صفحه اصلی اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
مونا قائمی
علی حسینی
مونا قائمی
فرشاد پیوس
علی جباری
گفتگو با فرامز آقایی رئیس هیئت قایقرانی بابلسر
گفتگو با حسین فرکی
گفتگو با اسکندر کوتی نوستالژی دهه 60 و 70
گفت و گو با سرمربي تيم تراكتورسازي
گفت و گو با علی پروین
اما مانع بزرگی برای انتخاب مرزبان به عنوان سرمربی تیم امید وجود دارد! برابر قانون برای انتخاب سرمربی جدید باید دو مرجع نظر بدهند نخست اینکه کمیته فنی موافقت خود را با انتصاب سرمربی جدید اعلام کند سپس هیات رئیسه با حضور گزینه مورد نظر موافق باشد به همین دلیل ممکن است در روند انتخاب مرزبان مشکلاتی برای حبیب کاشانی به وجود آید.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در رسانه های خبری قرارداد مربی پرتغالی تیم امید سالانه 360 هزار دلار است که البته تداوم همکاری با او در گرو رضایت فدراسیون از عملکرد تیم امید در بازی‌های آسیایی اینچئون بود. بنابراین اگر فدراسیون تمایل به ادامه همکاری با او نداشته باشد طبق قرارداد تنظیم شده می‌تواند با پرداخت غرامتی کار را تمام کند.
گفته می شود محدودیت های فراوانی برای عوامل اجرایی برنامه 90 در این آیتم به وجود خواهد آمد چون مدیران ارشد رسانه ملی دوست ندارند فضای حاکم بر این ماجرا بیش از این به ضرر آنها تمام شود اما پیش بینی می شود اگر این برنامه مجوز پخش بگیرد قطعا یکی از برنامه های جنجالی 90 روی آنتن خواهد رفت.
نخستین ال‌کلاسیکوی فصل جدید لالیگا امشب در شرایطی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار می‌شود که انتظار چهار ماهه لوییس سوارس برای حضور در یک بازی رسمی می‌تواند به پایان برسد و این مهاجم اروگوئه‌ای این فرصت را دارد که نخستین بازی رسمی خود را برای آبی و اناری‌پوشان کاتالونیا انجام دهد آن هم در مهم‌ترین بازی نیم‌فصل نخست لالیگا.
کاروان ورزشی غدیر با 204 ورزشکار راهی بازی‌های پاراآسیایی شد و در نهایت نیز در مجموع توانست 120 مدال کسب کند که رکورد کسب مدال در دوره قبل را شکست. ورزشکاران جانباز و معلول ایران در روز آخر حتی شانس رسیدن به سکوی سوم را هم داشتند که در آخرین لحظات و فقط با یک مدال طلا کمتر از ژاپن در سکوی چهارم قرار گرفتند.
« برابر دستور هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال اگر قرارداد 100 میلیاردی توسط صدا و سیما به امضا نرسد همچنان دستور منع ورود دوربین های تلویزیونی به قوت خود پابرجاست و همانند هفته دوازدهم هیچ یک از بازی های این هفته روی آنتن نخواهد رفت و مسؤولیت این کار با رسانه ملی است چون آنها از پذیرش حق واقعی فوتبال طفره می روند.»
ایران تا پایان پنجمین روز بازی‌های پاراآسیایی 111 مدال کسب کرده که شامل 35 طلا، 48 نقره و 28 برنز است.در روز پنجم ایران 35 مدال کسب کرد که 17 مدال طلا، یک روز درخشان را برای ایران رقم زد. 8 مدال نقره و 5 مدال نیز در این روز بدست آمد.
صدا و سیما بابت دعوای فوتبالیست ها، دعوای مربیان پول در می آورد، وقتی صدا و سیما نتواند دعواهای فوتبال را پوشش بدهد آنگاه منابع درآمدزایی هم از بین خواهد رفت بعد می بینیم که همین دوستانی که امروز در برابر عدم پرداخت حق پخش تلوزیونی مقاومت می کنند با دل و جان به دنبال امضای قرارداد می آیند.
رفتار عجیب رئیس هیات مدیره سبب شد مخالفین وی در هیات مدیره علیه آقای رئیس دست به افشاگری بزنند تا شاید وی در رفتار خود تجدیدنظر کند. اما از بی توجهی وی نسبت به افشاگری‌ها پیداست که سیاسی قصد تغییر موضع در رفتار خود را ندارد مگر این که جایگاه وی با خطری جدی رو به رو شود.
