ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 12 بهمن 1393 15:09
تبلیغات

گزارش رجانيوز از توهمات موسوي در سال‌هاي اخير
از نقاشي‌هاي‌خيال‌انگيز درفرهنگستان تا انكارجمعيت 22بهمن در ميدان‌آزادي

گروه سياسي - عصر یکشنبه 9 اسفندماه خبری مبنی بر اعلام انصراف حمید رسایی از پیگیری شکایت خود از موسوی در رسانه ها منتشر شد. رسايي در بيان علت انصراف خود از پيگيري اين شكايت، بي بهرگي موسوي از عقل سياسي و همچنين از دست دادن مشاعر را علت اصلي انصراف خود دانسته بود. اما پيگري هاي خبرنگار رجانيوز، ابعاد جديدتري از حالات خاص روحي ميرحسين موسوي را فاش كرد.

به گزارش رجانیوز، رسایی در پاسخ به علت اقدامش، به گفتگوی اخیر میرحسین موسوی با سایت منتسب به خویش اشاره کرده و گفت: « زير سوال بردن حضور چند ده ميليوني مردم در راهپيمايي باشكوه 22 بهمن و نيز تحريك و ترغيب اراذل و اوباش به ادامه راه ريگي در چهارشنبه سوري حكايت از آن دارد که وی مشاعر خود را از دست داده است.» رسایی در ادامه نیز از دستگاه قضایی خواسته بود از اين پس توان خود را بر مجازات ديگر سران فتنه كه از اندكي عقل طبيعي برخوردارند و با راه مردم مخالفت مي‌كنند متمركز كند.

اما مروری گذرا بر مواضع چندماه اخیر میرحسین موسوی و حتی صحبت های دیگر همفکرانش نتیجه ای جز تایید آنچه که نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرده است، در بر ندارد.

برای نخستین بار موسوی در مناظره با احمدی نژاد بود که از زهرا رهنورد به عنوان روشنفکرترین زن ایرانی نام برد. اگرچه بعدها با انتشار مدرک دکترای رهنورد مشخص شد که وی قبل از اتمام دوره ی تحصیل کارشناسی ارشد خویش توانسته مدرک دکترای خود را از دانشگاه آزاد كسب کند، اما گفتگوی تاریخی وی با شبکه بی بی سی به فاصله چند روز بعد از انتخابات که علت تقلب در انتخابات را «رای ندادن مردم لرستان به داماد خویش» عنوان کرده بود، به خوبی عمق ادعای موسوی مبنی بر معرفی رهنورد به عنوان روشنفکرترین زن ایرانی را آشکار ساخت.

اين در حالي بود كه در مناظره تاريخي، رییس جمهور به دليل اتخاذ مواضع عجيب از سوي موسوي، تذکرات مکرری به وی مبنی بر کسب اطلاعات نادرست و قضاوت های وهم انگیز پیرامون برخی اقدامات دولت را نیز اعلام کرد، لکن اوج اين حالت خاص روحي ميرحسين موسوی را باید در آخرین ساعات روز 22 خرداد و در کنفرانس خبری او در جمع خبرنگاران خارجي جستجو کرد که وي در حالي كه شمارش آرا به تازگي آغاز شده بود، با قاطعیت از پیروزی خود در انتخابات سخن گفت و البته بعد از آن نیز خواستار شمارش دقیق آرای خود از سوی وزارت کشور شد!

اما چند ماه بعد موسوی در اقدامی تامل برانگیز در حالی در مجلس ختم «سعیده پورآقایی» يكي از قربانيان زنده! اغتشاشات پس از انتخابات در مسجد جامع قلهک تهران شرکت کرد که پس از چندی مشخص شد اساسا این فرد در قید حیات است و هیچ گاه نیز مشخص نشد منشا اين اقدام موسوي و يارانش مبني بر شركت در يك برنامه خيالي، از كجا نشات گرفته است.

