ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 12 بهمن 1393 13:38
تبلیغات

استقبال علي مطهري از بازگشت خاتمي/ شروط خاتمي عادلانه است!

علي مطهري در ادامه ايفاي نقشي كه در سال‌هاي اخير و خصوصا ايام پس از فتنه در عرصه سياسي كشور بر عهده گرفته است، با تابلوي اصولگرايي و در مقام محلل فعاليت‎هاي سياسي سران فتنه، در گفتگويي با خبرآنلاين، رسانه اين جريان، تلاش كرد تا فضا را براي حضور خاتمي آماده كند.

به گزارش رجانيوز در حاليكه اعلام شرط از سوي خاتمي و دورخيز براي حضور در عرصه سياسي كشور، خشم مردم آسيب ديده از فتنه‏هاي سران فتنه را برانگيخته است، علي مطهري به عنوان اولين خط شكن به ميدان زد تا با كمك رسانه نزديك به جريان خود، اولين خطوط قرمز آشتي با سران فتنه را بشكند. در ادامه اين مصاحبه را بدون دخل و تصرف مي خوانيد:

علی مطهری هرجا كه از دولت حرف می​زند، اشاراتی به رویكرد احمدی​نژاد و مشایی دارد و آن را كلیتی حاكم بر دولت می​داند.

كما اینكه وقتی از نوعی پیوند میان دولت و بخشی از اصلاح​طلبان سخن می​گوید تاكید دارد كه احمدی​نژاد و مشایی در پی جذب 14میلیون نفری هستند كه به موسوی رای دادند.او ردپای آنها در ارائه فهرستی از نامزدهای گوش به فرمان برای مجلس نهم را ردیابی كرده و پیش​بینی می​كند كه نظر جامعتین را هم نخواهند پذیرفت.

این نماینده تهران در گفت​وگو با خبرآنلاین، آخرین تحلیلش از فضای سیاسی كشور را مطرح نمود. تحلیلی كه قائل به حضور اصلاح​طلبان است و برخلاف خطوط قرمزی كه برخی چهره​های اصولگرا برای حضور دوباره اصلاح​طلبان مطرح می​كنند، به جز موسوی و كروبی، دیگر چهره​های این طیف را مجاز به حضور در عرصه سیاسیت می​داند.

فرزند شهید مطهری رویكردی استقبال گرایانه نسبت به حضور خاتمی در فضای سیاسی كشور دارد و نه تنها از دیدار نمایندگان اقلیت با او حمایت می​كند، بلكه اصولگرایان را هم به چنین دیداری دعوت می​كند تا مسائلشان را با او در میان بگذارند. همچنین او نه تنها شروط خاتمی برای آزادی زندانیان سیاسی را عادلانه می داند بلكه استناد به اعترافات آنها برای رد صلاحیت چهره​های اصلاح​طلب را هم مجاز نمی​شمرد.

«احمدی​نژاد با یك مصاحبه قانون عفاف و حجاب را هوا كرد»، «با دوری از آرمان​های انقلاب غیرت متدینین را كشته​اند»، «اگر دولت اصلاحات دم از مكتب ایرانی می​زد، دمار از آن در می​آوردند»، «اتهامات انتخاباتی سایت​ها به افراد آنقدر زیاد است كه فقط باید امیدوار به مغفرت الهی باشیم» از دیگر تیترهایی بود كه می​شد برای این مصاحبه انتخاب كرد. مصاحبه​ای كه به دلیل كسالت دكتر مطهری به شكل مكتوب انجام شد.

مشروح گفت​وگو با وی را در ادامه می​خوانید:

***

با گذشت یك سال و اندی از انتخابات ۸۸ كه برخی از آن به عنوان مرزبندی نوین در فضای سیاسی كشور یاد میكنند، به نظر شما این مرزبندیها تا چه میزان تعمیق شده و امروزه جغرافیای سیاسی كشور دارای چه ابعادی است؟

