ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 12 بهمن 1393 02:04
تبلیغات

قبر حضرت یوشع نبی(ع) + عکس

مدفن حضرت یوشع نبی در مجموعه تاریخی و فرهنگی تخت فولاد اصفهان و در ضلع شمالی گلستان شهدا این شهر واقع شده است.

به گزارش رجانیوز، محوطه اى كه يوشع نبی در آن دفن است به لسان الأرض معروف است. لسان الأرض مكانى است كه مى گويند هنگام عبور امام حسن مجتبى (ع) زمين با امام سخن گفت وآمدن دشمن را به حضرت اطلاع داد. مستند این واقعه در روایتی به نقل از شیخ صدوق بر مزار یوشع نبی نقش بسته است.

 قبر آن حضرت کمی بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و با پارچه سبز رنگی آن را پوشانده‌اند که زیارتگاه دوستداران و زائرین آن حضرت می‌باشد. یوشع نبی مدتی در اسارت بابلیان بوده و پس از رهایی به این منطقه کوچ کرده است.

 

کد خبر:90705 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
afshin

جالب است بدانید جهت قبر حضرت یوشع هم راستای قبور شهداست. یعنی وصی حضرت موسی به سمت کعبه دفن شده اند. از عجایب دیگر سخن گفتن زمین منطقه تخت پولاد با امام حسن مجتبی است. سند این روایت روی قبر حضرت یوشع از شیخ صدوق نوشته شده است.


احسان

سلام من اهل اصفهانم ولی من تهران کار می کنم اتفاقا همین هفته گذشته اصفهان بودم ولی با دیدن این عکس دوباره حال و هوای اصفهان و گلستان شهدا اومد توی سرم


بابا چرا نمي گوييد تخت فولاد و البته قبر حضرت يوشع نبي در اصفهان است؟؟


رجا

اين يوشع وصي حضرت موسي نيست وصي حضرت موسي يوشع بن نون مي باشد اين يوشع صرفا يكي از انبيا بني اسرائيل مي باشد


موسی

با عرض معذرت این پیامبر(حضرت یوشع علیه السلام) که در اسارت بابلیان بوده و پس از رهایی به این منطقه کوچ کردند با وصی موسی نبی، یوشع بن نون علیهما السلام نباید اشتباه گرفته شود. مرقد ایشان در جبل لبنان در حوالی طیبه قرار دارد.