ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 6 بهمن 1393 19:54
تبلیغات

وقتی امضا کننده قرار داد سعدآباد تهران از حقوق مسلم مردم ایران می گوید!
حسن روحانی نیامده مواضع دولتمردان آمریکا را مطالبه کرد

گروه سیاسی- کمیل نقی پور: حسن روحانی در اولین گام انتخاباتی خود با مقامات آمریکایی هم نوا شد.

وی امروز در جمع فرزندان هاشمی، مدیران دولت موسوم به سازندگی و همچنین بخشی از هواداران خود به صورت رسمی کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

البته صبح امروز روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنحانی گفتگویی از دبیر اسبق شورای عالی امنیت ملی منتشر کرد که روحانی در این گفتگو صراحتا اظهارات مقامات آمریکایی درباره موضوع هسته ای ایران را تکرار کرد تا خاطرات هم راستا بودن وی با مقامات غربی در زمانی که دبیری شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشته ، زنده کند.

روحانی در بخشی از گفتگوی خود با اشاره به موضوع هسته ای ایران گفت: اگر روزی این مسئولیت (ریاست جمهوری) را بر عهده بگیرم حتما این روند (هسته ای) را تغییر می دهم یعنی می‌توانیم استراتژی و شیوه بهتری را انتخاب کنیم که حقوق مسلم ما حفظ شود و در عین حال بتوانیم مشکلاتمان را با دنیا حل کنیم. درست است که فناوری هسته ای حق مسلم ماست، اما بسیاری از موضوعات دیگر هم حق مسلم ماست. از جمله اینکه تحریم نباشیم، هم حق مسلم ماست، اینکه فشاری بر ملت ایران نباشد هم حق مسلم ماست. زندگی توام با آرامش و رفاه هم حق مسلم ملت ماست. ما می خواهیم به همه این حق ها برسیم و نه فقط یک حق مسلم.

روحانی در حالی خواستار تغییر در روند "مقاومت هسته ای" ایران است که مقامات آمریکایی نیز بارها به رویکرد مقاومت محور ایران اعتراض داشتند. 

باراک اوباما در جریان سفر اخیر خود به خاورمیانه اشاره به برنامه هسته ای ایران تهران اظهار داشت که ایران می‌تواند آینده‌ای متفاوت با امروز داشته باشد، اگر برنامه اتمی خود را متوقف کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در پیام نوروزی خود با انتقاد از سیاست هسته ای ایران گفته بود: مردم ایران هم می توانند از مزایای اقتصاد آزاد و روابط با کشورهای دیگر جهان بهره مند شوند و هم می توانند در انزوای بیشتر فروروند. او خواستار آن شد که «به خاطر مردم ایران و جهان، رهبران ایران راه بهتر را انتخاب کنند.»

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در پیام نوروزی خود که بی شباهت به پیام اوباما نبود، از رهبران ایران خواسته به تعهداتشان نه تنها در برابر جامعه بین‌المللی بلکه در قبال مردمشان عمل کنند.

وی گفت در صورتی که رهبران ایران به تعهداتشان عمل کنند ایران جایگاه مناسبش در جامعه ملت‌ها را به دست می‌آورد و افزود: «[در این صورت] مردم ایران می‌توانند به همان فرصت‌های و آزادی‌هایی دسترسی داشته باشند که مردم دیگر در سایر نقاط دنیا از آنها برخوردارند.»

منظور جان کری از تعهدات بین المللی اشاره به قطعنامه های شورای امنیت دارد که در نتیجه این قطعنامه ها ایران باید از تمام حقوق هسته ای خود دست بکشد و تاسیاست هسته ای خود را به حالت تعلیق در آورد.

روز استثنایی جک استروا چه زمانی بود؟
روحانی در حالی اظهارات اوباما و کری را تکرار کرده است که در زمانی که ریاست تیم مذاکره کننده هسته ای ایران را بر عهده او بود، درخواست های کشورهای غربی درباره برنامه هسته ای ایران را به شکلی که "تعجب" مقامات غربی را نیز به همراه داشت به اجرا می گذاشته است.

حتی توافقنامه سعدآباد تهران برای آن به امضای حسن روحانی درآمد تا او بتواند وزرای امور خارجه سه کشور را به دیدار خاتمی ببردد چرا که بدون امضای این توافقنامه آنها حاضر به دیدار با رئیس جمهور وقت ایران نمی‌شدند. 