من قائل به مرزبندی نوین نیستم. انتخاباتی برگزار شده، برخی به نتیجه آن معترض بوده​اند، مسئله​ای كه در همه كشورها رخ می​دهد. منتها ما چون هر مخالفتی را به مخالفت با اسلام تعبیر می كنیم، آن را تبدیل به یك بحران كردیم و بی جهت عده​ای كشته شدند. هم اصلاح​طلبان و هم اصولگرایان در این بحران نقش داشتند و البته نقش اصلاح​طلبانی كه به جای آن كه اعتراض خود را از راه قانون پیگیری كنند، آن را به خیابان​ها كشاندند بیشتر بود. اشتباه اصولگرایان این بود كه در مقابل این اعتراض، به جای آن كه ابتدا به اقناع بپردازند، از همان ابتدا به خشونت روی آوردند. بنابراین مرزبندی نوینی درفضای سیاسی كشور ایجاد نشده، اما استعداد این مرزبندی جدید وجود دارد؛ زیرا نتیجه افراط گری بخشی از دو طرف، نزدیك شدن عقلای اصولگرا و اصلاح​طلب به یكدیگر بوده است. در واقع صف دوستان دانای انقلاب از دوستان نادان در حال جدا شدن است.

فكر می كنید احزاب منتسب به جریان اصلاح​طلب و نخبگان سیاسی آن، چقدر در بازسازی خود موفق بوده و آیا در حال​حاضر هم چنان حیات سیاسی دارند یا نه؟

جریان اصلاح​طلبی در جامعه ما پایگاه اجتماعی دارد، اگرچه بعد از بحران اخیر این پایگاه لطمه دیده است. اشتباه آقای موسوی این بود كه در همان ابتدا راه خود را از غرب​گرایان و ملی​گرایان به صراحت جدا نكرد، لذا شعارهای روز قدس پیدا شد. این امر باعث شد كه مردم متدین كم​كم راه خود را از ایشان جدا كردند. مهم​ترین كار رهبری یك حركت اجتماعی این است كه اهداف خود را به روشنی اعلام كند و از گروه​های منحرفی كه صرفاً به خاطر دشمن مشترك با او همراه شده​اند به عنوان ابزار استفاده نكند و از آن​ها تبری جوید. آقای موسوی این كار را نكرد یا ضعیف انجام داد و كم​كم رهبری این حركت به دست دیگران افتاد و هر كس از ظن خود یار این حركت شد و عده​ای نیز از این نقطه ضعف ایشان برای هل دادن وی به سمت ضد انقلاب به نحو احسن استفاده كردند.

احزاب منتسب به جریان اصلاح​طلبی برای احیای خود لازم است موضع خود را در قبال رفتار آقای موسوی در بحران اخیر به صراحت بیان كنند و راه خود را به روشنی اعلام نمایند.  

ادامه حضور جریان اصلاحات در انتخابات آتی را چگونه می​بینید؟ این حضور از منظر شما مشروط به انجام چه اعمال و تجدید نظرهایی است؟ به عبارت دیگر جریان اصلاح​طلب برای توانایی عبور از فیلتر شورای نگهبان و توانایی كسب آرای مردم چه باید بكند؟

فكر می​كنم غیر از آقای موسوی و شاید آقای كروبی بقیه افراد نباید مشكلی داشته باشند. اتهاماتی كه بر اساس استراق سمع از جلسات خصوصی آن​ها یا اعترافات زندان به آن​ها وارد شده، نمی تواند ملاك باشد. در جلسات خصوصی خیلی حرف​ها گفته می شود. اساساً یكی از اشتباهاتی كه در این بحران رخ داد تحلیل حوادث بر اساس كارهای اطلاعاتی و نه وقایع موجود بود. اگر شورای نگهبان بخواهد سخت​گیری​های بی جا بكند، به دخالت رهبری امیدوارم. البته تركیب شورای نگهبان نسبت به گذشته بهتر شده است.

نظر شما درباره ملاقات گروهی از نمایندگان اقلیت مجلس با آقای خاتمی چیست؟

كار خوبی بوده و در جهت رهنمود رهبری مبنی بر جذب حداكثری و دفع حد اقلی انجام شده است. اصولگرایان هم خوب است با ایشان دیدار و مسائلشان را مطرح كنند. البته آقای خاتمی لازم است نظر خود را درباره رفتار آقای موسوی در بحران اخیر به صراحت بیان كنند تا بر همگان روشن شود كه راه ایشان غیر از راه آقای موسوی است. آقای خاتمی به رفتار خشونت آمیز بعد از انتخابات با معترضان انتقاد داشتند كه رهبری هم به برخی موارد آن اشاره كردند و خواستار رسیدگی و اصلاح فوری شدند. لذا اتهامی متوجه ایشان نیست. شروط ایشان هم شروط عادلانه​ای است. تعیین تكلیف سریع​تر زندانیان سیاسی، اجرای كامل قانون اساسی و انتخابات آزاد همیشه مورد توجه نظام جمهوری اسلامی بوده است.