اما در همین اثنا بود که محسنی اژه ای، دادستان فعلی کشور و وزیر اطلاعات وقت با حضور برنامه گفتگوی ویژه ی خبری از دیدارهای خویش در آن برهه زمانی با میرحسین موسوی پرده برداشت و اعلام کرد موسوی به وی اعلام کرده است کف خواسته اش ابطال انتخابات است و اگر در انتخابات مجدد هم رای نیاورد، باز بر ابطال انتخابات تاکید خواهد کرد!

در همین ایام محمد علی ابطحی نیز طی دفاعيات خود در دادگاه نيز بر غلبه توهم بر تصميمات موسوي صحه گذاشته و با بیان اینکه « ما اصلاح‌طلبان در بسياري از موارد صداهايي را كه بايد مي‌شنيديم، نمي‌شنيديم و در واقع صداهاي جامعه متوسط به بالا را مي‌شنيديم» تصریح کرد: « در واقع اين توهم، ‌توهم بزرگي بود كه موسوي پيدا كرده و احساس مي‌كرد كه تقلب 11 ميليوني امكان پذير است.» ابطحی در قسمتی دیگر از سخنانش نیز از مخالفت اولیه خود با کاندیداتوری موسوی به علت توهمات وی و آسیب های آن برای کشور گفت: «شخصا از معدود كساني بودم كه در موضوع انتخابات با حضور موسوي موافق نبودم. سال 84 كه وي براي حضور در انتخابات مطرح شده بود، بنده مخالفت كردم چرا كه اين مقطعي كه وي در سيستم حكومتي حضور نداشت، مي‌توانست توهماتي براي موسوي ايجاد كند كه اين توهمات به كشور آسيب مي‌زد.»

در همين حال و به فاصله چند روز پس از نماز جمعه هاشمی رفسنجانی در تهران بود که علیرضا بهشتی از اعضای ارشد ستاد موسوی نيز در گفتگویی که با روزنامه اعتماد انجام داده بود از توهم موسوی و هوادارانش صریحا سخن گفت و اعلام داشت: «برخي تماس‌ها (در شب انتخابات) دليل توهم پيروزي و اعلام آن از سوي موسوي در ساعت 11 شب روز جمعه 22 خردادماه بوده است.»

با اين وجود، موضع گیری عجیب موسوی بعد از حوادث تلخ روز عاشورا به خوبی نشان داد که وی تا چه اندازه از فضای افکار عمومی به دور است و تحت تاثیر برخي تصورات وهم انگیز قرار دارد. «خداجوی» خواندن اغتشاشگران روز عاشورا که از قضا تعداد بسیاری از آنها بعد از دستگیری به ارتباطات تشکیلاتی با منافقین و فرقه بهاییت اعتراف کردند، فهرست وهم گویی های موسوی را کامل تر نمود. اما این ماجرا بدین جا نیز ختم نشد و پس از اعدام 2 نفر از متهمان به بمبگذاری در محفل رهپويان وصال شيراز که حتی با انجمن پادشاهی ایران نیز در ارتباط بودند، موسوی طی اقدامی عجیب اعدام این 2 نفر را محکوم نمود و علت اعدام آنها را «ایجاد خوف در مردم جهت عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن» دانست!


اما شايد بتوان تحليل موسوي از حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن را نقطه اوج رويكرد متوهمانه وي قلمداد كرد. وی در حالی همصدا با علیرضا نوری زاده و محسن سازگارا و دیگر رسانه های خارجی «راه پیمایی 22 بهمن را مهندسی شده و مخالفان خود را قمه کش و آدم کش» دانسته است که در ادامه نیز ادعای عجيب تری را عنوان نموده و گفته «دولت با هزینه گزاف و بسیج اتوبوس ها و قطارها از سراسر کشور سعی کرد اثرات حضور جنبش سبز را در آن خنثی کند!» اما هیچ گاه اشاره ای نکرد که که اگر جمعیت در خیابان های تهران از شهرستان ها آمده بودند پس چطور در تمامی شهرستان ها نیز خیابان ها مملو از جمعیت بوده است؟ او در بخشي از اظهار نظر خود مدعي شده است كه ميدان آزادي از جمعيت خالي بوده و حاضرين در راهپيمايي نيز كارمنداني بوده اند كه به اجبار ادارات مجبور به حضور در اين راهپيمايي شده اند!

