ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
سه شنبه، 7 بهمن 1393 17:51
تبلیغات

عروسک باربی باعث بلوغ زودرس دختر بچه‌های امریکایی شده

مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کشوری که مدعی فرهنگ و تمدن است باید از کودکان شروع کند و صنعت اسباب بازی در این زمینه بسیار موثر است.

 
به گزارش واحد مرکزی خبر ، قادری در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: باید به سمت ایجاد صنعت اسباب بازی حرکت کنیم.
 
وی افزود: ما یک غفلت تاریخی داشتیم و تا شش سال پیش واردات اسباب بازی ممنوع بود و همه اسباب بازیها به صورت قاچاق وارد می شد.
 
قادری اضافه کرد: این شیوه مخرب بود و با توجه به نداشتن صنعت اسباب بازی در کشور، باید در مرحله نخست واردات آن را سامان می دادیم.
 
وی گفت: در حال حاضر 50 درصد واردات اسباب بازی به صورت قانونی انجام می شود و روند ساماندهی آن مثبت است.
 
قادری افزود: مرکز سرگرمی های کانون از حدود 10 سال پیش در عرصه تولید محصولات رایانه ای وارد شده است اما نیاز جامعه بیش از توانایی این مرکز است.
 
وی گفت: باید بازرگانان ما در واردات اسباب بازیها نگاه فرهنگی داشته باشند.
 
مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه گردش مالی صنعت اسباب بازی در دنیا  سالانه حدود 70 میلیارد دلار است افزود: 30 درصد ظرفیت این صنعت در چین قرار دارد و 26 هزار کارخانه در این کشور در حال فعالیت است.
 
وی افزود: ما بیش از 10 کارخانه استاندارد در این زمینه نداریم.
 
قادری با تاکید بر توجه جدی به هنر صنعت اسباب بازی گفت: نخستین گام و تجربه در تولید عروسک در ایران دارا و سارا بود و بدیهی است این کار نقص داشته باشد.
 
وی گفت: نسل جدید این عروسک ها، کوچک تر، سبک تر و ارزان تر شده است.
 
قادری افزود: یک بچه باید حداقل 50 شخصیت عروسکی را در سن کودکی خود تجربه کند.
 
مدیر مرکز سرگرمی های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: عروسک باربی بنابر اذعان خود غربیها باعث بلوغ زودرس دختر بچه های امریکایی شده است.
 
وی افزود: این بلوغ زودرس باعث بیماری بچه های امریکایی شده است.

کد خبر:122306 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

مسئولان ما برای جلوگیری از این عوارض کردند . مسئولین ما خوابند و فریاد رهبر معظم انقلاب در مورد تهاجم فرهنگی رو نمیشنوند یا خودشون رو به نشنیدن می زنند


بنام خدا متاسفانه از حدود ده سال قبل يا زودتر شاهد بوديم كه در انواع عروسك واسباب بازى از اتومبيل و ماشين و موبايل اسباب بازى و غيره چيپ و پخش كننده هاى صوتى با اهنگ هاى مبتذل و لس انجلسى كار گذاشته شده بود

پنجشنبه، 24 فروردين 1391

9:44:51 AM