جناح اصولگرا در چه وضعیتی قرار دارد؟ اگرچه در حال حاضر حضور اصول گرایان در انتخابات آتی بی رقیب به نظر می​رسد اما عده​ای تلاش دارند برخی اختلاف​نظرها در میان آن​ها را مرزبندی​هایی تصویر كنند. به نظر شما این مرزبندی ها چه خواهد بود و سرنوشت آن​ها در آینده چه خواهد شد و با چه رویكردی از سوی مردم مواجه خواهد شد؟  

اصول گرایان چاره ای جز این كه در انتخابات آتی دو فهرست بدهند ندارند. به عنوان مثال چگونه ممكن است نام آقای سیدرضا اكرمی در كنار نام آقای رسایی در یك فهرست قرار گیرد در حالی كه برداشت آن​ها از اصل ولایت فقیه یا آزادی بیان از زمین تا آسمان متفاوت است؟ البته تلاش هایی كه برای وحدت اصولگرایان بر محور جامعتین صورت می​گیرد خوب است اما آقایان مشایی و احمدی​نژاد تمكین نخواهند كرد و فهرست مجزا از افراد گوش به فرمان خواهند داد.

با توصیفی كه شما از وضعیت حضور اصلاح​طلبان و اصولگرایان در آینده سیاسی كشور دارید، بنظرتان رقابت اصلی در انتخابات مجلس نهم میان چه گروه​هایی خواهد بود؟

رقابت اصلی میان اصولگرایان منتقد دولت و حامی دولت خواهد بود و اگر مشاركت مردم در سطح بالایی باشد، دسته اول پیروز میدان خواهند بود.

این كه گفته می​شود نمی​توان به جز یك سلیقه برای همه سلیقه​ها انواع محدودیت​ها را ایجاد كرد، چقدر منطقی و بر آمده از فضای كنونی حاكم بر كشور است؟

این حرف درستی است. نگاهی به صدا و سیما و رفتاری كه در روزهای منتهی به ۹ دی داشت، این مطلب را ثابت می​كند. یك گروه خاص كه تعدادشان از انگشتان دو دست تجاوز نمی​كند، می​توانند هرچه دوست دارند بگویند و طرف مقابل حتی حق دفاع از خود را ندارد. به نظر من رفتار رسانه ملی در آن روزها به نفع آقایان موسوی و كروبی تمام شد.

دولت در این زمینه چه نقشی داشته است؟ چه در زمینه فراهم آوری فضایی برای ارائه دیدگاه​ها در فضای سیاسی و رسانه​ای كشور و چه در زمینه پذیرش دیدگاه مشورتی نخبگان؟

دولت همدست و همكار این جریان است اگرچه در مصاحبه​ها می گویند در ایران آزادی مطلق است. در زمینه پذیرش دیدگاه مشورتی نخبگان، البته در شوراها و كارگروه​های مختلف از نظرات نخبگان استفاده می​شود، اما در مسائل اساسی می​دانید كه آقای احمدی​نژاد اگر به نظریه​ای رسیده باشد، یا آقای مشایی نظری داشته باشد، آن قدر بر آن پافشاری می​كند تا نظر خودشان پیاده شود. رهبری چون می​دانند رئیس​جمهور از نظر خودش كوتاه نمی​آید معمولاً دخالت نمی​كنند. نمونه آن قانون هدفمند كردن یارانه​هاست. آن چه كه اكنون در حال اجرا شدن است، چه خوب و چه بد، قانون مجلس نیست؛ بلكه آن چیزی است كه آقای احمدی​نژاد از ابتدا بر آن اصرار داشت كه اكنون فرصت توضیح آن نیست. نمونه دیگر قانون عفاف و حجاب است كه ایشان با مصاحبه تلویزیونی خود آن را هوا كرد. نمونه دیگر مسئله مكتب ایران، به جای مكتب اسلام است كه دیدیم علی​​رغم مخالفت همه نخبگان، این دو نفر بر آن پافشاری می​كنند و اكنون نیز تصمیم دارند منشور نوروز تهیه كنند. آیا نوروز از آرمان​​های انقلاب اسلامی است؟ و عجیب است كه فتنه اخیر را دستاویز و پوششی برای اجرای اینگونه افكار خود كرده و غیرت مردم متدین را می​رانده​اند. به طوری كه اگر این كارها در زمان دولت اصلاحات انجام می​شد، دمار از روزگار آن دولت در می​آوردند.

