخت کشور چنیین برنامه های مبتذل به نام نیمه شعبان برگزار می کنند. آیا بسیج و ...... در تهران زنده است( البته برنامه های شهرستانها هم چندان تفاوتی با تهران شما نداشت)


عماد

سلام خواهش می کنم بیایید از مراسم بوستان آزادگان واقع در اتوبان آزادگان گزارش تهیه کنید یک ماه برنامه داشتند که تا چنجشنبه تمام میشه بیان وضع بد را ببینید که اینبار سهم مسئولان بیشتر است هرروز خواننده می آورند با آهنگ های محرک بعد می گویند که مردم خود را کنترل کنند در این بین اگر کسی رقصید آن را بیرون می کنند وبقیه برای آنکه بیرون نشوند باید خود را به زور کنترل کنند مثل این میماند که عکس مستهجنی جلویت بگذارند وبگوین مبادا تحریک شوی واقعا یک مشت پول میدهند به این خواننده ها تا بیایند که آشغال بازی در بیاورند(البته اکثرا نه همه)مجری میگفت شئونات را رعایت کنید که مبادا مثل چند دفعه قبل نامه روی جایگاه بیاید که برنامه را تمام کنید باور کنید برنامه هایی مزخرف وبی ربط به امام زمان.مجری باوقاحت تمام میگه که روز به روز بر معنویت برنامه ها اضافه میشه شما را به خدا بیید وگزارش تهیه کنید تا پنشنبه هستن منتظر گزارشتون هستم


سید حسین

زرشک دوستان عزیز خیلی ساده لوح بودن که از شهرداری بیخبرن ؟؟؟؟؟ این که چیزی نیست برید خانواده شهرداری چیا رو ببنید چی میگید خلاصه از شهرداری بعید نبود که هیچی حتی انتظار هم میرفت این چنین برنامه ای داشته باشه .


غریبه

البته خیابونهای تهرون هم کم از این جشن نداره وقتی توی خیابونها فیلم ... نگاه میکنن کسی جرات حرف زدن نداره وقتی خونه های فساد توی تهرون بیداد میکته نیروی انتظامی هم میدونه و کاری نمیکنه دیگه چه انتظاری میشه داشت وقتی توی مغازه ها خانمها موقع خرید لباس و پرو کردن از اتاق پرو استفاده نمیکنن و..... چه انتظاری میشه داشت


حمید

برادران کجای کارید؟ ظاهرا سیاست شرع زدائی کار یک ارگان و دو ارگان نیست. اینجا در وزارت خارجه که کارکنانش از هفتاد و سه فیلتر گذشته‌اند (البته به استثنای آقازاده‌ها و نورچشمی‌ها) اکنون مدتی است (از زمان وزارت آقایان خرازی و تدوام آن در زنان صدارت منوچهر متکی) مسولیت‌ها را به افراد هفت تیغه و بدون محاسن می سپارند بگونه ای که بنده که در تمام عمرم به محاسن بوده‌ام اخیر از باب تقیه مجبورم محاسن را بشدت کوتاه کنم. دیگر اینکه بسیاری از افراد جدیدالاستخدام را می بینیم که با آستن کوتاه و ریش تراشیده و یا دخترکان مانتوپوش (با مانتوهای تنگ) در وزارت خارجه قدم می زنند. آیا راستی انقلاب به دست نااهلانی که امان نسبت به وجودشان در انقلاب هشدار می دادند نیفتاد است،


شهر گناه های کبیره


مصطفی

اگه این آقای قالیباف برای جمع کردن رأی مردم اقدام به این کارهای غیر شرعی میکنه باید خدمت ایشان اعلام کنم که با یک حساب سرانگشتی می توانند متوجه شوند کسانی که موفق به کسب حداکثر آرای ملت ایران شده اند حتی اگر هم قلباً اعتقادی نداشته اند با شعار اسلام و انقلاب موفق به این کار شده اند . * ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی کین ره که تو می روی به ترکستان است *


رضا از مشهد

خدایا مارا ببخش. آقاجان واقعا شرمنده ایم. مولاجان شرمنده ایم. با خواندن این خبر واقعا قلبم به درد آمد. فقط مانده بود به نام ایشان این چنین جسارت و کثافت کاری راه بیاندازند. خدایا تاکی....