جک استراو، وزیر امور خارجه انگلیس بعدها در کتاب خاطرات خود با اشاره به این موضوع، از حضور خود در کاخ سعد آباد تهران و امضای آن توافقنامه که تمام فعالیت های هسته ای را به تعلیق درآورد به عنوان یک روز "استثنایی" یاد می‌کند.

او در این باره نوشته است: «در اوایل اکتبر ۲۰۰۳ مذاکرات دیپلماتیک برای ما سه نفر به اندازه کافی پیش رفته بود تا موافق نشست مشترک در پایان ماه شویم. به عنوان وزیر، سفر به تهران استثنایی ترین تجربه ام بود. با دومینیک و یوشکا در اقامتگاه سفیر آلمان صبحانه خوردم تا برای مذاکره اصلی با ایرانی ها که با هدایت دکتر [حسن] روحانی بود، آماده شویم.»

وزیر خارجه بریتانیا که پیش از آن چهار بار دیگر به ایران سفر کرده بود به موقعیت مقر وزارت خارجه ایران در مناطق جنوبی شهر اشاره کرده و گفته که «دولت ایران تصمیم گرفته بود که این نشست در شمال پایتخت در مرکز دیپلماتیکی که با باغ خوبی احاطه شده بود، برگزار شود.»

خواست ایران در برابر توافق با اروپایی ها، حل و فصل صلح آمیز اختلافات و جلوگیری از حمله احتمالی آمریکا و ممانعت از ارسال پرونده ایران به شورای امنیت بود.

«نشست در اتاقی مستطیل شکل بدون نور طبیعی برگزار شد. درباره بسیاری از مفاد پیش‌نویس‌ بیانیه توافق شده بود؛ فقط دشوارترین مسئله [تعلیق غنی سازی اوارنیوم] کنار گذاشته شده بود. بحث دور میز جریان داشت، ایرانی‌ها امیدوار بودند که این ژیمناستیکِ کتبی که برای آن شهره عالم‌اند، بتواند ترکی در دیوار سفتِ ما سه نفر ایجاد کند.»

قرار بود بعد از دیدار سه وزیر اروپایی با حسن روحانی دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران و سرپرست مذاکرات اتمی همگی به دیدن محمد خاتمی بروند.

«این برنامه با خوش‌بینی در جدول زمانی ساعت ۱۰ و نیم صبح گنجانده شده بود اما ساعت ۱۰ ونیم آمد و رفت و هنوز توافقی صورت نگرفته بود، به ویژه بر سر مورد حساس تعلیق غنی‌سازی اورانیوم. ناگهان دکتر روحانی اعلام کرد که وقتش است که همه برویم و رئیس‌جهمور را ببینیم.»

اما سه وزیر اروپایی به نوشته جک استراو از این پیشنهاد استقبال نکردند.

«ما سه نفر به یکدیگر نگاه کردیم. دیگر همدیگر را خوب می‌شناختیم. من گفتم اما چیزی وجود ندارد که به خاطرش برویم و دیدار کنیم. دومینیک گفت برنامه‌های کاری ما در هواپیما و فرودگاه آماده است و یوشکا گفت ما خیلی خوشحال می‌شویم که برویم به کارمان برسیم. توافق را به وقت دیگری موکول کردیم و همه از صندلی‌ها بلند شدیم. بهت و حیرت بر چهره طرف ایرانی‌ها نشسته بود. ایرانی‌ها را دیدیم که رفتند دور هم جمع شدند. دکتر روحانی و دیگر مذاکره‌کنندگان شروع به تلفن زدن کردند- به تصور ما با مقامات ایرانی تماس می‌گرفتند.»

وزرای اروپایی به روایت جک استراو در این لحظات به باغ سعدآباد رفته بودند. «ما کمی پلیکیدیم، بعد برای تنفس به باغ زیبا [سعدآباد] رفتیم. در نهایت، به داخل دعوت شدیم. طفره رفتن‌های شفاهی جای خودش را به مذاکره جدی و سختِ قدیمی داد. نتیجه، بیانیه تهران بود.»

سفیر سابق ایران در ایتالیا نیز می‌گوید : یادم هست که در گفت‌وگوهای سعدآباد، استراو وزیر خارجه انگلیس در زمان استراحت پس از مذاکرات، جلوی وزیر خارجه وقت ایران مثل یک فاتح در برابر کسی که الآن تسلیم شده، عمل کرد و پای خود را روی میز دراز نمود. 