ارزیابی​تان از به وجود آمدن تغییراتی در فضای سیاسی كشور با ابتكار دولت چیست؟ به نظر شما در سال آینده شاهد چه اقداماتی از سوی جریان دولتی در زمینه​های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستیم.

به طور كلی تز دولت یعی آقایان مشایی و احمدی​نژاد این است كه آن چهارده میلیون نفری را كه به آقای موسوی رأی دادند، باید جذب كنند. تسامح و تساهلی كه در حوزه فرهنگ و در مواردی مانند فیلم​های سینمایی، ورزش بانوان و مسئله حجاب و اظهار نظر درباره موسیقی و مكتب ایران می​بینیم ناشی از همین تز است. البته این كار مصداق استفاده از وسیله نامقدس برای هدف مقدس است و مصداق «هدف وسیله را توجیه می​كند» كه خلاف اصولگرایی است. از این نظر این​ها به اصلاح​طلبانی كه قائل به تسامح و تساهل در فرهنگ و آزادی​های اجتماعی هستند نزدیك شده​اند و نوعی پیوند میان دولت و بخشی از اصلاح​طلبان برقرار شده است. در زمینه سیاسی در سال آینده دولت تلاش شدید خواهد كرد كه مجلس نهم را در دست بگیرد و همین مقدار اندك مزاحمتی هم كه مجلس هشتم برای آن دارد، وجود نداشته باشد و این بسیار خطرناك است. اساساً دولت نباید در كار انتخابات مجلس دخالت داشته باشد، چون مجلس ناظر بر دولت است و هیچ نهادی نباید ناظر بر خود را خود انتخاب كند، خصوصاً كه دخالت دولت نمی​تواند خالی از بهره​گیری از قدرت خود باشد.

با توجه به این كه شما عضو هیأت​ نظارت بر مطبوعات هستید، به نظر شما برای اجرای نظر فقهی اخیر مقام معظم رهبری درباره منع غیبت و تهمت در سایت​ها و رسانه​ها چه باید كرد؟ اتهاماتی را كه در سال گذشته راجع به افراد مختلف در سایت​ها مطرح شده است چطور می​توان جبران كرد؟
قانونی در مجلس تصویب شد كه قانون مطبوعات را به خبرگزاری ها و پایگاه​های اطلاع رسانی اینترنتی تعمیم می​دهد. اگر این قانون درست اجرا شود، بخش اعظم این مشكل حل خواهد شد. هیأت نظارت بر مطبوعات اجرای این قانون را در دستور كار خود دارد. اما اتهاماتی كه پس از انتخابات سال گذشته راجع به افراد مختلف در سایت​ها مطرح شده است، آنقدر زیاد بوده كه فكر نمی​كنم قابل جبران باشد، فقط باید امیدوار به مغفرت الهی باشیم. البته در صورت اجرای آن قانون اگر شاكی خصوصی وجود داشته باشد یا مدعی العموم طرح شكایت كند، طبعاً پیگیری خواهد شد.

فكر می كنید چه عواملی منجر به مردودی نخبگان سیاسی می​ شود و این نخبگان در دهه چهارم انقلاب كه دهه عدالت و پیشرفت نام گرفته است، چه وظایفی بر عهده دارند؟

نخبگان سیاسی در صورتی كه برخی آرمان​های مسلم انقلاب اسلامی را انكار كنند یا اقدامی علیه آن انجام دهند مردود خواهند بود. در دهه چهارم هم مانند دهه​های قبلی وظیفه دارند كه مراقبت كنند كه انقلاب از مسیر عدالت، آزادی، استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و از مسیر معنویت و اخلاق و به طور كلی از مسیر اسلام خارج نشود و مراقب نفوذ فرصت​طلب​ها باشند و مواظبت كنند كه انقلاب به دست نااهلان نیفتد، از نفود اندیشه​های بیگانه و تجددگرایی افراطی جلوگیری نمایند و مهم​تر از همه مراقبت كنند كه خلوص نیت​ها تبدیل به خودخواهی​ها و هواهای نفسانی نشود.