س.صابون

السلام عليك يا بقيه الله *به خاطر گناهان مردم است كه -مهدي فاطمه (سلام الله عليها)-سالها دربيابان در به در و آواره است* آيت الله بهجت (ره)


خجالت بكشيد آقاي شهردار تهران


چشم ودل مسئولین بی درد روشن بودجه فرهنگی خرج شده عملکرد با ابو تاب ارائه میشود کسی نیست بگوید وای ................


برخي از بزرگان كه براي موارد بسيار كوچكتر از اين عليه دولت موضع مي گرفتند چرا اكنون در قبال سردار دكتر خلبان سكوت مي كنند . آهان ببخشيد متوجه نشدم كه بعضي ها بايد برخي خيرها را با بزرگنمايي براشون ببيرند و برخي خبرها را هم اصلا نبرند چون صلاحشون نيست يا منفعتشون ايجاب نمي كنه


این از خدا بی خبرها به جای اینکه در ایام ولادت ولی عصر (عج) دل آقای ما رو شاد کنن برعکس خیلی خیلی دل آقا رو خون کردن.


با سلام در تکمیل و تایید فرمایشات شما همین جمعه 31 تیر 90 به همراه خانواده به پارک ملت رفته بودیم. از قبل از نماز مغرب و عشا تا ساعاتی از شب گذشته در جلوی آب نما و پله ها ی دریاچه پارک ملت , شهرداری تهران با اجرای مجری محبوب مسعود روشن پژو اقدام به برپایی جشن شادی (به بهانه نیمه شعبان و اعیاد شعبانیه)کرده بودندو آهنگ های بسیار شاد و مهیج که با دست زدنهای و کف و سوت جمعیت و صدای بلند باند ها و بلندگو ها, بسیاری از جوانهای دختر و پسر را اتومات به رقص می انداخت , با ارگ و دف و سایر آلات و ادوات موسیقی نواخته می شد و دخترانی که لباس متحدالشکلی برتن داشتند آواز میخواندند . صوت ضبط شده موجود می باشد .


زهرا

دوره آخرالزمانه . مومنين تحقير ميشن مفسدين تكريم ميشن چادري ها انگشت نما ميشن بدحجابا عزيز ميشن . ديگه دختر نوجوون منم نميخواد چادر سر كنه ..... يا اباصالح المهدي بيا بيا بدادمون برس...........


فرزاد

آقا فکر کنم غیرت تو تهران مرده . خوش به حال خودم که تهرانی نیستم


عکسها خود اشاعه فحشاست بردارید والعاقبه للمتقین


فاطمه

متاسفم براي..........:((


بسیجی غریب

چشم و دل آقایون روشن دست آقای شهردار و معاونین درد نکنه این عاقبت عروسی های مبتذل مدیران شهرداری مثل حاج آقا مختاری است. چی فکر میکردیم چی شد


هستی

خدا لعنتشون کنه ...مملکت و به گند کشیدن ...خدا صاحب الزمان و برسونه


حامد از زاهدان

مملکت رو به گند کشیدن ..................همین.............ودیگر هیچ.................


آسف


واقعا متاسفیم.


نبی اله

شهید حمید باکری جانشین فرماندهی لشکر 31 عاشورا بود و چه زیبا گفت از دوستانش که دراین سال های بعد از جنگ چگونه خواهند شد!! دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند، در غیر این صورت زمانی فرا می رسد که جنگ تمام میشود و رزمندگان امروز سه دسته می شوند: دسته ای به مخالفت با گذشته خود برمیخیزند و از گذشته خود پشیمان می شوند!! دسته ای راه بی تفاوتی را بر می گزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند!!! دسته سوم به گذشته خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت می کنند که از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد!!! پس از خدا بخواهید که با وصال شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان باشید . چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن بسیار سخت و دشوار خواهد بود!!! آقای قالیباف بنظرت جزو کدوم گروهی؟؟؟؟؟؟؟؟ جواب امام زمانو چی میخوای بدی؟؟؟