در ادامه توافق سعد آباد، غرب یک گام دیگر هم جلو آمد و توافق نامه بروکسل از سوی حسن روحانی پذیرفته شد. بر اساس این توافق که تنها ۴ ماه بعد از توافق سعد آباد به امضا رسید ایران موظف شد مونتاژ و آزمایش سانتریفیوژ‌ها وهمچنین ساخت داخلی قطعات سانتریفیوژ به تعلیق درآورد. در ادامه سریال واگذاری نادیده گرفتن حقوق مردم ایران توسط تیم هسته ای ایران که ریاست آن را روحانی به عهده داشت، تقریبا ۹ ماه بعد از توافق نامه بروکسل، این بار سیروس ناصری از نزدیکان روحانی به همراه سفیران وقت ایران در پاریس، لندن و برلین در پاریس با طرف غربی رو در رو هم قرار گرفتند. مفاد این توافق نامه نشان داد غرب در مواجه با ایران فرا‌تر از موضوع هسته‌ای می‌اندیشد و با نگاه سیاسی به این موضوع می‌نگرد.

مفاد توافق نامه پاریس به این شرح است: یادآوری توافق سعدآباد، گسترش دامنه تعلیق به کلیه فعالیت‌های اتمی ایران. اروپا نیز اعلام آمادگی کرد تا برای پذیرش درخواست ایران در عضویت سازمان تجارت جهانی تلاش کند.
عملكرد روحاني و تيم مذاكره كننده هسته اي كشور در زمان اصلاحات به گونه اي بود كه توني بلر وزير وقت خارجه انگلستان در سخن تامل برانگیزی اعلام كرده بود: «میوه اشغال عراق را از دستان "حسن روحانی" - دبیر وقت شورای امنیت ملی ایران» دريافت كرده است.

روند عقب نشینی مسئولان هسته‌ای وقت، از حقوق مردم ایران و حریص‌تر شدن غرب برای تصاحب این حقوق البته آنزمان با واکنش صریح رهبر معظم انقلاب روبرو شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای دی ماه سال ۱۳۸۶ در دیدار دانشجویان استان یزد با اشاره به فرایند عقب‌نشینی در برابر خواسته‌های هسته‌ای دشمن در «چند سال قبل» فرمودند: البته این فرایند به ملت ایران و افکار عمومی جهان نشان داد که وعده‌های غرب توخالی است چرا که تعلیق موقت و داوطلبانه ایران، با سوءاستفاده دشمنان در حال تبدیل شدن به حذف فعالیتهای هسته‌ای در کشور بود که بنده‌‌ همان موقع تأکید کردم اگر روند مطالبه پی در پی طرفهای هسته‌ای ادامه یابد وارد میدان می‌شوم که این کار انجام و روند توقف فعالیتهای هسته‌ای به روند پیشرفت هسته‌ای تبدیل شد.

تیم هسته ای دولت خاتمی که ریاست آن را حسن روحانی بر عهده داشت در حالی تمام حقوق هسته ای ایران را نادیده گرفت، که سیروس ناصری از اعضای ارشد این تیم، در سال 85 پس از آنکه اتهام جاسوسی وی مطرح شد از کشور متواری گشت و حسین موسویان از دیگر اعضای این تیم نیز به دلیل اتهامات امنیتی محکوم شد و البته به آمریکا سفر کرد.

با این حال، در حال حاضر و در زمانی که احتمالا حسن روحانی گمان می کند مردم حافظه تاریخی کوتاه مدت خود را از دست دادند، وی همانند مقامات غربی میکوشد موضوع تحریم ها را با موضوع هسته ای ایران پیوند زند و کوتاه آمدن ایران از حقوق هسته ای را مترداف با افزایش رفاه و آرامش برای مردم ایران می‌داند!

رهبر معظم انقلاب: بمجرد عقب نشینی ، طلبکاری غرب شروع می شود 

این در حالی است که مقام معظم رهبری بهمن ماه سال گذشته برخورد آمریکا و غرب در قبال موضوع هسته ای ایران را "سیاسی" دانسته اند: "در موضوع هسته اي ايران، ‌بحث بر سر سلاح هسته اي نيست، ‌بلكه آنها مي خواهند مانع حق قطعي و مسلم ملت ايران در غني سازي هسته اي و استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي شوند كه البته در جلوگيري از ملت ايران موفق نخواهند شد و اين ملت كار خود را براساس حق صريح خود  انجام خواهد داد."