روند مواضع و اقدامات به دور از منطق موسوی طی ماه های اخیر موجب شده تا علاوه بر ابطحی و بهشتی دیگر همفکران وی نیز علیه او موضع گیری کنند. در همین رابطه بعد از انتخابات 22 بهمن بنابرآنچه که در برخی رسانه ها منتشر شد، سید محمد خاتمی در جلسه ای که در مجمع روحانیون مبارز برگزار شده است اعلام کرده است: «من آن موقع اشتباهی کردم و گفتم "یا من یا میرحسین" و حالا این حرف افتاده سر زبان ها و باعث بروز ناراحتی شده است و موسوی دچار توهم شدید شده است» و این در حالی است که به فاصله یک شب قبل از راهپیمایی 22 بهمن نیز محمدرضا تاجیک مشاور میرحسین موسوی قبل از انتخابات با حضور در گفتگوی ویژه خبری بدون نام آوردن از موسوی اعلام کرد:« طبیعی بود که توهم پیروزی، توهم تقلب می آورد.» و شاید از همه جالب تر در این بین اظهارات علی مطهری در آذرماه سال جاری در گفتگو با خبرگزاری فارس باشد كه ضمن اشاره بر توهم موسوی گفته بود: « آقاي موسوي با ديدن انبوه هواداران خود در راهپيمايي 25 خرداد دچار توهم شد و احساس كرد كه يك نيروي اجتماعي بزرگي پيدا كرده است، غافل از آنكه جمعيتي بسيار بيشتر از آن در خانه ها بودند و به هر حال در آنجا حضور نداشتند.»

با تمام این اوصاف شاید هیچ نکته ای بهتر از اشاره به سابقه عملکرد میرحسین موسوی در طی دوره ریاستش بر فرهنگستان هنر نتواند وجه غالب تخیل و وهم را بر افکار او هویدا سازد. بنا بر اسناد موجود از آثار منتشر شده در این فرهنگستان طی دوره 11 ساله ریاست موسوی، می توان به فصلنامه خيال، ويژه‌نامه‌هاي نقش خيال، طرح خيال، نواي خيال،‌ سايه خيال، تصوير خيال، تنديس خيال، معراج خيال، اقليم خيال، جوانه خيال، آواي خيال، صور خيال، فصلنامه خيال شرقي، ماهنامه آيينه خيال و... اشاره داشت.

هم چنین "عكس رويان، خيال عارفان"، "فراسوي ايمان، هنر مدرن و تخيل مذهبي"،‌ "صور خيال در شعر سبك اصفهاني"، "مقالات اولين هم‌انديشي تخيل هنري"، "خيال ايراني"، "بهزاد در خاطر و خيال من"،‌ "متافيزيك خيال در گلشن راز شبستري"، "خليل و خيال، يادنامه استاد خليل درودچي"، "ديالكتيك برون و درون و پديدار شناسي خيال"‌ نیز عنوان برخي از كتب منتشر شده توسط فرهنگستان هنر در دوره مذکور است و این در حالی است که همایش های هم‌انديشي تخيل هنري (8/10/87)، اولين هم‌انديشي تخيل هنري (8/7/83)، دومين هم‌انديشي تخيل هنري (23/8/84)، سومين هم‌انديشي تخيل هنري (15/8/85)، هم‌انديشي تخيل و مهاجرت (8/10/87)، نمايشگاه تجلي عاشورا در آيينه خيال (10/12/84)، نمايشگاه خيال ايراني (17/2/84)، نمايشگاه بهزاد در خاطر و خيال من (23/9/82)، نمايشگاه و كارگاه تخصصي "حماسه خرمشهر به روايت نقاشان خيالي‌ساز" (7/3/87) و... از سوي اين فرهنگستان در دوره ریاست موسوی برپا شده است.