کد خبر:75382 -
نظرات کاربران
کریم

از شخصیتی مثل آقای مطهری توقعی ازین بیشتر نیست. کاملا طبیعیه.


محمد

اینم حرفی ازمصداق واقعی "امار یاصر " زمان ما خدا اجرش بده


سلام

مردم هوشیار باشید در فتنه بعدی دیگر امسال مطهری اشتباهات موسوی را نمی کنند و در سفسطه گری و چشم بندی ماهرترند .


جناب آقای مطهری از جاسوس امریکایی دستگیر شده هم حمایت بفرمایید، جا نمونه!


احمد

سلام متني كه اينجا مينويسم واسه سايت ديگري هم فرستادم اما منتشر نشد اما اميدوارم شما كامل روي سايت بزاريد. به نظرم اين برادر در ايران زندگي نميكند كه اينگونه نظر ميدن.دوست عزيز واقعيت كه ديگه نياز به تحليل نداره و تو اين كشور اتفاق افتاده. بابا مقام ولايت كه اگه قبولش داري ميفرمايد اين آقايوني كه شما نگرانشون هستيد از سران فتنه هستند و هميشه هم گفتند سران فتنه و نه يك فتنه گر. برادر جان مقصر شما نيستيد كه اينگونه نظر ميدهيد بلكه شوراي نگهبان هستش كه فقط به خاطر سابقه پدر و همچنين سلامت تان شما را شايسته نمايندگي دانستند . از شوراي محترم نگهبان درخواست ميكنم علاوه بر شرايط فعلي كه مورد بررسي قرار ميگيرد كمي هم به تجربه اجرايي و سياسي افراد هم توجه داشته باشد و اصلا ببيند طرف اهل كياست هستش كه وارد مجلس بشه. ايشان آدم فوق العاده سالمي هستند اما تجربه و كياست لازم جهت ورود به مجلس را ندارند. بابا طرف همين كه دكتراي خودش را گرفته فقط به واسطه سلامتش و سابقه پدرش مورد تاييد قرار گرفته. از محضر آقاي جنتي درخواست دارم در دورهاي بعدي علاوه بر سلامت به كياست افراد نيز توجه شود تا كسي فقط به واسطه مدرك و يا پدرش و يا خبرنگار بودن در فلان كشور و يا مجري ورزشي بودن تاييد نشود و مردم در انتخاب دچار مشكل نشوند. اين عزيز هم با توجه به طبع دانشجويي و پرسشگري شان خوبه كه به جاي نمايندگي مجلس يك روزنامه داشته باشند تا نظراتشون را ارائه دهند و همچنين دولت و حاكميت را نقد منصفانه كنند. اين دوستان بعلت نداشتن تجربه كار اجرايي خيال ميكنند دنيا به همين كشكي اداره ميشه كه ماجراي 88 يك اتفاق انتخاباتي بوده اگه يكم مطالعه در سرويسهاي امنيتي بيگانگان ميكردند متوجه ميشدند كه استعمار واسه هر حركتش سالها پول و نيرو وفكر خرج ميكنه. البته ايشان به خاطر صفاي باطنشان همواره خودشان را تكثير ميكنند و فكر ميكنند ديگران هم همينطور هستند در حالي كه برادر عزيز اين ها از بس مار خورده اند افي شده اند و كاملا برنامه ريزي شده عمل ميكردند. البته اينكه از اول با قصد خود اينگونه بازي ميكردند يا نه شك دارم ولي الان به همسو بودن با رضايت با فتنه گران بيروني ايمان و يقين دارم . يا حق

پاسخ
افشین

احمد آقا، برادرم، عصبانی نباش، تعصب را هم کنار بگذار، نگذار به بند تعصب کشیده شوی، با دست خود، خود را از نعمت چشمانی باز محروم نکن، یک لیوان آب خنک و بعد یک نفس عمیق و یک ذهن بیطرف آزاد، اینها مقدمه یک فکر سالم میتواند باشد و نتیجه اش هر چه نباشد مطمئنا انصاف که هست. قدری انصاف، مطمءنی در حد نقد مطهری هستی؟!...


زنده باد مطهری!


