ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 21:37
تبلیغات

تصویر شهید احمدی‌روشن در دست معترضان + عکس و صوت
خروش ضدامريكايي در حمايت‌از ايران در قلب 80شهر امريكا

اگر سياست "ايران هراسي" و "اهريمن‌سازي" از ايران در ميان همسايگانش و سپس ساير كشورهاي دنيا، سياست ثابت كاخ سفيد و غرب در طول سال‌هاي پس از انقلاب بوده است، اكنون بايد بازنده اصلي اين اشتباه عملياتي را استراتژيست‌هاي كاخ سفيد و دولت امريكا دانست، چرا كه امواج انقلاب اسلامي نه تنها در خيابان‌هاي قاهره و منامه و طرابلس و صنعا شنيده مي‌شود، بلكه به قلب امريكا نيز زده، به‌طوري كه 80 شهر اين كشور هم‌زمان به نفع ايران و عليه سياست‌هاي جنگ‌طلبانه دولت امريكا اعتراض مي‌كنند.

 

Get the Flash Player to see this player.

براي دانلود فايل اينجا كليك كنيد

هزاران آمریکایی معترض به سیاست‌های دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در کنار جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا، با شعار "نه به جنگ، ترور، تحریم و دخالت در امور داخلی ایران" در بیش از 79 شهر آمریکا، به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس گزارش سایت اوباما، تظاهرات جنبش ضدسرمایه‌داری معترضین آمریکایی در حمایت از ایران و با شعار نه جنگ، نه تحریم، نه دخالت در امور داخلی ایران و نه ترور در ایران، ساعتی پیش ساعت 2 بامداد به وقت ایران، در نیویورک به اتمام رسید.

در این تظاهرات که از میدان تایمز نیویورک آغاز شد، صدها نفر از معترضین به نظام سرمایه‌داری در کنار برخی از هموطنان ایرانی مقیم امریکا شرکت داشتند.

در این تظاهرات، مردم شرکت کننده شعارهایی مانند نه به جنگ علیه ایران(No War On Iran)، صلح و عدالت در خاورمیانه نیست آمریکا بیرون برو(No Peace No Justice, U.S. go out Middle east )  و برای سود بیشتر و استفاده از منابع نفتی به ایران حمله نکنید(No War on Iran for oil and huge profit) سر می دادند.

علاوه بر این، معترضین آمریکایی تصاویری از شهید احمدی روشن و فرزند خردسال او همراه داشتند و آنگونه که از پخش زنده این تظاهرات بر روی اینترنت مشخص بود، یکی از ایرانیان مقیم آمریکا با اشاره به این تصویر بیان می‌کرد که آمریکا برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران، دانشمندان این کشور را ترور می‌کند.

در طول این مراسم، جمعیت شرکت‌کننده در این تظاهرات، با نواختن طبل، یک صدا شعار "نه به جنگ علیه ایران" سر می‌دادند.

در بخش دیگری از این مراسم برخی از معترضین بر بالای یک بلندی می‌رفتند و نظر خود را درباره چرایی عدم جنگ علیه ایران ابراز می‌کردند و بقیه حضار نیز مانند آنچه که در پارک زاکوتی برای انتقال حرف‌های خود به سایرین انجام می‌دادند، جملات او را تکرار می‌کردند.

یکی از معترضین آمریکایی در بخشی از سخنان خود بیان می‌کرد که در حقیقت امریکا جنگ خود را علیه ایران آغاز کرده و تحریم و ترور در واقع خود نوعی جنگ است و وقتی ما می گوییم جنگ علیه ایران نه یعنی مخالف همه اینها هستیم.

در جریان این راهپیمایی هزاران نفری، براساس گفته فردی که به صورت زنده این اعتراضات را بر روی اینترنت پخش می‌کرد، یک گروه 50 نفره با پلاکاردهای سبز در تظاهرات حضور یافته بودند و شعارهایی متفاوت با شعارهای معترضین آمریکایی سر می‌دادند. اما هنگامی که یکی از افراد این گروه تلاش می‌کرد اظهارات گروه خود را به این اعتراضات منتسب کند، با شعارهای پی در پی نه به جنگ علیه ایران مواجه و از سوی معترضین آمریکایی، مجبور به پایین آمدن از تریبون شد.