ایشان در بخش دیگری از فرمایشات خود با استناد به رفتار و گفتار ‌دولتمردان امريكايي، آنان را افرادي غيرمنطقي، داراي حرف و عمل متناقض و روحيه زورگويانه دانستند و خاطرنشان كردند: امريكاييها توقع دارند كه ديگران در مقابل حرفهاي غيرمنطقي و زورگويي هاي آنها تسليم شوند، همانطور كه برخي تسليم شده اند اما ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي تسليم شدني نيست زيرا منطق، توانايي و اقتدار دارد.

رهبر معظم انقلاب همچنین در سخنان خود در هفتم خرداد سال 1382 و در دیدار نمایندگان مجلس ششم، پس از مطرح شدن نامه معروف به جام زهر که در این نامه برخی نمایندگان دوم خردادی از رهبر انقلاب خواستند که از حقوق ایران به ویژه حق هسته ای کوتاه بیایند، فرمودند: "دشمن، سياسى و سياستمدار است؛ مغزِ طراحِ سياسى دارد، فکر مى‌کنند که چه‌کار بايد بکند. يکى از طرّاحيها اين است که حرف آخر را اول نزنند؛ آرام‌ آرام و بتدريج طلبکارى ايجاد کنند و طرف مقابل را وادار به عقب‌نشينى کنند. به مجردى که عقب‌نشينى کرديد، طلبکارى ديگرى شروع خواهد شد.  حالا بعضيها مى‌گويند چيزى بدهيم، يک چيزى بگيريم! بدهيمش درست است، بگيريمش درست نيست؛ هيچى نخواهند داد."

به نظر می رسد با توجه به مشخص بودن سیاست های کلان جمهوری اسلامی و همچنین حساسیت رهبر معظم انقلاب و مردم ایران به حقوق هسته ای ، "حمایت از برنامه هسته ای ایران" با توجه به ابعاد مختلفی که دارد و همچنین صیانت از حق هسته ای مردم می تواند معیار مناسبی برای سنجش کاندیداهای ریاست جمهوری باشد. 

آیا حسن روحانی، امضا کننده قرارداد "سعدآباد تهران" و تفکری که حامی وی است بر اساس این معیار نمره قبولی می‌گیرد؟

کد خبر:154745 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
meysam

رای ما جبهه پایداری. آقای حسن روحانی خودتو خسته نکن رآی نمیاری


ناشناس

ایشون باید بدونه دوره خفت و خواری گذشته ملت ایران نمیذارن خون احمدی رونشن ها به خاطر زیاده خواهی های عده قلیل به هدر بره تا اونا تو ناز نعمت زندگی کنن


لااقل اگر روحانی با جک استرا جلوی دوربین می خندد و مصاحفه می کند یک چهره از خود نشان می دهد دو رو و منافق نیست جهت اطلاع


حسن

کسی که یک حق مسلم را نتواند استیفا کند، مسلماً چند حق مسلم را نیز نخواهد توانست!


حامد

چه خیال باطلی ،کاندیداهای رئیس جمهوری توحه داشته باشند ایران اسلامی برای تحقق شعار نه غربی و نه شرقی خود بهترین جوانانش را تقدیم کرده و بهیچ وجه کوتاه نخواهد آمد در ارتباط با برنامه هسته ای نیز بهترین نیروهای علمی و کار آمد خود را بدست آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب از دست داده ، بنابراین بدانند در صئرتیکه کوچکتری چرخشی بطرف غرب ئ آمریکا که نشانه ضعف و زبونی این نظام مقدس انجام شود نشان دهنده خیانت مطرح کنندگان و تصمیم گیرندگان به اسلام ،اماموخون شهدا خواهد بود ، ملت ایران حاضرند سختی های بیشتر از این را تحمل کنند ولی بخاطر آب و نان ذلیل و اسیر جنایتکاران تارخ نشوند


هرچی باشه بهتر از اون لنکرانی هلو ست... زنده باد اسلام و ایران شعار روحانی هست مرگ بر زنده باد بهار پوچ

پاسخ
صفری

اگر دلیل داری مطرح کن . توهین کار عقلا نیست.

