ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
سه شنبه، 7 بهمن 1393 15:48
تبلیغات

اقدام سوال‌برانگیز "خبر" در انتشار نقشه تجزیه شده ایران + تکمیلی

روزنامه خبر به بهانه گزارشی از وضعیت نفتی خاورمیانه و نسبت آن با بحران اقتصادی جهانی، در یک حرکت سوال برانگیز، اقدام به انتشار نقشه تجزیه شده ایران بر مبنای طرح پیشنهادی وزارت دفاع امریکا به عنوان عکس اصلی صفحه خود کرد.

به گزارش رجانیوز، روزنامه خبر که از آن به عنوان رسانه نزدیک به رئیس مجلس یاد می‌شود، در خبری با عنوان" ذخایر ارزی، نجات بخش کشورهای نفتی" اقدام به انتشار نقشه‌ای از منطقه خاورمیانه کرد، که در موتور جستجوی گوگل به عنوان یکی از اولین نتایج جستجوی عبارت" نقشه تجزیه شده ایران" قابل مشاهده است.

این نقشه از خاورمیانه که بر اساس طرح جدید پنتاگون ترسیم شده است، خاورمیانه را به چند کشور جدید تقسیم کرده است که در نتیجه این تقسیمات، نقشه فعلی ایران متلاشی شده و ایران به پنج کشور کوچک و مجزا تقسیم شده است.

بر مبنای این نقشه، بخش شمالغربی ایران به کشور آذربایجان ملحق شده و کشور جدید" آذربایجان" را شکل می‌دهند، استان کردستان با الحاق به کردستان عراق، سوریه و ترکیه، کشور کردستان را تشکیل داده است و استان خوزستان با الحاق به کشور عراق و بخشی از یمن و عربستان، دولت عرب شیعی را تشکیل داده است. در شرق ایران نیز، استان سیستان و بلوچستان با الحاق به بلوچستان پاکستان، کشور بلوچستان آزاد را تشکیل داده است. در این نقشه، کشور افغانستان نیز به ایران ملحق شده است.در بخشی از این نقشه نیز از کشوری به نام اسرائیل نام برده شده است!

مبنای طراحی این نقشه که پس از شکست طرح موسوم به خاورمیانه بزرگ برای اولین بار توسط میشل شوسودفسکی فاش شد، در سال های گذشته و پس از افزایش نفوذ ایران در منطقه و پیروزی‌های چشمیگیر مقاومت در خاورمیانه، کاملا زیر سوال رفته است به نحوی که برخی از استراتژیست‌های خاورمیانه از خاورمیانه‌ای جدید، اما بر مبنای خواست ایران سخن گفتند.

این در حالی است که از این نقشه در برنامه های آموزشی کالج دفاعی ناتو برای افسران عاليرتبه ارتش آمريکا استفاده می شود. این نقشه که برای اولین بار پس از تحولات اخیر پاکستان و در قالب مقاله‌ای از میشل شوسودفسکی در نشریه گلوبال ریسرچ انتشار یافت، بلافاصله و با ذوق زدگی خاصی در وبسایت‌های ضد انقلاب باز نشر یافت، شوسودفسکی در مقاله ای که این نقشه در توضیح آن تهیه شده است، از طرح امریکا برای بالکانیزه کرد منطقه و سرانجام تبدیل ایران فعلی به یک ایران کوچک در پس تحولاتی همچون تحولات پاکستان سخن پرده برداشته است.

پیش از این نیز برخی روزنامه‌های اقدام به انتشار نقشه‌ای از ایران با عبارت "خلیج عربی"! در صفحه اول خود کرده بودند، که واکنش‌های اندکی را به همراه داشت.

انتشار این نقشه معروف برای اهالی رسانه، به عنوان عکس اصلی صفحه در روزنامه خبر که یکی از اصلی‌ترین داعیه‌هایش پرداختن حرفه‌ای به موضوعات است این سوال را مطرح می‌کند، که آیا به واقع سهوی در انتشار نقشه تجزیه شده ایران در این روزنامه وجود داشته است؟

تکمیلی

ساعاتی پس از انتشار این خبر در رجانیوز، روزنامه خبر این عکس را بدون ارائه هرگونه توضیحی از نسخه اینترنتی خود حذف کرده و عکس جدیدی را جایگزین آن کرد. با این حال همچنان این سوال باقی است که آیا انتشار این عکس معروف به عنوان عکس اصلی صفحه روزنامه از روی سهو صورت گرفته است؟

کد خبر:39873 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
باقری

اگر اسم این خیانت نباشد پس چیست؟ چرا مدعی العموم در برابر این گستاخی ها معمولاً ساکت است؟!!


محمد امين

فقط ميتونم بگم پناه مي برم به خدا از اين همه فتنه اللهم عجل لوليك الفرج به اميد ظهور...


