ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 11 بهمن 1393 15:02
تبلیغات

وصيت نامه شهيد «حاج همت»

شهيد حاج محمد ابراهيم همت در دومين وصيت نامه بجامانده از خود نوشته است: خويشتن را در قفس محبوس مي بينم و مي خواهم از قفس به در آيم.سيمهاي خاردار مانعند.من از دنياي ظاهر فريب ماديات و همه آنچه كه از خدا بازم مي دارد متنفرم.

*اولين وصيت نامه شهيد همت:

به تاريخ 19/10/59 شمسي ساعت 10:10 شب چند سطري وصيت نامه مي نويسم : هر شب ستاره اي را به زمين مي کشند و باز اين آسمان غم‌زده غرق ستاره است ، مادر جان مي داني تو را بسياردوست دارم و مي داني که فرزندت چقدر عاشق شهادت و عشق به شهيدان داشت.مادر، جهل حاکم بر يک جامعه انسانها را به تباهي مي کشد و حکومت هاي طاغوت مکمل هاي اين جهل اند و شايد قرنها طول بکشد که انساني از سلاله پاکان زائيده شود و بتواند رهبري يک جامعه سر در گم و سر در لاک خود فرو برده را در دست گيرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و شهامت و شهادت است. مادرجان، به خاطر داري که من براي يک اطلاعيه امام حاضر بودم بميرم ؟ کلام او الهام بخش روح پرفتوح اسلام در سينه و وجود گنديده من بوده و هست. اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهيد برايم دعا کنند تا شايد خدا من روسياه را در درگاه با عظمتش به عنوان يک شهيد بپذيرد ؛ مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسانهاي سازش کار و بي تفاوت و متاسفانه جواناني که شناخت کافي از اسلام ندارند و نمي دانند براي چه زندگي مي کنند و چه هدفي دارند و اصلا چه مي گويند بسيارند. اي کاش به خود مي آمدند. از طرف من به جوانان بگوئيد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپاخيزيد و اسلام را و خود را دريابيد نظير انقلاب اسلامي ما در هيچ کجا پيدا نمي شود نه شرقي - نه غربي؛ اسلامي که : اسلامي ... اي کاش ملتهاي تحت فشار مثلث زور و زر و تزوير به خود مي آمدند و آنها نيز پوزه استکبار را بر خاک مي ماليدند. مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندين سال طول مي کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بيرون ببرد ولي روشنفکران ما به اين انقلاب بسيار لطمه زدند زيرا نه آن را مي شناختند و نه باريش زحمت و رنجي متحمل شده اند از هر طرف به اين نو نهال آزاده ضربه زدند ولي خداوند، مقتدر است اگر هدايت نشدند مسلما مجازات خواهند شد . پدر و مادر ؛ من زندگي را دوست دارم ولي نه آنقدر که آلوده اش شوم و خويشتن را گم و فراموش کنم علي وار زيستن و علي وار شهيد شدن, حسين وار زيستن و حسين وار شهيد شدن را دوست مي دارم شهادت در قاموس اسلام كاري‌ترين ضربات را بر پيكر ظلم، جور،شرك و الحاد مي‌زند و خواهد زد. ببين ما به چه روزي افتاده ايم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجنزار کشيده است ولي چاره اي نيست اينها سد راه انقلاب اسلاميند ؛ پس سد راه اسلام بايد برداشته شودند تا راه تکامل طي شود مادر جان به خدا قسم اگر گريه کني و به خاطر من گريه کني اصلا از تو راضي نخواهم بود. زينب وار زندگي کن و مرا نيز به خدا بسپار ( اللهم ارزقني توفيق الشهادة في سبيلک) .
و السلام؛
محمد ابراهيم همت