ناشناس

خیلی خوبه که طرفدارهای حسن روحانی اینطوری ماهیتشونو نشون می دن و نقاط ضعفشونو رو می کنن حالا واقعا معلوم شد چه کسی رو رقیب اصلی خودشون می دونن


نا شناس

رجاء جان بگذار ايشان بيايد بعد سريال تكرارى را شروع كنيد


از شورای نگهبان خواهش میکنم این دست سخنرانی های ایشون رو هم مدنظر قرارداده و ایشون رو رد صلاحیت کنه.واقعا یک همچین ادمی با همچیم طرز فکری لیاقت ریاست جمهوری ایران رو داره؟


بابا این نماینده هاشمی و بچه های هاشیمیه توقع دیگه ازش نمیره


محمد

سلام : اینها بلائی بر سر ایران آورده بودند که مردم در انگلستان به چک استراو میگفتند "جک ایران " بنازم به دولت نهم که اومد تمام برنامه هاشون را ریخت بهم و تا اندازه ای راز و رمز این خنده هاشون را فاش کرد .


آقای دکتر روحانی خداوند حامی توست. درد و بلات بخوره تو سر هرچی رجانیوزی دروغگو و از خدا بی خبر است. از این شانتاژها سستی به خودت راه نده. در تاریخ ایران هم همیشه انسان های باتدبیر بوده اند که این مملکت را ساخته اند. این هوچی ها کف روی آب هستند که متعلق به ملت خردمند ایران نیستند. اینها تفاله هایی هستند که به هر شکل به زباله دانی تاریخ خواهند رفت

پاسخ

چارتا مثل تو اینگونه از روحانی دفاع کنند ، آرای رای باطله بیشتر از رای جناب دکتر خواهد بود. در ضمن ما نمیگیم که درد و بلای ما بخوره تو سر رقیب، بلکه دعا می کنیم که خدایا همه ما را در مسیر خودش هدایت فرما.

اشک ما رو در اوردی یه دستمال بده های های واسه شیخ ستم دیده مظلوم و ایثارگر از حقوق مردم ایران که با همه ی دولت های دنیا دوست صمیمیه و حتی پاش بیفته با مردم و دولت مظلوم اسرائیل هم مذاکره میکنه و حق مردم فلسطین رو به اسرائیلی ها میده آخه گناه دارن بیچاره ها خونه ندارن

ناشناس

معلومه روشنگری های رجا نیوز حسابی کار خودشو کرده وگرنه اینطوری أتیش نمی گرفتی


مردم بيدارند و منتظر بهار

پاسخ

خزان صادق بهتر از سراب بهار است

جریان انحرافی نابود است به لطف خدا


مهران

ملت ایران به ادمهای شجاعتر و متدینتر و مدیرتر نیاز دارد.خدا کند کسی سر کار بیاید که دینش را فدای دنیایش نکند


جواد

شما خبر ننوشتی بلکه عقده خودت را نوشتی

پاسخ
مهدی

با سلام خدمت جواد اقا و دوستان دیگر اقای روحانی و همکارانش به ایران خیانت کرده اند و رجانیوز دارن اطلاع رسانی میکنند با چه منطقی داری میگی که این خبر نیست بلکه عقده گشایی است !!!!


سید مرتضی سرابی

اگرحسن روحانی رئیس جمهور شود باز هم خیانت می کند و این بار کل استقلال و حیثیت نظام را به معرض معامله با غرب خواهد گذاشت.


محمدرضا

خدا خیر دهد جناب روحانی را که آب پاکی را روی دست مردم میریزد. تا کنون شائبه این بود که روحانی بعلت مواضع دولت خاتمی مجبور به اتخاذ رویه ای ناکارآمد و ذلیلانه شده است


عبدالحسینی

به نظر من شورای نگهبان نباید اینجور آدم ها را تایید صلاحیت کند چون اینها کشور را دو دستی به بیگانگان تقدیم می کنند مانند قرار داد ترکمن چای و نمونه های دیگر . خدایا اگر شورای نگهبان کوتاهی کند کار همه آنها را به تو واگذار می کنیم


دانشجو

این روحانی همان نیست که بعد از 18 تیرماه سال 78 از تریبون نماز جمعه تهدید می کرد که ریز ریزتان می کنیم ؟! احیای اخلاق و تعامل با جهان ؟!!! منشور حقوق شهروندی ؟!!! عجبا ! حیرتا !