این گروه 50 نفره، گرچه عنوان می‌کردند که طرفدار جنبش سبز هستند اما براساس اظهارات ایرانیان مقیم آمریکا که این چهره‌ها را کمابیش می‌شناختند، احتمال این را که این افراد از گروه‌های منافقین و سلطنت‌طلبان بوده باشند، را بیشتر دانستند.

به هرحال، با وجود برخی حرکت‌ها از سوی جریان‌های اپوزیسیون، با هوشیاری اعضای جنبش 99 درصد، این تظاهرات به آرامی برگزار شد و نیروهای پلیس هیچگونه دخالتی در این تظاهرات نداشتند.

در بخش دیگری از این تظاهرات، سارا فلاندرز از فعالین آمریکایی و رئیس گروه اینترنشنال اکشن سنتر که مسئولیت

برگزاری تظاهرات 4 فوریه در حمایت از ایران را برعهده دارد، با اشاره به سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل و نیز جنگ‌های بی‌نتیجه آمریکا در افغانستان و عراق اعلام کرد که همه مردم شرکت‌کننده در این تظاهرات در واشنگتن، نیویورک، لس آنجلس، میشیگان و حتی شهرهای کوچک آمریکا، با هرگونه جنگ و تحریم و ترور و دخالت در امور داخلی ایران مخالفند.

معترض دیگری نیز به این نکته اشاره کرد که دولت اوباما جنایات جنگی در خاورمیانه انجام می‌دهد. وی با طرح این پرسش که چه کسانی بمب اتمی درست می‌کنند؟ افزود: مگر نه این است که دولت آمریکا هزاران بمب اتمی در اختیار دارد و به‌وسیله همین بمب‌ها تعداد زیادی از شهروندان بی‌گناه ژاپنی را در یک روز به کام مرگ کشاند؟ این امریکا است که دانشمندان ایرانی را ترور می‌کند و کشتی‌های جنگی خود را به خلیج فارس می‌فرستد و اطراف ایران نیروهای نظامی خود را پیاده می‌کند. در واقع ایران تهدیدی برای امریکا نیست.

این معترض آمریکایی در ادامه با اشاره به سخنان هیلاری کلینتون که گفته بود تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست، این سوال را از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرسید که آیا این ادعای هیلاری کلینتون درست است؟ و مردم یکصدا جواب منفی دادند.

وی در پایان سخنانش از مردم امریکا خواست تا اجازه جنگی دیگر را به دولت آمریکا ندهند.

شهروند آمریکایی دیگری نیز فریاد می‌زد که مردم ایران، افغانستان، فلسطین و سایر مردم جهان دشمنان ما نیستند، دشمنان اصلی ما در وال استریت هستند، دشمنان اصلی ما در اطراف ما هستند. رسانه ها و آنهایی که سودهای هنگفت را برای خود سازماندهی می کنند دشمن اصلی ما هستند.

در ادامه، یکی از فعالین ایرانی مقیم آمریکا، با اشاره به حضور کمرنگ اپوزیسیون‌های ایرانی در این تظاهرات، برای شرکت‌کنندگان عنوان می‌کرد که این‌ها افرادی هستند که از دولت عربستان و آمریکا پول گرفته‌اند تا بیرون بیایند و در این راهپیمایی شرکت کنند. این‌ها مخالف انقلاب مردم ایران در سال 1979 هستند و به دروغ خود را علیه جنگ در ایران معرفی می‌کنند. آن‌ها افرادی هستند که در آپارتمان‌های میلیونی در شمال تهران می‌نشینند و طرفدار واقعی عدالت نیستند.

