ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 12:40
تبلیغات

پاسخ قاطع ايران به نامه دو هفته قبل اوباما:
موظف هستيد از دولت و ملت ايران عذرخواهي كنيد/ با همين سناريوهاي دروغ به عراق حمله كرديد و امروز مجبور به خروج شديد

پس از آنكه باراك اوباما رئيس‌جمهور امريكا در نامه‌اي كه حدود دو هفته قبل براي ايران فرستاد و ادعاهايي در مورد سناريوي ساختگي طراحي ايران براي ترور سفير عربستان سعودي منتشر كرد، رسانه‌هاي امريكايي امروز خبري مبني بر ارسال پاسخ ايران به اين نامه را منتشر كردند.

به گزارش رجانيوز، خبرگزاری امريكايي آسوشیتدپرس امروز (دوشنبه) از واشنگتن گزارش داد که ایران در این نامه خواهان عذرخواهی رسمی امریکا بابت این اتهام دروغ و جبران خسارات مادی و معنوی واردآمده به دولت ایران و همچنین اشخاص حقیقی شده که نام آنها در این پرونده مطرح شده است.

اوباما در نامه خود مدعي شده بود كه ايران براي اين ترور طراحي كرده است و اگر اين تصميم‌گيري در سطح كلان انجام نشده بوده، دو نفر مظنون را به ايالات متحده تحويل دهيد.

دولت امريكا كه به اذعان وزير خارجه اين كشور در مصاحبه اخيرش با فرآيند تصميم‌سازي در داخل ايران كاملاً بيگانه است و ظاهراً هنوز متوجه نشده است كه اين ادبيات چه واكنشي را در پي خواهد داشت، در بخشي از اين نامه به‌نحوي درخواست مذاكره را نيز مطرح كرده است.

اما بنا بر گزارش منابع غربی، پاسخ ایران به ادعاها و درخواست اوباما كاملاً‌ قاطع بوده و در اين نامه تأكيد شده است كه "امریکا موظف است از دولت ایران و شهروندانی که آنها را متهم کرده، رسما عذرخواهی کند".

ایران همچنین خواستار آن شده است که امریکا خسارات مادی و معنوی وارد شده بر این افراد را سریعا جبران کند.

ایران در نامه خود تاکید کرده است كه سناریوسازی بر مبنای اطلاعات دروغ و انجام رفتارهای خلاف مقررات بین المللی که ثمره آن تحمیل هزینه های گزاف مادی و معنوی به مردم بی گناه کشورهای مختلف جهان و از جمله مردم امریکاست، به رویه ثابت دولتمردان امریکا تبدیل شده است که نمونه بارز آن حمله نظامی به عراق بر مبنای اطلاعات دروغ بود.

بنابر این گزارش، در این پاسخ تاکید شده است نتیجه این سناریو سازی این بوده است که امریکا پس از کشتار صدها هزار نفر از مردم بی گناه و تحمیل هزینه چند هزار میلیارد دلاری به مردم امریکا، اکنون از سر استیصال مجبور به خروج از عراق شده است.

در عين حال، در اين نامه در مورد درخواست دولت امريكا براي مذاكره سكوت شده و عملاً اين پيشنهاد رد شده است.

دیپلمات های امریکایی دریافت این نامه در روز جمعه 6 آبان 1390 (28 اکتبر 2011) را تایید می کنند. همچنين دیپلمات ها در تهران هم محتوای نامه را تایید می کنند.

کد خبر:106327 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
تلنگر...

به ایران با این همه اقتدار و شجاعت افتخار میکنم. زیرا که هیچ کشور دنیا جرات چنین پاسخ قاطعی را به دولت اجنبی امریکا ندارد.و این تنها از عهده ی دولتمردان و نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران ساخته است.


morteza

درود بر صاحب نگارش این نامه عزتمندانه


هادي اماني

با سلام و خسته نباشيد لطفا در عكس هاي به كار برده شده دقت بيشتري شود و عكس برجم نجس امريكا را مساوي و برابر با برجم مقدس جمهوري اسلامي ايران قرلر ندهيد با تشكر

پاسخ
عيسي عابديني ماسوله

تذكر بسيار عالي بود . ولي اين بدين معنا نيست كه از رجا نيوز تشكر نكنيم

امین

کاملا موافقم باید با دشمن متکبر، با غرور برخورد کرد.


مرگ بر دولتمردان بزدل آمریکا.


بهمن

باید به خود ببالیم که در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم درود بر آنان که عزت مندانه تصمیم میگیرند.


سوادكوهي با غيرت

اين همه اقتدار مرهون خون پاك شهيدان است.

دوشنبه، 9 آبان 1390

10:06:10 AM

دولت امريكا كه به اذعان وزير خارجه اين كشور در مصاحبه اخيرش با فرآيند تصميم‌سازي در داخل ايران كاملاً بيگانه است و ظاهراً هنوز متوجه نشده است كه اين ادبيات چه واكنشي را در پي خواهد داشت، در بخشي از اين نامه به‌نحوي درخواست مذاكره را نيز مطرح كرده است.