دومین روز رقابت‌های هفته دوازدهم لیگ برتر با توقف استقلال، شکست صدرنشین و سپاهان اصفهان و پیروزی فولاد خوزستان دنبال شد تا جدال میان مدعیان در صدر جدول اوج گیرد، استقلالی‌ها موقعیت مناسب خود برای نزدیک تر شدن به صدرنشین را با توقف مقابل پدیده به راحتی از دست دادند.
آقای درخشان؛ گفته بودی این تیم را تنها آرامش به سرانجام خواهد رساند و همه پیشکسوتان و منتقدان سکوت کردند تا مبادا با حرف‌هایشان آرامش‌تان را بیازارند. خودت اما فراموش کردی که آرامش را پیش از همه، در درون خود باید جست. کسی نیست که این پرسپولیس را نشناسد و نداند که کمبود بازیکن چقدر آزارش می‌دهد.
ورزشکاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی اینچوان و در روز چهارم موفق شدند 21 مدال رنگارنگ برای ایران به دست آورند.ملی‌پوشان کشورمان در روز چهارم این بازی‌ها موفق شدند 6 طلا، 10 نقره و 5 برنز به دست آورند و یک پله خودشان را در جدول مدال‌آوران بالا بکشند. ایران در حال حاضر در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار دارد.
باید قبول کنیم که این تصمیم تبعاتی را برای فدراسیون فوتبال دارد که مهمترین آن موضوع نارضایتی اسپانسر مسابقات است به همین دلیل من تصور می کنم که این مشکل به زودی حل شود، مطمئنا هر دو طرف برای حل مشکل مصمم هستند از این رو به مردم قول می دهم که مشکل به زودی حل خواهد شد.
گفته می شود این مقام مسوول در اظهارنظری جالب گفته است از آنجا که پخش یا عدم پخش تلویزیونی دیدار پرسپولیس – سایپا از جذابیت زیادی برخوردار نبود مسوولین فدراسیون فوتبال در برابر رسانه ملی مقاومت کردند اما این مقاومت عمر چندانی ندارد چون فدراسیون در این ماجرا بازنده بزرگ به حساب می آید!
سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی دیروز برگزار شد و کاروان ورزشکاران جانبازان و معلولان ایران به 17 مدال دست پیدا کرد. کاروان ایران در روز سوم 4 طلا، 5 نقره و 8 برنز به دست آوردند. ایران روز دوم صاحب 23 مدال شده بود.
در روزی که دوربین‌های تلویزیونی مجوز حضور در ورزشگاه‌ آزادی را پیدا نکردند، شاگردان حمید درخشان در حضور نزدیک به چهار هزار نفر در برابر تیم فوتبال سایپا کرج شکست خورد تا یک ناکامی دیگر در کارنامه مربیگری حمید درخشان به ثبت برسد.
در وقت اضافه باز هم ابتکار عمل در اختیار استقلال بود و بعد از تساوی دو تیم در وقت اضافه اول و در نخستین لحظات وقت اضافه دوم (دقیقه 109) علیرضا رمضانی با شوتی که به سر مدافع فولاد نوین هم برخورد کرد دروازه بهادرانی را گشود.
هرچند این شایعه هرگز از سوی کفاشیان و نزدیکانش تائید یا تکذیب نشد اما واکنش مخالفان به شدت تند بود، به گونه ای که آنها ادعا کردند اگر این اتفاق روی دهد مشخص است که رئیس فدراسیون فوتبال برای حفظ موقعیت خود به بازی های سیاسی و غیر فوتبالی روی آورده است.این طیف با نقل و قول غیر مستقیم مدعی شدند اگر این اتفاق جدی باشد بدون تردید مدیران وزارت ورزش و جوانان از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد.
گفته می‌شود با افزایش آمار ناکامی‌های فوتبال ملی، بسیاری از نمایندگان مجلس از هیات رئیسه فراکسیون ورزش خواسته اند در این رابطه تصمیم جدی بگیرند و از وزیر ورزش و جوانان بخواهند درباره این اتفاق ناخوشایند تصمیم گیری آنی صورت گیرد.
حبیب کاشانی در تازه ترین اظهارنظر فوتبالی خود اعلام کرده است اگر نیاز به تغییر کادر فنی تیم امید باشد به هر قیمتی این اتفاق رخ خواهد داد چون سرنوشت فوتبال ملی ایران از اهمیت مضاعفی برخوردار است از این رو اگر احساس کنیم تغییر کادر فنی و سرمربی تیم ضروری است قطعا این کار را انجام می‌دهیم.
برابر آنچه سازمان نظام وظیفه اعلام کرده است مهرداد پولادی به دلیل عدم مراجعه به این سازمان بابت رفع مشکل کارت پایان خدمتش پس از اتمام مهلت تعیین شده ،سرباز فراری شده که برابر قانون این فرد باید به دادگاه قضایی نیروهای مسلح معرفی شود تا مطابق مقررات نظامی با وی برخورد شود.