این گزارش حاکی است که به رغم برگزاری این تظاهرات از سوی گروه‌های حامی جمهوری اسلامی ایران از جمله اینترنشنال اکشن سنتر و انسر کوئالیشن، و با وجود استفاده این گروه از شعار نه به تحریم، ترور، جنگ و دخالت در امور داخلی ایران، برخی گروه‌های اپوزیسیون تلاش کردند با تغییر این شعارها به نه به دیکتاتوری، تظاهرات 4 فوریه در حمایت از ایران را به نفع خود مصادره نمایند اما تعداد این افراد، حتی در نیویورک که به عنوان هدف اصلی اپوزیسیون تعیین شده بود، به حدی نبود که امکان ابراز وجود را به این گروه بدهد و تلاش آن‌ها، با اعتراض و هیاهوی معترضین آمریکایی ناکام ماند.

کد خبر:115749 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
مجيد

اينها شرافت شان از موسوي، كروبي و خاتمي بيشتر است.

پاسخ

عالي بود . اينجاست كه اگر عاملين بلواي سال88 فقط يك قطره خون آدم تو تنش باشه ديگه چجوري روش ميشه حرف بزنه.

ناصر

آفرين ، خوب گفتي ، واقعيت هم همين است .

محمد مهدی

آفرین

صد بارک الله

مَهدی حسین زاده

ممنون! خوشحالم کاری اگر از دستمون بر می اومد برای کشورمون انجام دادیم. ما اگر در امریکا ساکن هستیم ولی قلباً تا آخر با شما ایستاده ایم! آری اینچنین است برادر

موسوی

کثیفتر از همه هماهنگی نوچه طفیلی ها با گنده طفیلی آنها رجوی و کمپ اشرفی ها و و تایید و ساپورت همدیگر جهت ترور و تخریب و برندازی بود . و هرگز حاضر به تبری و بیزاری جستن از آنان نشدند.


عابد

درودبرملت فهیم امریکاکه باالطاف الهی چهره واقعی سردمداران کشورشان راشناختنددرودبرامام خامنه ای نایب برحق امام زمان (عج)که مانندمولای خودعلی (ع)فریادزدواین فریادکمترازبیست وچهارساعت توسط مردم امریکالبیک گفته شد (یدالله فوق ایدیهم )بدخواهان ترسوبدانندکه خداوندازدین وپیروان دینش حمایت میکندوازشیحه دشمنان نترسندونلرزندکه اگرتقوی راپیشه کنندخداوندیارویاورشان خواهدبود


عبدالرضا

شما باید منتظر دنیای جدید باشید ( مقام معظم رهبر در خطبه نماز جمعه 14بهمن 1390)

پاسخ

به این نکته دقت نکرده بودم! احسنت به این سخنان که کلمه به کلمه محقق میشوند! اللهم احفظ قائدنا امام خامنه ای


واله

واقعا اتفاقات عجیبی در دنیا داره رخ میده خیلی خوشحالم که این روزها رو میبینم در بهار آزادی جای شهدا خالی

پاسخ
زهرا

در بهار آزادی جای شهدا خالی


يك تار موي اين آزاده ها مي ارزه به رگ و ريشه عاملين فتنه سال88 اونهايي كه تمام تلاششون را ميكنند كه كشورمون را به امريكا و اسراييل بفروشند يا بعضي شغالهايي كه حاضرند ما را به شكم گنده هاي منطقه بفروشند بايد از خجالت بميرند.