و شايد بتوان با مشاهده برخی از نقاشی ها و آثار هنري میرحسین موسوی علت انصراف رسايي از شكايتش نسبت به موسوي را دريافت:

کد خبر:45728 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
مهدی

من به موسوی رای ندادم و بعد از قضایای انتخابات به شدت از رفتار موسوی گلایه دارم ولی این برخورد شما زشت و خلاف اخلاق اسلامی است.شما را توصیه به رعایت اخلاق می کنم و باید بگم از خدا بترسید


براتون متأسفم. شما شعور درك و فهم اين نقاشيها رو نداريد. اين نقاشيها من رو ياد كاشي توالت و آشيزخونه استراحت‌گاه‌هاي تو جاده‌ها ميندازه!


برای ایشان (میر حسین)از خداوند آرزوی سلامتی و هدایت در خواست می نمایم .البته اگر توهم نکنند و بگویند مگر خدایی وجود دارد !!!!


نوك پرنده را نبند با بالهايش آواز خواهد خواند بال پرنده را نبند با آوازش خواهد پريد تا اوج كهكشان لبان شاعر را . . .


این تصاویر نشون میده که بیشترین سرگرمی ایشون بازی منچ و دوزه . بهرحال همه سیاسیون که نباید برای تقویت ذهنیشون شطرنج باز حرفه ای بشن. واقعا که خیلی کم جنبه اید. از دست این رجانیوزیها آخرش دق میکنم از خوشی.


حسين

انشالله تو جهنم با نقاشيهاش محشور بشه!!


عکس اول سمت راست بالا جای پای گربه است؟


بهروز

اوه. چقدر سبز و رومانتیک .ما بهش رای ندادم .میشه الآن بهش رای بدیم.


به نظر من ديگه بايد موسوي و موضوعش رو رها كرد. بعد از 22 بهمن و پاك شدن نجاست فتنه از جامعه و با در نظر گرفتن اينكه تعداد افرادي كه هنوز گوش و چشم بسته از اين فرد حمايت ميكنن بسيار بسيار اندكه، به نظر من پرداختن به موضوع انتخابات و تقلب و موسوي و توهم و غيره روشن نگهداشتن شعله فتنه است و ما نبايد در اين زمينه فعاليت كنيم. صدالبته هنوز هم در راستاي روشنگري من باب فتنه و اصحابش كارها بايد انجام بشه. اما موسوي رو بيخيال شيد لطفا. حالمون به هم خورداز بس در مورد اين آدم خونديم و نوشتيم


به نظر من سايت رجانيوز بايد يه مسابقه بذاره هر كدوم از مخاطباش اگه تونست بگه اين نقاشيا چي رو نشون ميده يك جايزه براش بگيره. جايزه اون رو هم خود ميرحسين اهدا كنه. كلاً "چيز" جالبي ميشه!


اللهم لاهدانی الی صراط المتوهمین


بنده خدا

هدفتون از اين مطالب چيست ؟ نشان دادن واقعيت يا تخريب مخالف خود ؟ كه اگر بخواهيد واقعيت را نشان دهيد مسايل مهمتري وجود دارد و اگر بخواهيد مخالف خود را اييييين گونه تخريب كنيد چه سودي نصيب خلق خدا مي شود ؟ خدا بين همگان داوري خواهد كرد .