حاجي

خدا آخر عاقبت همه را بخير كند مخصوصا آقاي لاريجاني را


یدی

کور خوندن آقای آمریکا وگوگل وروزنامه خبر. غلط کردند وبیجا کردند. ایران عزیز جانم میلیونها بار فدای ذره ذره خاکت از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق کور شود هر که عزت وسربلندی تو رو نمیبینه ایران عزیزم.دوست دارم با تمام وجودم فریاد بزنم که ای ایران اسلامی عزیز تو چقدر با غرور وهیبت وبا شکوه تمام، یک طرف میز وتمام اجنبی ها همه با هم یک طرف دیگر مینشینند. چقدر عزیز شده ایی که دیگر یک ودو سه کشور یارای مقابله با منطق ممنطبق با اسلامت نیست. دوستت دارم ای پشتیبان مظلومین وملت های آزاده .دوستت دارم ای کشور مهدی فاطمه


سد بحر

هرچه بگندد زنندش نمک وای بروزی که بگندد نمک بیخود نیست که برخی کشورهای عربی نقشه خلیج عربی را چاپ میکنند این موضوع برمیگرددبه شاهکارهای جرایدداخلی . متاسفانه در مملکت ما کسی متصدی رسیدگی به این موضوعات نیست و نمی دانم تا چه وقت و تا کجا بایدچوب این ندانم کاریها رابخوریم


سید

در آیینه بهمن ،خودش را خوب تماشا کرد .دید خیلی عوض شده است. حالا دیگر آن گربه ی ملوس نیست،شیری است پر هیبت که نیم دانگ نعره اش می تواند خواب هر چه شغال و کفتار است را آشفته کند . چو ایران نباشد تن من مباد .


بسیجی

خیلی دلم میخواد نظر دوستان سبزک رو راجع به این نقشه بدونم. بازم میگن نه قزه و ... جانم فدای ایران.حتما ابران این جوری قشنگ تره. به خدا اگه اینا دلشون برای ایران بسوزه!!!!!!!


سلام يك سوال اساسي براي هر ايراني آزاد انديشي مطرحه اونم اينه كه اگه يادتون باشه چند سال پيش روزنامه ايران از روي سهو يه كاريكاتوري توي يكي از شماره هاش چيزي كشيده بود كه داد برخي از هموطناي آذري زبان ما رو در آورد همه فرياد وا مملكتا سر دادن پس كو اون وجدانهاي بيدار...


وقتی کسی مزدور آمریکا باشد دیگر ایران و عرق وطن برایش معنی ندارد. این ها حاضرند برای رضایت اربابان جنایتکارشان ایران به کل نابود کنند.


سبد علوی

از نظر من اشتباه چند روزنامه نگار بوده جناب لاریجانی هر چی باشه اینطوریم نیست منتشرش کنید!


آقا چه ربطی به دکتر لاریجانی داره؟ ایشون عاشق ایرانه این رو توی زمان مدیریت پرونده هسته ای هم دیدید پرونده سازی ممنوع!


فكر كنم آقاي دكتر ، عينكش رو گم كرده بوده .....


میثم ش

با توجه به اینکه عکس سریع و بدون هیچ سوالی تغییر کرده نشون دهنده اینه که یه اشتباه از طراحان سایت پیش اومده و یا اگر غرضی هم بوده تو تیم طراحی سایت بوده این مسئله نباید به عنوان مسئله جنجالی مطرح شود . ما باید طوری در جهان رسوخ کنیم که چیزی به نام مرز وجود نداشته باشد نه اینکه نسبت به کشور دید ناسیونالیستی داشته باشیم مردم اروپا در حال حاضر اسما چیزی به نام مرز ندارند و در تمام موراد تقریبا اروپا هستند نه آلمان فرانسه و ... ما برای پیشرفت جهان اسلام و برای زمینه سازی ظهور باید تفکر بدون مرز را در سرتاسر جهان به نفع مسلمین فراگیر کنیم .


چو ایران نباشد تن من مباد


میثم

ایرانیها از هر نژاد و قومی همدل وبرادرن و هیچ کس به یاری خدا نمیتونه میاون اونا تفرقه ایجاد کنه.


جرا مسئولان ساکت نشسته اند وهیچ کاری نمیکنند چرا به این اشخاص ویا شبکه ها اجازه چنین نقشه ها ویا حتی چنین فکری را میدهند این افراد را باید اعدام کنند... چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم وبر زنده یک تن مباد مرک بر کسانی که ایران را دوست ندارند وآنرا تجزه شده میخواهند

سه شنبه، 26 آبان 1388

4:17:21 PM

روزنامه خبر که از آن به عنوان رسانه نزدیک به رئیس مجلس یاد می‌شود، در گزارشی، اقدام به انتشار نقشه‌ای از منطقه خاورمیانه کرد، که در موتور جستجوی گوگل به عنوان یکی از اولین نتایج جستجوی عبارت" نقشه تجزیه شده ایران" قابل مشاهده است.