خطاب من ب سیاست مدارانی که درایران از امریکا حمایت میکنندانها بدانند مردم امریکاهم از سیاست کثیف دولت مردانشان خسته شدند مردم امریکا هم میگویند که امریکا فقط فکر نفت ایران است بعد شما ها درایران از امریکا حمایت میکنید بعد خواهان ارتباط با امریکا هستید ودر اخر این را بگویم در صورت هر جنگی ماتا اخرین قطره خونمان از کشور مان دفاع میکنیم

پاسخ

احسنت مام هستیم


علیرضا

بالاخره یک روزی این حرکت آنچنان خواهد بالید که نظام سرمایه داری آمریکا و غرب را به کلی به زمین خواهد زد (مقام معظم رهبری در جمع مردم غیور کرمانشاه)


طاها

منتظران ظهور و آزادگان در سراسر جهان زمینه سازی عملی رو برای ظهور آقا انجام میدن و این نشانه ها بشارتهای عظیمی از دنیای جدید و نظم نوین جهانی حضرت حجت خواهد بود و علمدار ایشون هدایت و رهبری این جریان رو به نحو احسن انجام میدن کوری چشم دشمنا ما به سر مهر ولایت علی داریم/ دست خدا بر سر ما که علمداری مثل سید علی داریم/


علامه

همان طور که امام خامنه ای فرمودند ، جهان در حال تبدیل شدن به دو قطب است ، حزب خدا به رهبری امام خامنه ای و حزب شیطان به رهبری آمریکا و این دو حزب هر لحظه برای درگیری به هم نزدیک تر می شوند و شعار ما هم این آیه است : ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین ... . به امید ظهور آخرین منجی .


در صفحه اول یاهو عکس احمدی نژاد و خبری مربوط به قطر و امارات قرار دارد ولی خبر رسانی وجود ندارد


صاحبه

درود ... درود ... درود... الله اکبر به این مردم آزاده. اف بر سطحی نگران داخلی


فریدون

با سلام جا دارد دولت هم از همبستگی مردم امریکا با ملت ایران تشکر و قدردانی کند .


یا حیدر مدد

حالا همین خبر هم توی تلویزیون ما نمایش داده نمی شود با اینکه در حمایت از ایران است

پاسخ
انصار

برادر من شما احتمالا تلویزیون نمی بینی پخش شد این خبر هم از 20:30 هم از برنامه های خبری دیگه

چرا،ديشب اخبار همه شبكه ها نشون داد،اينقدر منفي نباشيد


cزنده باد حضرت آقا كه تمام عزت امروزمون مديون ايستادگي ها و بصيرتهاي ايشون است.


رسانه ملی چرا پوشش وسیع ودنباله دار نمیدهید اگر چند نفر اوباش وفتنه گر 88 ای در ایران راه بیفتند ببینید رسانههای غربی تا چند سال دنبالش میکنند وبزرگ نمایی درود بر مردم عدالت جو وازادگان امریکایی از انها حمایت شود سران فتنه خجالت بکشید اینها هم بسیجیان هستند؟ انشاءالله که خواهند شد (شاخه بسیج امریکاییان)


180424

فدای بصیرت و بلند نظری و آگاهی ولایت. جانم فدای سید علی


بنده

حمایت از ایران د قلب دشمن ... کجایند آنها که داد می زدند ، ایران در جهان منزوی شده است ؟؟؟؟

پاسخ
حامد

درود خدا بر شما


هاتف

امام حرف آخر را زد: : ما پیروزیم، چون حق پیروز است


فدایی رهبر

این ادم ها شعورشون از عوامل فتنه بیشتره ازون کروبی که میگوفت نن جون خاتمی ندید بدید و میر حسین موسوی دروغ گو ............... درود بر شما....


کوروش

نوع انسان درانتظار منجی بشریت اماده میشود. چه زیبا فرمود حضرت روح ا...که قرن حاضر قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران عالم است . هان ای فرزندان خمینی وخامنه ای عزیز آماده باشید که خداوند انتظار ویژه ای از ما دارد ...


آمریکا میخواست خاور میانه جدید بسازه، حالا باید آمریکای جدید تحلوی بگیره.


همه اینها الطاف خفیه الهی است که تنها بدست سید و مولای مظلوم ما امام خامنه ای صورت میگیرد ولی حیف که سهم خیلی از ماها (حداقل خود من) تنها شادی از این رخدادهاست ...