حامي عدالت

نبايد جريان فتنه کودتاي سبز بعنوان يک شوخي تلقي شود و بايستي بسيار هوشمندانه و هوشيارانه با آن برخورد شود . جريان فتنه اخير يک واقعيت تلخ و مبين انحراف کساني است که حب دنيا آنان را فريب داده است و اين فريب در کمين هر کسي ميتواند باشد . جريان فتنه کودتاي سبز به اتمام نرسيده است و همچون آتش زير خاکستري است و سران اصلي و هوشمند اين فتنه در جايگاههاي خود محکم نشسته اند . اميد جريان فتنه کودتاي سبز به حاميان قدرتمند خود در پيکره دولت است . پس بسيار هوشيار باشيد زيرا جريان فتنه تغيير شکل داده است و اينبار ممکن است از محلي که انتظار نمي رود سر بيرون درآورد . لذا بنابه توصيه و فرمايشات مقام معظم رهبري حضرت امام خامنه اي مدظله العالي بصيرت و آگاهي را بايستي افزايش داد .


حسنی

این نقاشی متعلق به میرحسین موسوی 3 ساله از تل آویو


نسترن

با سلام خدمت همه عزیزان ، در ابتدا باید بگویم دوست عزیزمون درست گفتن آقای موسوی بیش از آنکه مستحق بازخواست باشن قابل ترحم هستند. و درادامه دوستانی که پرسیدن اگر روز 22 بهمن مردم شهرستانها را به تهران آورده بودند پس چرا شهرستانها هم اینقدر شلوغ بود باید بگم مثل اینکه برای شهرستانها هم از کشورهای همسایه با هواپیما آدم آورده بودند و عجیب بود که همه هم فارسی بلد بودند !!!!!!!


محمود

تصوير اول نمايي نامفهوم از تاس هاي منچ است كه نشان ميدهد درون ناخود آگاه موسوي از بازي منچ و مار پله بسيار وحشت زده است! تصاوير دوم و سوم و چهارم بسيار شبيه شيريني و آبنبات هاي بچگانه است كه نشان از روح بچگانه و رشد نكرده و همچنين علاقه او به شرينيجات است! تصوير پنجم يك درخت و چند گوسفند و يك چوپان را نشان ميدهد كه نشان ميدهد كه در اين سالها موسوي بيكار نيز نبوده و چوپاني ميكرده! البته بايد ديد گوسفنداني كه او ميچرانده هنوز زنده اند يا خوراك ابطهي و خاتمي شده اند!!!!!!! تصوير اخر هم نشان دهنده دو قفس سبز و قرمز است كه احتمالا يكي را براي خود و ديگري را براي كروبي تصور نموده است كه البته بايد به ايشان متذكر شويم كه دفعه بعد شكل تيمارستان را ترسيم نمايد كه با روحيات سبز ايشان تناسب بسياري دارد!!!!!!!!


مجید

واقعا به قیامت و ملاقات با خدا ایمان دارید؟


خداوند شفايش بدهد


بيشتر شبيه ميكروب ها زير ميگروسكوب است. فكر كنم از اونا براي نقاشي الگو گرفته.


محسن

من كه از نقاشيهاي اين متوهم سر در نياوردم ولي به خبري كه در آن گفته شده بود موسوي تحت مراقبت پزشك روانشناس بوده است ايمان آوردم. چون كه اين نقاشيها جز حالات هاي غيرعادي روان و اخلال شخصيتي نقاش چيزي ديگري را نشان نميدهد


mohajer

با سلام البته بايد حق بديم به ايشون چون مدت زيادي ازعرصه سياست به طور لمسي دور بودن وازطرفي درفضاي تخيلي هنرستان بوده اندپس ه ايشون خرده اي وارد نيست لكن مي بايست قبل از تاييد ايشون به عنوان كانديدا تحقيقات بيشتري در حوزه فكري ايشون مي شد حالا هم از ماست كه برماست خداوند همه مارو عاقبت به خير كند. يازهرا


حالا فهمیدم معنی " چیز " یعنی چی ... بیچاره خودشم توش مونده ایا چین !!! احتمالا یه چیزی خوده که این" چیزا " رو کشیده و آثار خیال راه انداخته