محمد

خب خدارا شکر آقایان مدعی یواش یواش دارن چهره اصلیشان را رو می کنند به نظر من این علی مطهری چهارمین نفر از سران فتنه است و انشاالله بزودی با دیگر دوستانشون پای میز محاکمه میکشونیمشون باور این فرد اینقدر ضعیف و ذلیل که خیال میکنه کسی 24/5 میلیون رای داره طرفداراش در مجلس رای نمیارن اما این اقا و دوستانشون که بر علیه خواست ملت کار می کنن حتما رای میارن ببه قول معروف سن نار بده آش به همین خیال باش !!!!! به قول خاله قزی شما توی شورای نگهبان رد صلاحیت نشو نمیخواد رای بیاری !!!!!!!!


بنده خدا

برادران گرامی اینقدر این "بزرگ زاده"را بزرگ نکنید،تا انتخابات دوره بعد مجلس صبر کنید، امت حزب الله پاسخ یاوه گویی های این آقا را خواهد داد


آقا اصلا حالا که داریم خاتمی رو تو جذب حداکثری میاریم ، خب چه اشکالی داره بریم رجوی و بنی صدر رو هم بیاریم جذب حداکثری کنیم . اصلا من میگم شاید بشه شمر و خولی و حرمله و سنان و ابن ملجم و یزید و معاویه و .... رو هم بیاریم تو جذب حداکثری . چه طوره ؟


سالار ابادان

خراب کردن فرزند شهید مطهری به صلاح انقلاب نیست . در عجبم کسانی که کوچکترین شباهتی به بزرگان انقلاب ندارند و در هیچ زمینه ای همراه انان نبوده ان میگویید باامدنش بوی فلانی امد ! اگر شهید مطهری وامثالهم زنده بودند میتوانستید با خانواده انها اینچنین کنید ؟ شما پسر هاشمی که گناهکار است را ................... بکنید.


رهبري

آقاي مطهري ظاهراًسخنان امام خامنه اي را درست درك دكردند كه جذب حداكثري شامل رأس فتنه نمي شود واين براي كساني است كه ناآگاهانه در دام فتنه قرار گرفته اند نه كساني كه فتنه را هدايت مي كردند ودست كثيف شان به خون مردم آلوده است وبا سوروس وجين شارپ پالوده خورده اند.


خیلی منطقی و با استدلال صحیح اظهار نظر کرد ه اند این صحبت ها با نظر رهبر معظم انقلاب که جذب حد اکثری است مطابقت دارد


اشتباه موسوی و خاتمی و کروبی خیانت بود فقط همین !


حسن

جدا متاسفم برای این آدم. آقای مطهری تو فقط و فقط بخاطر شهید مطهری و همراهی اولیه ات با اصولگرایان به مجلس راه پیدا کردی. هیچ مزیتی نسبت به افراد دیگر جامعه نداری . بخدا قسم اگر این آدم فرزند شهید مطهری نبود تو این کشور حداکثر توی یک دانشگاه داشت تدریس میکرد.


سعید

خدایا این علی مطهری رو بیدار کن


قمر

گیرم پدر تو بود شهیدمطهری .از بصیرت پدر ترا چه حاصل


منصف

ننگ بر رفتار و گفتار علی مطهری که باعث آبرو ریزی پدر مطهرش می شود


این هم مثل دامادهایشان رفتارهای غیر قابل پیش بینی داره.


بعد از شیخ شجاع چشممان به این پسر شجاع روشن.


درود بر سيد عزيز خاتمي كه الان قدرت رو مي فهميم


به روباه میگن کو شاهدت میگه دمم


درود بر اين فرزند خلف شهيد بزرگ مطهري .


به اين آقا هم بايد شك كرد خدا همه را هدايت فرمايد


مرتضی

چه کنم وقتی بعضی ها نمی بینند !!! مقام معظم رهبری


ایران نژاد

آقای مطهری به شما توصیه میکنم صبح ها بعد از بیدارشدن حتما سروصورت خودتان را با آب سرد بشوئید تا خواب از سرتان بپرد


حيف كه پدرش آدم محترمي بود


مهدی

سخن اقای مطهری یک سخن دلسوزانه است همهباید در سخنها و رفتارها اصولگرایان و اصلاح طلبان دقت کنند اشتباهاتشان به حداقل برسد همه نیروهای کشور سرمایه های ملی هستند کشور را از تفرقه و درگیریهای داخلی دور کنیم روند فعلی خطرناک است سلطه خارجی را در پی خواهد داشت قدر این نظام ولایی و مقام معظم رهبری را بدانیم خودمان را حق مطلق ندانیم باند بازی نداشته تقوی پیشه کنیم کشور هیچ اسیبی نمیبیند وای بر ما از هوی نفس چه اصلاح طلبمان چه اصولگرایمان


ولا يحمل هذا العلم الا اهل البصر و الصبر...!!


