ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 00:26
تبلیغات

ترویج تغذیه با شیر خشک در سریال «ستایش»

رئیس انجمن تغذیه با شیر مادر با گلایه از کم‌توجهی رسانه ملی به ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر گفت: در سریال «ستایش» که جمعه‌ شب‌ها از شبکه سوم سیما در حال پخش است، به بهانه‌های مختلف برای شیرخشک تبلیغ می‌شود.

 
احمدرضا فرسار، ‌رئیس انجمن تغذیه با شیر مادر در گفت‌وگو با فارس درباره اهمیت تغذیه نوزاد با شیر مادر گفت: تغذیه نوزاد با شیر مادر برای سلامت مادر هم بسیار مفید است؛ شیر مادر برای نوزاد با توجه به ارزش بالای غذایی‌، تکامل مغز، بهره هوشی، ایمنوگلوبولین و پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر‌ و غیرواگیر، بسیار با تغذیه مصنوعی متفاوت است.
 
وی مشکل فعلی را عدم تبلیغ مثبت در خصوص تغذیه نوزاد با شیر مادر، بر اثر کم‌توجهی مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: تجّار شیر به خاطر داشتن سود زیاد این تجارت، هزینه‌های فراوانی را برای تبلیغ تغذیه شیرخواران با شیر خشک متحمل می‌شوند و در این راه علم متخصصان تبلیغات را به خدمت گرفته و از حربه تبلیغات استفاده می‌کنند، در حالی که افراد حامی استفاده از شیر مادر به دلیل مشکلات مالی از انجام تبلیغات مؤثر بی‌بهره‌اند.
 
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با انتقاد از بی‌توجهی به ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر در رسانه ملی ادامه داد: گاهی اوقات در برنامه‌های پخش شده از صدا و سیما به تبعات و آثار سوء برخی نماد‌ها کم توجهی می‌شود؛ به عنوان نمونه در سریالی با نام «ستایش»که جمعه‌ شب‌ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، به بهانه‌های مختلف برای شیرخشک تبلیغ می‌شود.
 
فرسار افزود: در این سریال نمادهای تغذیه با شیر خشک فراوان است؛ تغذیه کودک با شیشه شیر، دادن سفارش خرید شیرخشک به دیگران از سوی مادر و استفاده از این دیالوگ که "پدر برای تهیه شیر خشک رفته" به صورت غیرمستقیم به ترویج فرهنگ تغذیه با شیر خشک اشاره می‌کند، در حالی که عوامل این سریال می‌توانستند زمانی که موضوع تغذیه کودک مطرح می‌شد، تغذیه با شیر مادر را تبلیغ کنند؛ در حقیقت باید بپذیریم که ما به این مباحث کم توجه هستیم.

کد خبر:102382 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
رضا سروری

تغذیه با شیر خشک نسلی را پرورش خواهد داد که از شور وشعور دینی بی بهره خواهند بود. درخاطرات مادران بسیاری از شهدای ما هست که با وضو به کودکانشان شیر داده اند. اما از ابزارهای ترویج فرهنگ غرب همین شیر خشک است که کانون خانواده را مورد هدف قرار داده است. با بهانه های جدید مادران فردا را از همین امروز مورد هدف قرار داده اند. بهانه هایی از قبیل :خراب شدن اندام- خراب شدن مو-...جالب توجه تر اینکه 2 شرکت بزرگ صهیونیستی بزرگ ترین تولید کننده شیرخشک در ایران هستند. نستله (شیرخشک نان و گیگوز) و دنون(شیرخشک ببلاک و آپتامیل).این 2 شرکت با بودجه های کهکشانی مشغول فعالیت هستند وازمطب پزشکان اطفال و زایشگاهها گرفته تا رادیو وتلویزیون همه جا را تحت نفوذ خود قرار داده اند. متاسفانه وزارت بهداشت دیر زمانی است که مقوله تغذیه با شیر مادر را به فراموشی سپرده است.