من فکر می کنم به تصویر کشیدن ابعاد مختلف یک فرد در شناساندن شخصیت یک فرد بسیار مفید است و این این یک واقعیت تلخ استآثار متعلق به موسوی است که چین فردی سال های رئیس فرهنگستان هنر بوده است


سلا اقا واقعا" جدا از شوخی این نقاشی ها یعنی چی این انگار خیلی پرته باکنکه نه ماروپله است


نمی دونم چرا یه آن دلم خیلی براش سوخت، یعنی واقعاً همه این کارها رو به خاطر توهم انجام داده؟ خدا منو ببخشه چه فکرا که راجع بهش نکرده بودم...


عجب چیزهای تو فکرش بوده ما بهش رای ندادیم


فاطمه

اینا چیزه چیز شده هستن! چقدر ایشون به تاس علاقه دارن! شانسه دیگه، همیشه باب میل نمی شه! آخه این بار جفت 6 رو دست مردم ریخت نه دست نقاش شما!


محسن

كشف كردم .... كشف كردم معلوم شد كه موسوي خيلي توكار منچ بازيه . اگه درست نگاه كنيد توي همه نقاشي هاش منچ ديده مي شه


محسن

خیلی خوب بود عزیزم، دقت کنی نقاشی هات بهتر از این هم میشه ، حلا ببین استاد کروبی چه نقاشی هایی میکشه.


حسین

بنده بارها به دوستان روی این قضیه تأکید کردم اینی که میگن از شهرستانها نیرو به تهران میارن کاملا درسته چون شاید خیلی ها اطلاع نداشته باشن که طبق قراردادی که ایران با کشورهای همسایش داره برای پر کردن شهرستانها از کشورهای همسایه کمک میگیرن و صدها هزار نفر رو از کشورهای همسایه با اتوبوس و هواپیما وارد میکنن ولی انقدر نامردن که به اونها حتی کیک و ساندیس هم نمیدن و فقط نون خشک و آب میدن که توی هم تیلیت کنن و نوش جان کنن اگر شما دقت کرده باشین در تصاویر تلویزیون این راهپیمایی هایی که از شهرستانها نشون میده صداگذاری شده هست چون از کشورهای همسایه آوردن و اگر صداگذاری نشه قضیه لو میره اون اطراف میدون آزادی که خالی هست به خاطر اینه که دو هزار تا کیک و ساندیس کم اومد به خاطر همین اونا حاضر نشدن بمونن و قهر کردن و رفتن امیدوارم چاپ بشه


مهم نیست

بهتره بگین ایشون رئیس فرهنگستان خیال بودن نه فرهنگستان هنر!!


hosein

پیشنهاد می کنم اینها رو برای خاله شادونه بفرسته. هتما نشونش می دن


محمدی

خداوند تمامی بیماران را شفای عاجل عنایت فرماید


احسان

مطمئنید یکم مبالغه نشده!؟ من که فکر نکم مشکلش اینقدر حاد باشه


سارا

خوب كسي كه به ليسانس بگه دكتر 13ميليون وبزگتراز24ميليون بدونه پس مردم ايران را هم قمه كش مبينه زياد سخت نگيريد


آيسكي

سلام ببخشيد يه خاهشي داشتم از شما لطفا از موسوي دعوت كند تا خودش بياد اين رد ژاهاي گربه و منچ و تاس هايي رو كه كشيده تفسير كنه


رنگ كردن فقط تخصص نيست ، تجربه هم مي خواد . خوب شد براي انتخابات فقط از رنگ سبز استفاده كرد وگرنه الانه تعدادي گل منگلي داشتيم


كمال

آقا شمارا به خدا اينارو بيشتر در دسترس مردم قرار بديد، خيلي ها نميدونستند اين شخص اين طرز تفكرات را داره. به هر شكل خيلي ممنوم