**دومين وصيت نامه شهيد همت:

به نام خدا
نامي كه هرگز از وجودم دور نيست و پيوسته با يادش آرزوي وصالش را در سر داشتم.
سلام بر حسين(ع) سالار شهيدان اسوه و اسطوره بشريت.
مادر گرامي و همسر مهربانم پدر و برادران عزيزم!
درود خدا بر شما باد كه هرگز مانع حركتم در راه خدا نشديد.چقدر شماها صبوريد.خودتان مي دانيد كه من چقدر به شهيدان عشق مي ورزيدم غنچه هايي كه(كبوتراني كه)هميشه در حال پرواز به سوي ملكوت اعلايند.الگو و اسوه هايي كه معتقد به دادن جان براي گرفتن بقا (بقا و حيات ابدي)و نزديكي با خداي چرا كه «ان الله اشتري من المومنين».
من نيز در پوست خود نمي گنجم.گمشده اي دارم و خويشتن را در قفس محبوس مي بينم و مي خواهم از قفس به در آيم.سيمهاي خاردار مانعند.من از دنياي ظاهر فريب ماديات و همه آنچه كه از خدا بازم مي دارد متنفرم(هواي نفس شيطان درون و خالص نشدن)
در طول جنگ برادراني كه در عمليات شهيد مي شدند از قبل سيمايشان روحاني و نوراني مي شد و هر بي طرفي احساس مي كرد كه نوبت شهادت آن برادر فرا رسيده است.
عزيزانم!اين بار دوم است كه وصيت نامه مي نويسم ولي لياقت ندارم و معلوم است كه هنوز در بند اسارتم هنوز خالص نشده ام و آلوده ام.
از شروع انقلاب در اين راه افتادم و پس از پيروزي انقلاب نيز سپاه را پناهگاه خوبي براي مبارزه يافتم ابتدا در گيري با ضد انقلاب و خوانين در منطقه شهرضا (قمشه)و سميرم سپس شركت در خوزستان و جريان كروهك ها در خرمشهر پس از آن سفر به سيستان و بلوچستان (چابهار و كنارك)و بعدا حركت به طرف كردستان دقيقا دو سال در كردستان هستم .مثل اين است كه ديگر جنگ با من عجين شده است.
خداوند تا كنون لطف زيادي به اين سراپا گنه كرده و توفيق مبارزه در راهش را نصيبم كرده است.اكنون من مي روم با دنيايي انتظار انتظار وصال و رسيدن به معشوق.اي عزيزان من توجه كنيد:
*1-اگر خداوند فرزندي نصيبم كرد با اينكه نتوانستم در طول دوراني كه همسر انتخاب كردم حتي يك هفته خانه باشم دلم مي خواهد او را علي وار تربيت كنيد.
همسرم انسان فوق العاده ايست او صبور است و به زينب عشق مي ورزد او از تربيت كردن صحيح فرزندم لذت خواهد برد چون راهش را پيدا كرده است .اگر پسر به دنيا آورد اسم او را مهدي و اگر دختر به دنيا آورد اسم او را مريم بگذاريد.چون همسرم از اين اسم خوشش مي آيد.
*2-امام مظهر صفا پاكي و خلوص و دريايي از معرفت است .فرامين او را مو به مو اجرا كنيد تا خداوند از شما راضي باشدزيرا او ولي فقيه است و در نزد خدا ارزش والايي دارد.
*3-هر چه پول دارم اول بدهي مكه مرا به پيگيري سپاه تهران (ستاد مركزي)بدهيد و بقيه را همسرم هر طور خواست خرج كند.
*4-ملت ما ملت معجزه گر قرن است و من سفارشم به ملت تداوم بخشيدن به راه شهيدان و استعانت به درگاه خداوند است تا اين انقلاب را به انقلاب حضرت مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) وصل نمايد و در اين تلاش پيگير مسلما نصر خدا شامل حال مومنين است.
*5-از مادر و همه فاميل و همسرم اگر به خاطر من بي تابي كنند راضي نيستم.مرا به خدا بسپاريد و صبور و شجاع باشيد.
حقير حاج همت

کد خبر:36715 -
نظرات کاربران
ليلا

ازتون خيلي ممنونم من عاشق شهيد همت هستم اگر بازهم مطلب از اين شهيد بزرگوار بنويسد ممنونم


محمد

خدا خیرتون بده، عالی بود.