كجان اين اعضاي فتنه سبز؟ لابد به اين آمريكائيها هم سانديس دادن؟؟ يا با اتوبوس اداري مجبورشون كردن برن راهپيمايي؟ شايدهم خود نيروهاي نظامي و تفنگداران دريايي آمريكا هستن كه مجبورشون كردن برن تظاهرات؟ شايدم بليط اتوبوس و مترو مجاني ميدادن؟ كجان اين مدعيان آزادي و مثلا تحليل گران سياسي؟ چرا خفه شدند و هيچي نميگن؟ بگين ديگه بگين اينا همه اثرات سانديس هست!


حسن

سلام وصلوات بروح پاک شهدا وامام شهدا وارزوی طول عمر برای ولی امر مسلمین جهان که کشتی نجات بخش بشریت را بحول القوه الهی با عنایت خاصه حضرت والعصر عج هدایت میفرمایند فتنه گران و ساکتین خواص خجالت بکشند ازمردم امریکا مخصوصا ازمردم فهیم و جهان اسلام.انهائیکه دل مردم را بدرد میاورند همیشه دل درد بگیرند و انان که قلب مظلومین جهان را خوشنود میکنند در محضر خدا شاد باشند ان شاالله خیلی خوشحال شدیم...


قاسم

درود بر امام خميني و سربازان حق طلب و عدالت خواه اش،‌ كه نورانيت و بصيرت را به پهنه گيتي تبانده اند.


رسول

به این میگن صدور انقلاب تا قلب آمریکا


احمد

این هنوز از برکات سحر است، باش تا فجر حقیقی بدمد!


تلنگر

این تصاویر ور که می بینیم به صحت این جمله هانتینگتون پی میبرم هانتینگتون خطاب به اوباما گفت؛ اگر در جنگ نرم که جنگ پیام هاست ما پیشرفت داشته و جلوتر از ایران هستیم پس چرا در خاورمیانه همه علیه ما شوریده و همه نگاه شان به ایران است؟ این اساسی ترین نکته است که باید به آن توجه داشت


مصطفی

یاد سیصد و سیزده نفر افتادم ناخودآگاه. می گن آقا در انتخابشون به ملیت ها نگاه نمی کنن. این ها گرچه عرب نیستین اما از تبار وهب نصرانی اند که با انتخاب خداگونه اش عاقبت به خیر شد.


سروش

ماشاءالله به این بصیرت. آدم متعجب میشه وقتی می بینه کسانی توی همین ایران خودمون انقدرخودکم بین هستن که با یه چشمک آمریکا دست و دلشون می لرزه و تموم آرمان های انقلاب و خون شهدا و سختی هایی که ملت برای تحقق اهداف والاشون متحمل شدن رو میذارن کنار و آغوششون رو برای آمریکای جنایتکار باز می کنن.اونوقت یه عده آدم آگاه توی دل آمریکا ، اونم تحت این همه بایکوت خبری و فشارهای مختلف اینطور میان به خیابونا و اعلام موجودیت می کنن.آدم توی کار خدا می مونه. اینا فقط خواستن خوب باشن همین.باقیش کار خداست که جهتشون داد به سمت انقلاب اسلامی. اللهم عجل لولیک الفرج.


زهرا

خوب وجالب بود،با اجازه تون از بعضی عکسا تو نشریه مون استفاده می کنم!!

يکشنبه، 16 بهمن 1390

9:27:52 AM

معترض دیگری نیز به این نکته اشاره کرد که دولت اوباما جنایات جنگی در خاورمیانه انجام می‌دهد. وی با طرح این پرسش که چه کسانی بمب اتمی درست می‌کنند؟ افزود: مگر نه این است که دولت آمریکا هزاران بمب اتمی در اختیار دارد و به‌وسیله همین بمب‌ها تعداد زیادی از شهروندان بی‌گناه ژاپنی را در یک روز به کام مرگ کشاند؟ این امریکا است که دانشمندان ایرانی را ترور می‌کند و کشتی‌های جنگی خود را به خلیج فارس می‌فرستد.