واقعا خجالت بكشيد اميدوارم كه روزي سيه روي شود هر كه در او غش باشد با اين كارها فقط خودتون و بيشتر مسخره مي كنيد


كمال الملك

بيشتر شبيه چند چوب كبريته كه كنار هم گذاشته بعدش ميسوزه ,وخاكستر ميشه ،نقش هاي بعديش شبيه يه چيزي مثل ريزش و مرگ زوال و نيستي در واقع درونيات نقاش را نشان ميدهد كه اثرات(توهم ،اعتياد ، و مصرف ...) ميباشد .يه ديوانه تمام عيار


علیرضا

چقدر نفرینش کردیم بیچاررو، این بدبخت رو خدا زده! پیشرفت پزشکی که خیلی خوبه ، یه دارو هم برای این بیچاره بسازن..


محدثه

پز روشنفكري بلاي خانمان سوزيه كه اگر بعضي ها رو گيج و سرگردان ميكنه آقاي موسوي را نيست و نابود كرده . خدايا به ما روشني ذهن عنايت فرما .


علیرضا

چقدر نفرینش کردیم بیچاررو، این بدبخت رو خدا زده! پیشرفت پزشکی که خیلی خوبه ، یه دارو هم برای این بیچاره بسازن..


رهگذر

به نام خدا د رجه اول باید گفت هنر و خیال دو موضوع جدا نشدنی هستند و نمی شودکسی را بخاطر استفاده خیال در هنر مسخره و تمسخر کرد اما سوال من از رجا نیوز ! شما چه منظوری از نوشتن این مقاله داشتید ایا می خواستید این فرد را بخاطر مشکلات روانی و انداخت تقصیر از ضمیر اگاهانه به ضمیر خیال، ایشون بی گناه جلوه بدید ؟ یا اینکه چهره خیانت وار ایشون کم رنگ کنید؟ ایشون با کمال هوش سیاسی وارد این بازی شدن و اگر هوشمندی رهبر انقلاب نبود ایشون فاتح این بازی بودند. اگر اصلاحات اینگونه نظرات را منتشر می کند بخاطر این است که راهی برای بازگشت به سیاست پیدا کند و ظاهر جدایی خط اصلاحات از خط غرب را حفظ کند ! شما چرا اسیر این بازی کودکانه اصلاحات شدید؟


علی

متاسفم به حال آنهائی که آنقدر ساده و سطحی نگرن و طرفدار حزب باد، از هر طرف باد بوزد به آن طرف میرن تا مبدا موقعیت و شرایطشون را از دست بدند


اسماعیل

با سلام.به نظر بنده اسم ایشون آقای خیال خیالی هست و میر حسین موسوی اسم مستعارشه و الان رییس جمهور خیالی کشور خیالستان هست .بابا این بدبختو ول کنید اون الان تو خیاله.


این نقاشی متعلق به میرحسین موسوی 3 ساله از تل آویو با این جمله آقای حسنی کلی حال کردیم وخندیدیم مرسی


رضا

نقاشی ها تقلبی اند. میگی نه؟ از مهندس بپرس


موسوي قمار كرد و باخت! خودش رو باخت


بچه سه ساله

من یه بچه سه ساله ام لطفا عمو رجانیوز نقاشیهای منم بده این آیکیو بگذاره تو نمایشگاهش شما هم بزنید تو سایت!

سه شنبه، 11 اسفند 1388

11:09:59 AM

بنا بر اسناد موجود از آثار منتشر شده در این فرهنگستان طی دوره 11 ساله ریاست موسوی، می توان به فصلنامه خيال، ويژه‌نامه‌هاي نقش خيال، طرح خيال، نواي خيال،‌ سايه خيال، تصوير خيال، تنديس خيال، معراج خيال، اقليم خيال، جوانه خيال، آواي خيال، صور خيال، فصلنامه خيال شرقي، ماهنامه آيينه خيال و... اشاره داشت.