از شرایط حاکم بر فوتبال پیداست که آقای رئیس زمان زیادی برای بقا در مدیریت فوتبال ندارند حتی اگر تمام چهره های موجه فوتبال را برای همکاری با خود متقاعد سازد و آنها در فدراسیون فوتبال به صف کند تا پشت آنها چهره شکست خورده و یارانش را پنهان کند.
اینکه آقایان می گویند ما جهانشاهی را نمی‌شناختیم یک دروغ محض است، انتخاب این فرد کاملا هدفمند بود است و اطلاعاتی در اختیار مجلس و نهادهای ذی ربط قرار گرفته که با آقایان با اطلاعات کافی به مادرید سفر کرده اند پس بهتر است اینگونه فضاسازی نکنید که ما بی خبر بودیم. این فرد با برنامه ریزی و هدفدار این ملاقات را طراحی کرده، دوستان تصور نمی کردند این ماجرا اینگونه رسانه ای شود.
رئیس هیات مدیره پرسپولیس که حالا زمزمه برکناری او از سوی هیات مدیره و مسوولان وزارت ورزش و جوانان شنیده می‌شود درباره دلایل این اتفاق گفته است:« با توجه به شرایطی که فعلا به وجود آمده تصمیم گرفتیم بازی با رئال مادرید لغو شود. اگر توانستیم مقامات ذی‌صلاح کشور را راضی کنیم، مجددا مذاکره با رئال را از سر می‌گیریم.»
با مروز تمامی اتفاقات شکل گرفته در روزهای اخیر به نظر می‌رسد در برهه کنونی باشگاه پرسپولیس در روزهای آتی به واسطه مسائلی که حالا همگان از آن خبر دارند آبستن اتفاقات جدیدی باشد، اتفاقاتی که شاید کوچکترین آن منجر به برکناری سیاسی از سمتش در باشگاه پرسپولیس شود و در نهایت بازی جنجالی این باشگاه با رئال مادرید به صورت یکطرفه لغو شود.
امیرحسین جهانشاهی که از سرمایه گذاران اصلی شبکه ماهواره ای فارسی زبان من و توست عامل اصلی برگزاری این ملاقاتها در اسپانیا بوده است. سرمایه گذار شبکه فارسی زبان من و تو ب که یک شبکه ضد نظام جمهوری اسلامی است اکنون ارتباط نزدیکی با بالاترین مقام باشگاه پرسپولیس پیدا کرده و رئیس هیات مدیره این باشگاه را به دیدار پرز می برد.
در کنار این تعریف و تمجیدها باید به این نکته مهم هم اشاره داشت که پیشرفت آنچنانی و خیره کننده ای در کار نبوده بلکه همان چیزی برای ورزش ایران روی داده که در دوره قبل نیز وجود داشته از این رو باید تلاش و برنامه ریزی ها معطوف به موفقیت و پیشرفت واقعی باشد تا در دوره بعدی بازی‌ها ورزش ایران بتواند شاهد رشد کیفی و کمی در بازی‌های آسیایی باشد.
هرچند هنوز گزارش رسمی این کارگروه منتشر نشده و قرار است، طی روزهای آینده این گزارش محرمانه به دفتر رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش ارسال شود تا آنها در جریان ریز جزئیات قرار گیرند، اما پیش بینی می‌شود این 9 فدراسیون در آستانه بازی‌های المپیک 2016 برزیل از برخی امتیازهای پیشین محروم شوند؛ چون نتوانستند در اینچوان از جایگاه خود دفاع کنند.
به گفته کارشناسان،مدیریت برنامه محور فدراسیون والیبال در سال‌های اخیر نه تنها می تواند نسخه شفابخشی برای رشته های مدال آور ایران در بازی‌های آسیایی به حساب آید بلکه به عنوان یک دستاورد می تواند در حوزه بین الملل ورزش اعتباری برای نوع برنامه ریزی ورزشی ما ایجاد کند از این رو از دست دادن این فرصت طلایی می تواند تبعات جبران ناپذیری برای ورزش ایران به همراه داشته باشد.
کی‌روش در جام ملت‌ها نیز تکیه خواهد کرد بر گروهی که جام جهانی دیده‌اند. او برای رسیدن به جام ملت‌های آسیا که سال‌ها است به آرزویی دست نیافتنی در فوتبال ایران تبدیل شده دل می‌بندد به مردانی که بازی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی را در جام جهانی دیده‌اند؛ دکترین او این است.