منتظر

چه خاطرات تلخی، چه دوران نحسی بود. خدایا پناه می بریم به خودت از اینکه دوباره گرفتار این اصلاح طلبان غربزده بشیم.


احمد

آزموده را آزمودن خطاست . مخصوصا که این بار با خاندان هزار فامیل می آید.


عبدالله

لن ترضی عنک الیهود و لاالنصاری حتی تتبع ملتهم


نمی دونستم آدم قابلی هست حتما اگر خاتمی نیاد به این آقا رای میدم

پاسخ

این آدم قابل! بعد از چند سال عقب نشینی در مقابل زیاده خواهی های غرب هنوز نفهمیده موضوع هسته ای دست آویز امروز فشار بر ایران است. تحریم ها از ابتدای نظام وقتی که هسته ای شدن مطرح نبود به بهانه حقوق بشر و ... اعمال میشد.


مخلص ولایت

سلام از دکتر جلیلی باد بگیر که چطور با منطق آمریکایی ها و اروپایی ها را تسلیم می کند. نه مثل اصلا ح طلبان که دبال سازش وسرافکنگی بودند.


علی تنکابنی

حامیان دکتر کامران باقری لنکرانی http://lankarani-kamran.blogfa.com/


حجت جوادی

آقای روحانی .شما در مقابل خواسته های دشمن وبا تعطیلی فعالیت هسته ای کشور ما به توصیه دشمن واز ترس دشمن شآن ایرانی ها را پایین آوردید و به دشمن خدمت خوبی کردید آمریکادشمن بشریت و دشمن مردم ایران است . لله العزه ولرسوله وللمومنین


در فکربودم خدا وقتی عقل را از آدم میگیرد یعنی چی این یکسال اخیر متوجه شدم با وجوداینهمه آدم از خود متشکر این سوال از قبل پاسخ داده شده بود


زنده باد روحانی


چه اعتماد ب نفسی داره این آقای دکتر!!!!

پاسخ
رضا رضایی

اعتماد بنفسه اش مثل جک استرا است.


ظریف

دورانی که قبل از انقلاب دانشجو بودیم تئوریسین های زمان شاه هم همین توجیهات را در مورد سیاستهای شاه میکردند!!!آقای روحانی اگر قراربود ملت با این توجیهات قانع شوند نوبت به شما وامثال شما نمیرسیدکه این حرقهارابزنید!!!متاسفم که لباس روحانیت پوشیده ای وتیشه به ریشه دین وملت میزنی با الفاظ فریبنده.


درود بر شیخ اعتدال، دکتر حسن روحانی


افروزيان

سلام'بجه هايي ك طرفدار روحاني هستن و نظر ميدن ك رجا دروغ ميكه اين حرفاتون واقعا جديه? بابا يارو تو خاطرات خودش نوشته ك روحاني جقد ذليلانه بذيرفت كبك نباشين لطفا


جالبه. در جایی در مورد مذاکرات هسته ای گفته که هدف ما دور شدن از جنگ بود که بهش رسیدیم. آخه دور شدن از جنگ که هنر نمیخواد. یه بچه دو ساله هم میتونست بره بگه ما هر چی شما میگید انجام میدیم. دیگه مشکل جنگ حل می شد. شاهکار کرده.


علی

قلم خود را حداقل بفروشید شما چرا مزدور بی مواجبید؟


، اما بسیاری از موضوعات دیگر هم حق مسلم ماست. از جمله اینکه تحریم نباشیم، هم حق مسلم ماست، اینکه فشاری بر ملت ایران نباشد هم حق مسلم ماست. زندگی توام با آرامش و رفاه هم حق مسلم ملت ماست. ما می خواهیم به همه این حق ها برسیم و نه فقط یک حق مسلم. آفای روحانی در برهه کنونی گفته های بالا فقط در سایه نوکری به آمریکا مححق میشود


عبدالله

حسن روحانی به خوبی می داند که پاشنه ی آشیل او قرارداد حماقت بار سعدآباد است لذا با سیاست فرار رو به جلو قصددارد بافته ی بدنقش خویش را رفو کند.


