ورزش اقتصاد

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
تبلیغات

عیادت تمدن از "ننه علی" + عکس

استاندار تهران غروب پنجشنبه به صورت سر زده جهت عیادت مادر شهید قربانعلی رخشانی معروف به "ننه علی" که در منزل تنها دختر خود زندگی می کند حاضر شد و از این مادر شهید عیادت کرد .

به گزارش رجانیوز، شهید قربانعلی رخشانی مهماندوست که در دوران ستم شاهی در هواپیمایی کشوری مشغول به خدمت بوده است در حین حمل و پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی(ره) در شهر اهواز شناسایی و توسط ساواک دستگیر و پس از تحمل شکنجه های بسیار به شهادت می رسد و در قبرستان اهواز دفن میشود .

این مادر بزرگوار پس از با خبر شدن از شهادت فرزندش عازم اهواز می شود و به مدت یک سال در کنار مزار تنها فرزند پسرش بیتوته می کند .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اطلاع حضرت امام خمینی(ره) می رسانند که در اهواز مادری به مدت یکسال در کنار مزار فرزند در حال زندگی است در حالی که این مادر ساکن تهران است .

به دستور حضرت امام(ره) پیکر این شهید به تهران انتقال داده میشود و این مادر شهید از سال1357 تا سال1378 در بهشت زهرا(س) بر روی مزار فرزندش خانه ای بنا میکند و به مدت 20 سال بصورت شبانه روز زندگی میکند.

در حال حاضر بدلیل بیماری در منزل دخترش زندگی می کند و بدلیل بیماری آلزایمر قدرت تکلم خود را از دست داده است.

تمدن استاندار تهران در کنار اسماعیلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ

شهید قربانعلی رخشانی مهماندوست تنها فرزند پسر ننه علی

استاندار تهران در کنار بالین ننه علی

کد خبر:78193 - فرهنگ

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
امیر

اشکمان در آماد.... شهیدان هویت ایرانند


عباس روزمه

سلام مادر عزیزم ننه علی ما که شرمندتیم و نمیتونیم جواب بدیم برای دوری خودم و مسئولان از شهدا و خانوادشون اشک ریختم خاک بر سر ما خدا عزتت رو زیاد کنه ااجر کم عند الله


قاسم

خوشا به حالت ننه علی روحت شاد