مجید

عالیه ممنوم من قبلا خیلی خوابشو میدیدم ولی الان.....


علیرضا

واقعا مرد بود.


مهدی حسنوند

من این وصیت نامه را برای دانش آموزانم می خوانم


علي

من عاشق شهيد و شهادتم و به همه شهدا علاقه دارم. خدا همه جوانان ما را عاشورايي ، حسيني و شهدايي كند.


محمود

سلام با توجه به این وصیت نامه که در اخیار این خانواده واین جامعه است کدام ما به این حرفها عمل کرده ایم سپاه خانواده یا مهمتر از همه مسولین به این وصیت نامها عمل کرده اند امام فرمودند وصیت نامه شهدا را بخوانید و بدان عمل کنید یکی از مسولین را نام ببرید که درحال عمل گفتهای شهدا باشد خدا عاقبت همی مارا ختم به خیرکند


مصطفي

خيلي خوب بود . شهدا را ياد كنيم حتي با دكر يك صلوات ...


نرگس

شهدا غریبند در میان ما..خیلی غریب..از متنتون ممنون..


عالی


باران

سلام امیدوارم بتونیم ادامه دهنده ی راه شهدا باشیم امیدوارم تو اون دنیا زمزمه نکنیم(شهداشرمنده ایم) پایدار باشید


مجيد

اگر همه اين راه را ادامه دهيم زحمت اونا به هم تو دنيا هم تو آخرت بي اثر نبوده ايشالا


فاطمه

برای شادی روح این شهید بزرگوار وهمه شهدا صلوات


زهرا

کاش بتونیم ذره ای از این فداکاری هاشون رو جبران کنیم کاش


مهدی

از کودکی عاشق همت بوده ام شادی روحش صلوات


نیلوفر

ممنون خوب بود


هستی

سلام ای کاش می شد فقط یک ذره از این زحمات آنها را جبران کنیم ، کاش می تونستیم تو اون دنیا جلوی شهیدان شرمنده و خجالت زده نباشیم ، برای شادی روح همه شهدا روزی 10 صلوان بفرستید.


فاطمه

من عاشقم عشق شهدا


گریه ام گرفت


دست شما دردنکند


محمد

تنها روحیه دهنده به من منش و رفتار حاج ابراهیم همت بود. روحش شاد و خداوند او را رحمت کند


من هرگز اجازه نمیدهم که صدای حاج همت در درونم گم شود.این سردار خیبرقلعه ی قلب مرا نیز فتح کرده است.(شهید سید مرتضی آوینی) شادی روح امام و شهدا صلوات


فرشته

واقعا مطلبتون عاليه دستتون درد نكنه


مرسی


اوا

خيلي عالي بود ممنون


در دنیای امروز که هرکس به فکر زندگی خویش ات چقدر خوب است گاهی به زندگی شهدایی مانند شهید همت بنگریمکه زندگی شیرینشان را با ما تقسیم کردند


من عاشق شهید همت هستم وحتی پیراهنی که تصویر این شهید رو زدن روش برا ی خودم گرفتم عکس شهدا را می بینیم عکس شهدا عمل می کنیم


محمد

ما باید از شهدا الگو بگیریم


هلنا

خیلی خوب بود.من این وصیتنامه رو برا بچه ها می خونم.


جواد

ممنونم


ساسي

خوب بود


مهدی

شهید همت مرد بزرگی بود و هست


علیرضا

شهید همت ...الگوی همه ی جوانان این کشور است....باید او را همچون الگو با فرامین او توجه کنیم.....


پوريا

واقعا لذت بردم جون داداش خيلي حال داد


فاطمه

بسیار عالی بود


محمدعلي

سلام من از نوشته در وبلاگ خودم استفاده كردم . اميدوارم راضي باشيد !‌خدا قوت


منا

مرسی خوب بود


زهرا

خدا كند ماهم باشهيدان محشور شويم


دیانا

نوکر همه شهدام.