حسین

با تشکر از آقای روحانی دکتر روحانی اگه ما زندگی توام با رفاه و آرامشی که شما دنبالش هستید که در دل اون عظت و بزرگی ملت ایران با افکار شما خدشه دار میشه نخواهیم باید چه کار کنیم... مرا به خیر تو امید نیست،شر مرسان...


يک ايراني

بسم الله الرحمن الرحيم رو که نيست سنگ پاي قزوينه!! با اون همه خفت و خواري که خاتمي لعين و اين روحاني، نوچه تمام عيار رفسنجاني و غرب در دوران نحس اصلاحات بر ملت مظلوم روا داشتند بس نبود؟ عجب روزگاريست. يکي را به ده راه نمي‌دادند سراغ کدخدا را مي‌گرفت. خدا ما را از شر پليد اصلاحات و اعوان و انصارش نجات بدهد و عاقبت ما را ختم به خير کند.


علی یوسفی نسب

به این جملات توجه کنید : <<وزیر خارجه وقت ایران مثل یک فاتح در برابر کسی که الآن تسلیم شده، عمل کرد و پای خود را روی میز دراز نمود. >> <<دومینیک گفت برنامه‌های کاری ما در هواپیما و فرودگاه آماده است و یوشکا گفت ما خیلی خوشحال می‌شویم که برویم به کارمان برسیم. توافق را به وقت دیگری موکول کردیم و همه از صندلی‌ها بلند شدیم.>> خودتان مقایسه کنید ان زمان ایران چه عزتی داشته و حالا دارای چه عزتیست ، ان زمان حاضر با مذاکره با ((مثلا)) رئیس جمهور ما نبودند اما حالا برای مذاکره با مقامات رده چندم ما هم حاضرند هر کاری بکنند . اقای روحانی مردم ایران می توانند به قول شما در ارامش زندگی کنند اما باید زیر بار زور بروند ، باید نوکر امریکا بشوند ، شاید نوکری امریکا برای شما چیز خوشایندی باشد ، اما برای ما ذلت است . ما ارامش را به دست خواهیم اورد ، اما با صبر و استقامت رای ما : اولا ولایتی دوم حداد عادل یا سعید جلیلی


ناشناس

مردم هنوز ننگ نامه سعد أباد رو فراموش نکردند


آن روزى كه ادبيات مسئولين ما آلوده شد به حرفها و تعبيرات تملق‌آميز نسبت به غرب و فرهنگ غربى، در آن روز اينها ما را «محور شرارت» معرفى كردند! اين كِى بود؟ آن وقتى كه ما در ادبيات خودمان، در اظهارات خودمان، حرفهاى تملق‌آميز نسبت به غرب و نسبت به آمريكا و اينها را تكرار ميكرديم. در همين قضيه‌ى هسته‌اى، آن وقتى كه ما با اينها همراهى كرديم و عقب‌نشينى كرديم اينها جلو آمدند اينقدر جلو آمدند كه من در همين حسينيه گفتم اگر بنا باشد كه اين روال از سوى آنها ادامه پيدا كند، من خودم وارد قضيه خواهم شد؛ و وارد قضيه شدم؛ ناچار شديم؛ اينها كار ما نيست. عقب‌نشينى‌ها آنها را گستاخ‌تر كرد، طلبگارتر كرد. يك روزى بود كه مسئولين ما قانع بودند كه اجازه بدهند ما ۲۵ سانتريفيوژ در كشور داشته باشيم؛ آنها گفتند نميشود! اينها قانع شدند كه ۵ تا سانتريفيوژ داشته باشيم؛ باز هم گفتند نميشود! مسئولين ما قانع شدند كه ۳ تا سانتريفيوژ داشته باشيم؛ باز هم گفتند نميشود! امروز گزارش را شنيديد، یازده هزار سانتريفيوژ داريم! اگر ما آن عقب‌نشينى‌ها را، آن انعطافها را ادامه ميداديم، امروز از پيشرفت هسته‌اى كه هيچ خبرى نبود، به اين نشاط علمى هم كه در چند سال اخير در كشور وجود پيدا كرده قطعاً لطمه ميخورد؛ چون اولاً نسبت به هر يك از آنها ممكن بود يك بهانه‌اى بياورند؛ ثانياً حركت هسته‌اى و صنعت هسته‌اى، نماد پيشرفت يك كشور است. اين هم يك واقعيت ديگر است. بیانات رهبری 91/5/3