موسوی

خاتمی اگر توان داشت از انتخابات پا نمی کشید و میر حسین موسوی را به جای خود معرفی کند. از دید خاتمی موسوی وجاهت و برتری و صلاحیت داشت بیش از خودش که اینگونه کنار رفت و تعزیه گردان در ورای صحنه گردید. تحلیل آقای علی مطهری ناظر بر تحلیل واژگونه از حقیقت امر واقعی است.


شعیب

علی مطهری اولا در چه جایگاهی است ثانیا میگه هدف احمدی نژاد مقدسه ولی وسیله اش نامقدسه ولی جالبه خودش سران فتنه رو مبرا میدونه و از بازگشتشون بدون محاکمه و عذرخواهی حمایت میکنه اقای مطهری اگر عقل نداری ازاده باش این که هدف نامقدسیه و وسیله اش هم نامقدس است


یه دوست

وای خدا ! چرایکی جلوی این رو نمی گیره یعنی این اقا چون نماینده مجلسه هر چی به ذهن مبارکش! می رسه باید بگه و همم نگاش کنن


کربلائی

بنام خدا حیف از آن پدر و اف بر این پسر


ننگم می آید و از خودم بدم می آید که به این آقای از خود راضی و بی بصیرت که کاملا سخنگوی فتنه و فتنهه گران است رای داده ام در آن دنیا حتما یقه ایشان را می گیرم که حق مرا ضایع کرده است این علی مطهری


نادر

سلام اين علي آقا خيلي داره زور ميزنه كه يه جوري مهم و متفاوت باشه. بابا يكي اين طفلي رو تحويل بگيره ديگه


علی مطهری مثل سران فتنه از سخنان رهبری فقط جذب حداکثری را شنیده و گوشهایش را از باقی هشدارها و فرمایشات ایشان بسته است. خاتمی با جورج سوروس چه کاری داشت؟ کمکهای آمریکا چه بود؟ اگر یکی از افراد دست چندم نهاد ریاست جمهوری در دولت نهم یا دهم با جورج سوروس ملاقات می کردند یا همچون خاتمی مورد تایید و امید روسای اسرائیلی و آمریکایی قرار می گرفتند همین علی مط. چه ها که نمی گفت؟ اما کینه و کدورت این موجود کوچک به جایی رسیده که از سران فتنه هم حمایت می کند در حالی که خود دیدارکنندگان با خاتمی به نادرستی کار خود واقفند. علی مط. حتی از دشمنان هم جلو زده است. کینه و بیماری روحی با انسان چه می کند ...


صابر

باسلام. آب در خانه و ما تشنه لبان میگردیم!چه بسا افرادی که با نوشته های استاد شهید، راه از چاه شناخته و رستگار و رو سفید شدند اما دریغ و افسوس که فرزند ایشان در چاه عمیق گمراهی دست و پا میزنند.حیف آن تلاشهایی که از جان و دل برای انتخاب شدن چنین انسان بی سوادی ت کردیم افسوس از آن همه وقتی که گذاردیم البته یقین دارم که ما نزد خدای خود ماجوریم .مانده ام که این آقای به اصطلاح دکتر چطور می خواهد جواب مردم را بدهد.آقای دکتر اینقدر از نمک این مردم نخورید شمایی که اهل نمک دان خرد کردن هستید.حضور شما مایه ی ننگ ماست حضورتان در مجلس حرام است شما که گندم نمای جو فروشید.خدا به دادتان برسد.


محسن

بهتر است علی آقای فریمانی کتاب جاذبه و دافعه علی (ع) شهید مطهری را یک بار دیگر بخوانند. مخصوصا قسمت خوارجش را.


