ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 23:40
تبلیغات

آغاز ثبت نام انتخابات شوراها از 26 فروردین

معاون سیاسی انتظامی استاندار البرز از آغاز ثبت نام انتخابات شوراها از 26 فروردین ماه خبر داد.

ناصر رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: این ثبت نام‌ها به مدت یک هفته ادامه دارد. شرایط و مدارک مورد نیاز برای کاندیداتوری در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تا قبل از نیمه دوم فروردین ماه از طریق رسانه‌های گروهی اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
این مسئول شرایط ثبت نام چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را برای شهرهای بالای 20 هزار نفر و زیر 20 هزار نفر جمعیت را به ترتیب کارشناسی و فوق دیپلم اعلام کرد.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار همچنین شرایط ثبت نام انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی برای جمعیت روستاهای تا 200 خانوار را سواد خواندن و نوشتن، روستاهای بالای 200 خانوار را دیپلم، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا معادل آن را برای شوراهای شهر تا 20 هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس یا معادل آن برای شوراهای اسلامی شهرهای بالای 20 هزار نفر اعلام کرد.
 
رجبی درباره مهلت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری نیز یادآور شد: مهلت ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز از تاریخ 17 اردیبهشت 92 آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.
 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود از صدور کارت هوشمند برای مجریان انتخابات خبر داد و گفت: سازمان ثبت احوال برای مجریان انتخابات اعم از فرمانداران و بخشداران کارت هوشمند صادر کرده است.
 
رجبی ادامه داد: تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه این انتخابات انجام شده است که در این راستا طرح جامع آموزش مجریان انتخابات اجرایی می‌شود.
 
معاون استاندار البرز خاطرنشان کرد: در این راستا ارائه آموزش‌های مستقیم و تربیت مربیان انتخابات روش‌ها و الزامات اجرایی رایانه‌ای شدن انتخابات و همچنین فرایندهای اجرایی انتخابات در این آموزش‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

کد خبر:154338 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال