ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 11 بهمن 1393 22:39
تبلیغات

عنکبوت‌های خفاش‌خوار +عكس

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که جمعیت عنکبوت‌های خفاش خوار به سرعت در حال افزایش بوده و این حشرات تنها در مناطق قطبی دیده نمی‌شوند.

به گزارش ایسنا، بیش از یک هزار و 200 گونه مختلف خفاش در جهان وجود دارد که یک پنجم گونه‌های پستانداران را تشکیل می‌دهند؛ خفاش‌ها در کنار جغد، باز و مارها کمترین میزان دشمنان طبیعی را به خود اختصاص داده‌اند.

خفاش ها از طریق حسگرهای بیولوژیک قادر به تشخیص تور عنکبوت‌ها هستند و این مسأله یک پدیده نسبتا نادر محسوب می‌شود، اما تحقیقات جدید حاکی از افزایش تعداد عنکبوت‌های خفاش خوار است.

مطالعه صورت گرفته بر روی دو گونه Argiope savignyi و Poecilotheria rufilata نشان می دهد، پدیده گرفتار شدن خفاش ها بیشتر از تصورات قبلی است.

حدود 90 درصد از عنکبوت های خفاش خوار در مناطق گرم جهان ساکن هستند و حضور آنها بیشتر در مناطق استوایی دیده می شود؛ بیشترین تمرکز این حشرات در جنوب آمریکا، مناطق حاره ای آمریکای شمالی، آسیا، استرالیا و گینه نو گزارش شده است.

طول پاهای عنکبوت بین 10 تا 15 سانتی متر است و خفاش ها و پرندگان را در تورهای نسبتا بزرگ 1.5 متری بدام می اندازد.

پهنای بال اکثر خفاش های گرفتار شده در تورهای عنکبوت حدود 10 تا 24 سانتی متر است که در اثر خستگی، تشنگی و کم آبی تلف می شوند؛ اما برخی خفاش ها در اثر حمله مستقیم عنکبوت نابود و خورده می شوند.

نتایج این تحقیق در مجله PLOS ONE منتشر شده است.

کد خبر:153499 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال