ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 10 بهمن 1393 12:52
تبلیغات

مقام ارشد امریکایی بالاخره خود را به تهران رساند/
نگهبان «بان كي مون» در تهران كيست؟

جفری فلتمن معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا به همراه بان كي مون به تهران آمد. 

به گزارش رجانيوز، بيش از 30 سال است كه مقامات ارشد آمريكايي با تابلوي ورود ممنوع به ايران مواجه شده اند  و حضور فلتمن در تهران ،‌اولين سفر يك مقام ارشد سابق امريكايي به تهران پس از انقلاب است؛‌ اگر چه ديك چني معاون اول جنگ طلب بوش، پيش از دوران رياست جمهوري جرج بوش و در مقام رئيس اجرايي شركت نفتي هاليبرتون و به دعوت مقامات كارگزاراني و البته نفتي دولت اصلاحات به تهران سفر كرده بود. 

فلتمن گرچه در زمان حضور در وزارت خارجه امريكا امكان سفر به تهران و آشنايي بلاواسطه با جامعه ايران و نظرات سران جمهوري اسلامي را نيافته بود،‌اما سفر بان كي مون به تهران اين امكان را براي او که اکنون مدیر سیاسی سازمان ملل است، فراهم كرده تا انتقال دهنده مستقينم واقعيات ايران اسلامي و نظرات انقلابي سران آن باشد.

همچنين بر اساس ادعاي روزنامه لبناني النهار "بان كي مون" به اصرار  "جفری فلتمن" در شانزدهیمن اجلاس جنبش عدم تعهد حضور يافته است.

اين روزنامه نوشت: تقاضای فلتمن از بان کی مون برای سفر به تهران از این لحاظ مطرح شده که با مسئولان ایرانی به طور جدی درباره عدم انحراف فعالیتهای هسته ای به سوی فعالیتهای نظامی گفتگو کند. همچنین وی از دبیرکل سازمان ملل خواسته که حقیقت نقش آفرینی ایران در بحران سوریه مشخص شود و از تهران بخواهد که به حل سیاسی بحران سوریه و دوران انتقال قدرت در این کشور کمک کند.

گفتني است سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان در سخنراني هاي خود از تحركات اين ديپلمات آمريكايي در لبنان و موضوع سوريه ياد كرد و از آن به عنوان دشمن خطرناك نام برد.

دبيركل حزب‌الله لبنان در يكي از سخنراني هايش تاكيد كرد: من از همين تريبون به تمام دروغ‌پردازان و دروغگويان جهان عرب چه آنها كه در رسانه‌ها و مطبوعات كار مي‌كنند و چه آنها كه در كانال‌هاي ماهواره‌اي مشغول بكار هستند و با پول "جفري فلتمن"  قلم مي‌زنند، مي‌گويم: تاكنون در هيچ يك از كشورهاي عربي نه تنها دخالت نظامي كه هيچگونه دخالتي نداشته‌ايم و اگر زماني اين اتفاق روي دهد، جامعه بين‌المللي بداند كه اين جرات را داريم كه بگوييم در فلان كشور حضور داشته و جنگيده‌ايم و شهيد داده‌ايم.

گفتني است، دبیر کل سازمان ملل خردادماه گذشته جفری فلتمن دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق آمریکا در لبنان را که یهودی الاصل بوده و ارتباط نزدیکی با اسرائیل و لابی ایپک دارد را به عنوان معاون خود در امور خاورمیانه منصوب کرده بود. بان كي مون،‌ چندي پيش فلتمن به دلیل شکست در طرح براندازی نظام سوریه مجبور به کنارگیری از مقام خود شده بود را به سمت مدیر سیاسی سازمان ملل منصوب کرده است. فلنمن كه بان كي مون را در سفر به تهران همراهي مي كند،‌ ارشدترين ديپلمات امريكايي است كه پس از انقلاب به تهران سفر كرده است.

فلتمن به زبانهای عربی، فرانسه و مجارستانی تسلط کامل دارد. او  از 2004 تا 2008 میلادی سفیر آمریکا در لبنان بود، مدتی نیز بعنوان دیپلمات در عراق، رژیم صهیونیستی، تونس، مجارستان و هائیتی به سر برده است.

کد خبر:136182 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
عمو اغلی

این بابا که مقام رسمی در آمریکا ندارد مگر آنکه بگوییم سازمان ملل هم جزیی از سیستم آمریکاست

پاسخ
شهاب

عمو اغلي جان مگه نيست؟!

lk

مگه نیست؟ اگر نباشه پس چرا از امریکا خارج و در جایی دیگه بنا نمیشه؟

سازمان ملل جزئی از امریکا نیست اما ابزاری همیشگی برای رسیدن امریکا به منافع نامشروعش است.

علیمدد

عمواغلی.باشووادونوم.جنگ جهانی دوم با طراحی صهیونیسم جهانی و فراماسونها کلید خورد تا چند خروجی مهم داشته باشه یکی هولوکاست دومی صندوق بین المللی پول{بازوی اقتصادی بیلدربیگ}بعدی ناتو{شاخه نظامی بیلدربیگ}بعدی سازمان ملل{مجری اهداف بیلدربیگ در ظاهر دموکراسی}و بعدی...{و اما بیدربیگ چیست؟یک تشکیلات مخوف و رازالود که خود انها نیز بازوی اجرایی کمیته سیصد می باشند.این کمیته متشکل از سیصد سرمایه دار بزرگ دنیاست که با سیزده پادشاه از سیزده کشور غربی مجموعا میشوند سیصدوسیزده که همگی از یاران ابلیسند ودر مقابل امام عصر با سیصدو سیزده یارش صف ارایی میکنند.فیلم سیصد یاذته چند سال پیش علیه ایران ساخته بودند


حسین

برادر عمو اغلی یعنی شما تابحال هنوز نمی دانستید که این سازمان ملل تنها برای اداره مستعمرات قدرتهای مطرح جهان (صاحبان "ناحق" وتو در شورای امنیت) ایجاد شده است؟

پاسخ
داود

همون صاحبان نا حق وتو مثل چين و روسيه چندين بار به دادمون رسيدن

"اونا به داد ما رسيدن" ببين عزيزم اگر مستكبران يك روزي احساس كنند در جنگ بر ما غلبه مي كنند حتي به اندازه يك اپسيلون در حمله يا دشمني خود ترديد نمي كنند موشك شهاب سه يا وجود ذي جود حزب الله ويا همين حمايت هاي گاه وبيگاه اين دو قدرت (البته در صورت به خطر افتادن منافع اقتصادي يا جايگاه بين المللي شان ان هم مانند يك برگ برنده كه هميشه مي توان روي بردش حساب كرد با ما بازي مي كنند) شايد در معادلات شان جايي هم براي اينها در نظر بگيرند ولي به عنوان يك عامل موثر به ان نمي نگرند انان از ما بهتر به عوامل قدرت نرم ما و منشاء انها كه همانا پيروي از اسلام ناب محمدي زير علم عاشوراي حسيني وذيل توجهات حضرت ولي عصر عج هست واقفند انها مي خواهند اينها را از ما بگيرند .روايتي از معصوم كه مي فرمايند : از دري كه فقر وارد شود از دري ديگر ايمان خارج مي شود تمام اين قرشمال بازي ها هم به خاطر همين مسئله مي باشد والعاقبه للمتقين

موعود

آقا داود! البته اگر حق وتو وجود نداشته باشه چین و روسیه هم موضوعیتی پیدا نمی کنن. در ضمن یک شرب المثل قدیمی هست که می گه: هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیره!

ali

منظور از ناحق بودن یعنی اینکه نه چین نه روسیه و نه هیچ کشوری این امتیازو نداشته باشن ما مجبوریم با این ناعدالتی کنار ییاییم مجبوریم برای وتو اینا بهشون باج بدیم این ناعادلانه نیست؟؟؟

آقا داوود اونا به داد ما نرسیدن و نخواهند رسید اونا فقط به داد منافعشون میرسن چه به نفع ما هم باشه یا به ضرر ما. وگرنه هیجکدامشان این همه جنایات صدام بخصوص شیمیایی را محکوم نکردن تا مدتها. کمک هم کردن. چرا؟ چون وتو در خدمت منافعشونه و نه منافع ملتها.


آرش جهانشاهی

سازمان ملل چی بابا همش از آرم و علائمش تا افرادش همه در خدمت جهودها هستند .


يوسف جمالي

اين تعيين وتعينها فقط بخاطر تماس مستقيم امريكاييها با ايران است وفلتزمن صرفا به معاونت بانكيمون دراوردند تا بتواند باسم سازمان ملل بياد ايران ومستقيما با مساولين ايراني صحبت كنند اسمش معاون بانكيمون هست ولي در حقيقت معاون اوباما است بقول طلبه ها فافهم


غالبون

اين هم يكي ديگه از نقشه هاي آمريكاست برا نظارت از نزديك اجلاس سران است البته اينبار هم مثل هميشه ناكام خواهند ماند ميخواهند برنامه ريزي كنند براي فعاليتهاي ايندشون اما اين بار نيز ره به جايي نخواهند برد چون ما ايرانيها غير قابل پيش بيني هستيم .....


طیب

دوستان عیان است که مجموعه سازمان ملل الت دست امریکا وانگلیس میباشدوالبته دبیرکل فعلی نوکر امریکاست ..کجای عمر ننگین این سازمان سراغ دارید که حق ملتی واقعی احقاق شود

چهارشنبه، 8 شهريور 1391

3:52:57 PM

تقاضای او از بان کی مون برای سفر به تهران از این لحاظ مطرح شده که با مسئولان ایرانی به طور جدی درباره عدم انحراف فعالیتهای هسته ای به سوی فعالیتهای نظامی گفتگو کند.