جناب اقای دکتر روحانی ادای حق قبل از هر چیزی به اذعان وجود ان حق است ولو قادر به ادای ان از جانب مکلف نباشد.ان کس که حق را در زمینه ایی اذعان میکند و در وجوه دیگر انکار/از اساس منکر حق است.اقای دکتر مهم نیست که شما سایر حقوق ملی را میخواهید ابتیاع کنید یا نه/مهم انجاست که شما هنگام ورود به موضوع ماهیت و اصل حاکم بر چنان استدلالی را که همان مقوله تناسب قواست به عمد پنهان میسازید.ان کسانی که به انکار حق هسته ایی میپردازند و لفظا و به تلویح و وعده ماب سایر حقوق را اذعان مینمایند/بدان خاطر است که توان انکار سایرحقوق را حسب توازن قوا ندارند و تازه با شبه اذعان چیزی را از دست نمیدهند و کمترین نتیجه ان است که در جبهه ملت ایجاد شکاف مینمایند بدون انکه ضرورتا تعهدی برای خود ایجاد نمایند.ثانیا انان اگر موفق شوند که در همان گام نخست با انکار فقط یک وجه حق مطرح /به مقصود برسند/انگاه راهی را برای تغییر تناسب قوا به نفع خود میگشایند که بولدوزر مطلوبشان تا انتهای خط بی محابا خواهد تاخت و انچنان پیش خواهد رفت که دیگر نه از تاک نشان ماند نه از تاک نشان. جناب دکتر این وعده شما/یک رویاست یا در باغ سبز؟بنظر میاید که در باغ سبز باشد.نگاه کنید ایا سایر حقوقی را که میخواهید برای ملت ایران در یک تعادل توافقی ابتیاع نمایید/برای سایرملل به رسمیت شناخته شد؟مثلا به مصر بنگرید/بیش از چهل سال در سیطره مطلق انان زیست.حاصلش چه بود؟غیر از سوته نشینی و قبرستان خوابی؟نگویید که منظورتان ان نیست که به زیر مهمیز سیطره مطلق نمیخواهید که بروید/از اولین گام عقب نشینی به عقب رانده میشوید و استری را هم با اجازه باید تقدیم کنید و یا بعد از واگذاری حق هسته ایی باید در برابر سایر مطالبات /یا بایستید /که در ان صورت مواضعتان اولا پیشاپیش تضعیف شده و ثانیا به دور باطل افتاده اید/ یا دست به نک و ناله و حداکثر انتقاد بیافتید/که در ان صورت تحقیر شده و بی خاصیتیدو یا تا انتهای ان خطی بروید که هدف نهایش را کاسپار واینبرگر فرموله نمود/خشکاندن ریشه های ایران بعنوان یک ملت.اقای دکتر شما مناسبات بین المللی و تناسب قوای ان و مکانیسم روابط در ان را خوب میشناسید و انگاه بدینگونه ان را جلوه میدهید.انوقت اینجا معمایی رخ مینماید.معمای کاسپار ....


روح الله

ما به کسی که برای حق مسلم یک ملت ارزش قائل نباشد رای نمی دهیم


محمودی

یه سوال جالب از همه مخاطبین که شاید بتونه یک زمینه تحقیقی جالب را برای پژوهشگران فراهم کنه: این خنده ی از ته دلِ آقای روحانی و جک استراو به چه دلیلیه؟ جُک گفتن؟ خلاصه چی بوده؟ لطفاً روشن گری بفرمائین!


مهدی

یه درخواست از ایشون: یه مقدار از سوابق اجرائی خودشون برای مردم بگن تا دوست و دشمن بیشتر ایشونو بشناسن!


ناصر

"هاشمی ثانی" یا"خاتمی دوم" از گرفتن "حق مسلم"هسته ای مردم ایران معلوم است که چند مرده حلاجی.راستی از اقای موسویان چه خبر؟

پنجشنبه، 22 فروردين 1392

4:53:08 PM

تیم هسته ای دولت خاتمی که ریاست آن را حسن روحانی بر عهده داشت در حالی تمام حقوق هسته ای ایران را نادیده گرفت، که سیروس ناصری از اعضای ارشد این تیم، در سال 85 پس از آنکه اتهام جاسوسی وی مطرح شد از کشور متواری گشت و حسین موسویان از دیگر اعضای این تیم نیز به دلیل اتهامات امنیتی محکوم شد و البته به آمریکا سفر کرد.