سعید

در روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) -روز خردسالان یکی از مداحان به نکته خوبی اشاره کرد.او می گفت: عشق به ولایت و قران از همان شیرخوارگی به ما رسیده است. مادرانمان با روضه و آیت الکرسی ما را بزرگ کرده اند. حالا رحم نمی کنند و میخواهند باشیر خشک این نعمت عظیم الهی را بگیرند. خدا لعنت کند این جهودان سفاک را که دایما" برای ما نقشه می کشند.


ستايش يكي از بهترين سريال هاي خانوادگي بعد از انقلاب است كه نمايش واقعي از چهره زن ايراني است و الگويي براي دختران. چرا از بخش سريال هاي مانند يانگوم، جومونگ.. كه به .... مپرداختند انتقاد نمي كنند

پاسخ

تا کنون تلویزیون سریالی به این فمینیستی نساخته بود توی این برنامه همه ی مردها یک اشکالی دارند و زنها در کمال مظلومیت به مردها یاد میدن که چه طور درست عمل کنند تنها زن بد فیلم هم که طبق گفته ی اقای فردوس چون دقیقا مثل خود ایشون بوده ، بد از آب در اومده ، این فیلم انقدر اشکال داره که ادم حوصلش نمی کشه همه ش رو بگه . درضمن من یک زنم و اعتقاد دارم این فیلم کاملا با اصول فمینیستی ساخته شده ، دانسته یا ندانسته الله اعلم


شیرخشک کودکان را به دیابت مبتلا میکند. شیرخشک الودگی را از طریق شیشیه وپستونک منتقل می کند. ایمنی کودک را از بین می برد.


اصغر

بابا شما هم ديگه شورشو در آورديد كوچكترين اتاق توي فيلم رو سوژه ميكنيد ، واقعا بيماريد


محمدرضا

آیا هر چیزی که تلویزیون نمایش بده باید الگوی ما باشه ؟ این همه در مورد شیر مادر وفوایدش گفته شده هیچ کس یادش نمیمونه ولی در سریال ستایش که مادری از شیر خشک استفاده میکنه ( حالا به هر دلیل ) بایستی بهش گیر بدیم و بگیم که ..... !!!


ایشان حتما انتظار دارند بد بخت ستایش با این همه کار و مشغله وظیفه خطیر تغذیه با شیر مادر را هم بر عهده بگیرند. بس کنید بابا این همه نبوغ و استعداد در غرب هست مگر انها با شیر مادر تغذیه شده اند.

پاسخ
تو

حرف شما تاییدی بر اشتباه بودن فیلم داره که غرب را الگو گرفتی نه حرف خدا یعنی اسلام


عادل

با سلام به این رئیس محترم بفرمائید فیلم مربوط به 25 سال پیش است ان موقع شیر خشک هم به سختی پیدا میشد .پس لطفا ام ......... نکن


رنجبران

بابا شما هم ديگه شورشو در آورديد كوچكترين اتفاق توي فيلم رو سوژه ميكنيد این همه در مورد شیر مادر وفوایدش گفته شده هیچ کس یادش نمیمونه ولی در سریال ستایش که مادری از شیر خشک استفاده میکنه ( حالا به هر دلیل ) بایستی بهش گیر بدیم و بگیم که ..... !!!


فضلی

باین میگن گیر دادن هر کاری میکنن از یه جایی بهشان گیر میدن بابا اینطوری که نمیشه فیلم ساخت


ستايش يا همان سنا خانم، قهرماني كه با بي عفتي كارهايش را پيش ميبرد و ميخواهد الگو هم شود


سمیه

خوب چه اشکالی داره وقتی مادر مشکل داره یا نداره اصلا دلش نمی خواد شیر خودشو بده توی قران خدا ننوشته که به بچه گشنگی بده ولی شیر خشک نده خوب شیر مادر خیلی بهتره ولی وقتی نمیشه نمیشه دیگه