محمد

سلام و درود فراوان به روح پاک مطهر شهیدان. انشاالله شهدا چراغ راه رسیدن به خدایمان باشند . ممنونم از همه شما خداقوت


پیمان

اونارفتنندکاری خدایی کردندماکه موندیم باکارهامون کاری نکنیم دل اونارادرد بیاریم....والافردای قیامت................!!!!!!!!!!


عظیم زاد

خیلی خوب بود


فائزه

ما مي توانيم حتي با حك كردن نقاشي از كارهاي خوب شهيدان ،دل آنها را زنده و شاد كنيم بدون هيچ زحمتي


یه بنده خدا

یا فاطر بحق فاطمه س عجل الولیک الفرج الهی آمین آمین یا رب العالمین


الف.

عشق است و اتش و خون داغ است و درد دوری ....


به نظر من حاج همت هنر خوب بندگی کردن برای خدا رو داشته تنها فرقش با ماهمینه ........اما ما عرضشو نداریم .


منکن

عالی بود


محمد نظری

خیلی خیلی عالی است . شهدا را باید الگو قرار داد.


ارمان

بد نبود یعنی عالی بود


افشين

خاك پاي شهدام


اراز

شهیدان گل پرپرشده انددرباغی که خمینی‏(‏ره‏)‏باغبانش هست........


محمد امین رحیمی

اومردی شجاع ودلیر بود. خون این شهیدان است که ما زنده ایم ممنون


sajad mosavi- yasoj

قبل از هر چیزی صلوات میفرستم بر پسران روح الله خمینی و خود آن امام بزرگوار. عزیزان بیاید همه دست به دست هم داده و به تکلیفمان جامه عمل بپوشانیم. ببینید شهدا شخصیتهای بزرگی در جامعه ما هستند. باید وصیتهای کامل این شهدا را مورد مطالعه قرار داد تا ببینید شهدا چه کسانی بودن و هستند. خدا را سوگند میگیرم که تا صد سال بشینم و وصیت نامه ای رو تنظیم بکنم نمیتوانم به مانند این شهدا بنویسم. در مقابل خداوند متعال سر به سجده میگذاریم و از پروردگارمان طلب بخشش میکنیم و از ایشان میخواهیم که راه شهادت را در مسیر زندگیمان قرار بدهد. و در آخر میتوانم بگویم خوشا به حالتان که رفید شهدای عزیزمان چرا که با رفتنتان کشور جمهوری اسلامی ایران را به آرامش رساندید.


مبين

خداكنه روزقيامت خجالت زده شهدا نباشيم...


ياور

خوب بود اشكم در اومد


عالی بود


شایان

اگر شهیدان نبودند...


اکرم

سلام عالی بود من به تحقیقم رسیدم.


شقایق

عالی


حبیبه

سلام عالی بود.ای کاش بیشتر ازشهداصحبت میشدکه همه ی ما بدونیم زندگیمونو ازچه کسایی داریم برای شادی روح مطهرشهداوامام عزیزمون صلوات


سيدمحمد

با سلام و درود به حضرت امام خميني (ره) و تمامي شهداي انقلاب اسلامي . از خداوند خواستارم تا زندگي و مرگ مارا همانند شهيد همت بدارد


زهرا

خوب خوب بود


غلام حسین

از فرزندان خمینی کمتر از اینها انتظار نمی رود از شهید همت میخوام کمک مون کنه از خواب غفلت بلند شیم


شیرین

قشنگ بود


هدیه

ممنون.عالی بود


مسیح

فقط میتونم بگم یاران چه غریبانه رفتند از این خانه و ما قدر آنها را نمی دانیم و داریم خون آنها را پایمال می کنیم


حسن

من و همسرم زندگیمونو مدیون شهید همتیم شادی روحش صلوات