مهدی رحمانزاده

آقاي مطهري ساعت خواب؛ جناب عمار بدلي تو را خدا تو يکي حداقل دم از رهبري نزن، فرمايشات رهبري را تحريف نکن، تو ظاهرا هنوز از فتنه انگیزی ها و حرفهاي خاتمي و کروبي خبر نداري، مخصوصا خاتمي ملعون که راجع به شکست دادن رهبري چه چیزها گفته است. قصه آنقدر اظهر من الشمس است که ترجيح ميدهم در جهل نهرواني ات بماني.


حمید

هرچند من با برخی از فرمایشات آقای مطهری در زمینه انتقاد از دولت وشخص رییس جمهور هم عقیده ام مثل مسئله حجاب و مکتب ایرانی و... اما سوالم از ایشان این است آگر جریانات بوجود آمده گذشته آقای خاتمی را با تسامح بر خیانت ایشان حمل نکنیم واشتباه فرض نکنیم آیا میتوان امید وار بود ایشان وجریان منتسب به ایشان دوباره از این اشتباهات نکنند؟2اصلا اگر ما عطای آقای خاتمی وجریان متبوع ایشان را بر لقایش ببخشیم وایشان در آینده در صحنه سیاسی و اجرایی حضور نداشته باشند چه خواهد شد آیا دادن فرصت مجدد به ایشان یک اشنباه وساده انگاری نیست؟وبه فرض عدم حضور ایشان کمیت انقلاب لنگ خواهد بود؟


دشمن دانا

لااله الا الله ... بغضی که از احمدی نژاد به دل گرفته او را هم به سرنوشت موسوی دچار خواهد کرد این خط و این نشان زمان نشان خواهد داد


پرويز

اي كاش ايشان هم راه پدرش را ادامه مي داد و مطيع امر ولايت و رهبري بود ، اما افسوس . . .!!


محمد شکوری

بسمه تعالی چون آقای علی مطهری خیلی جوانست و به تبع شهرت پدر بزرگوارش موقعیتی در نظام سیاسی کشور پیدا کرده، و ازطرفی شهادت پدربزرگوارش در دوره کودکی وی بوده علی الاصول شرائطی را نداشته است تا تحت تزبیت پدر قرار گیرد لذا ظرفیت لازم را برای شناخت ساختار جریانهای مخالف انقلاب اسلامی را بدست نیاورده، مثلاً ایشان چقدر خانم زهرا رهنورد را میشاسد؟ونقش مشارالیها در فتنه 88 چگونه ارزیابی میکند؟مع الوصف توصیه حقیر به ایشان در خصوص مسائل سیاسی کشور و اشخاص صبر توأم با تفکر وتعقل و مطالعه بیشتر و دقیقتر تاریخ صد ساله گذشته کشور است


علی

اقایمطهری شما که از خاتمی وهاشمی وفتنه گران 88 دفاع میکنید برای اینکه امریکا و اسرائیل هم خوشحال شوند از انها هم دفاع کنید در ان دنیا در مقابل 24000000 رای مردم باید جواب بدهید اگر اعتقاد دارید


حسن

درود بر مطهری سلامبرخاتمی


صراط

به نظر من علي مطهري بجاي سياسي كاري به شوراي حل اختلاف منتقل بشه موفق تراست اخه برادرمن چرااينقدر ساده اي.بخدا نماينده اي كه بصيرت نداره بركرسي مجلس خيانت ميكنه

پاسخ
افشین

جان من تعارف نکنید، شما جای ایشون بفرمایید مجلس، من نه اصولگرام نه ادعای اصلاح طلبی دارم، ضمن اذعان به پایگاه اجتماعی این دو جریان، اینو میخوام بگم،، بابا شما با نظراتی که در مورد نخبگان جریان خودتون میدید روی اون هفت هزار نفری را که پشت سر مختار در دارالاماره کوفه ماندند را سفید کردید، با این شرایط فعالیت سیاسی در ایران فعلی اشتباه محضه، اون از هواداری ورزشی در ورزشگاهها و اینم از هواداری سیاسی... حزب باد ... خدایا فقط مغفرت، همین


سخنان علی مطهری اگر عمیق فکر کنیم اکثرا درست است ایشان هم از بین رفتن اسلام واقعی دل نگرانند بیاییم برای خدا زندگی کنیم نه بجای خدا حرف بزنیم شاید اشتباه باشد و در نهایت اتحاد اتحاد اتحاد...


ندا

pesar ko nadarad nshan az pdar