ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 11 بهمن 1393 13:32
تبلیغات

پیام تسلیت احمدی‌نژاد به مناسبت درگذشت چاوز

رئیس جمهوری اسلامی ایران، در پیام تسلیتی درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا را تسلیت گفت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،رییس جمهوری اسلامی ایران، در پیامی درگذشت هوگو چاوز رییس جمهوری ونزوئلا را تسلیت گفت.
 
متن پیام تسلیت محمود احمدی‌نژاد به کفیل ریاست جمهوری بدین شرح است:
 
بسم‌الله الرحمن الرحیم
 
انالله و انا الیه راجعون
 
دوست گرامی جناب آقای نیکولاس مادورو
 
کفیل محترم ریاست جمهوری ونزوئلا
 
روح بلند مردمی بزرگ از تبار عدالت طلبان و آزادی‌خواهان به آسمان پر کشید و جهان را در سوگ فرو برد. ونزوئلا فرزندی برومند و شجاع و جهان، رهبری خردمند و انقلابی را از دست داد.
 
در نهایت تأثر این حادثه غم‌انگیز را به همه ملت‌ها و ملت بزرگ ونزوئلا و خانواده محترم ایشان و جنابعالی تسلیت عرض می‌نمایم.
 
هوگو چاوز نامی آشنا برای همه ملت‌هاست. نام او یادآور زلال پاکی و مهربانی، شجاعت، پایمردی، عشق به مردم و فداکاری و تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم به ویژه محرومین و زخم خوردگان از استعمار و استکبار است.
 
او انسانی عمیقاً موحد و مؤمن و پایبند به ارزش‌های انسانی و آسمانی و باورمند به راه انبیاء الهی و حاکمیت جهانی عدالت و عشق به رهبری صالحان بود.
 
او همزمان که با رشادت تمام در برابر زیاده‌خواهی‌های مستکبران می‌ایستاد و فشار سنگین تبلیغاتی و اقتصادی و تهمت‌ها و حتی کودتاها را در هم می‌شکست، قامت بلندش در برابر کودکی خردسال فرو می‌افتاد و با دست‌های مهربانش او را نوازش و سرود آزادی و سرافرازی را در گوش او زمزمه و زلال عشق را در اندیشه و جان او جاری می‌کرد.
 
هوگو چاوز نماد و میراث دار همه شجاعان و مبارزان و انقلابیون در تاریخ پرافتخار و البته غم بار آمریکای لاتین و تجلی روح آزادگی مردم مظلوم این دیار و همه ملت های تحت ستم و پرچم برافراشته مبارزات ضد استعماری و عدالت طلبانه و طلایه دار دوستی بین ملت ها است.
 
او نقطه اتکاء روحی و پشتیبان همه انقلابیون و آزادی خواهان منطقه و جهان بود.
 
او حقیقتا جلوه روشنی از یک ونزوئلایی پرشور و آرمانی و دوست داشتنی است و مردم بزرگ ونزوئلا با آگاهی و هوشمندی بارها و بارها او را به مسند ریاست جمهوری رساندند و در فراز و نشیب و سختی ها یاریش کردند و او نیز همه فرصت‌ها و قدرت را برای خدمت به مردم و سربلندی کشورش و آزادی ملت ها به کار گرفت.
 
او سرانجام در پی یک بیماری مشکوک همه وجود و جان خود را نیز در این راه پرافتخار تقدیم کرد.
 
او در حقیقت شهید راه خدمت به ملت ونزوئلا و پاسداری از ارزش های انسانی و انقلابی است گرچه امروز و به ظاهر هوگو چاوز، دوست صمیمی و مهربان مردم، در بین ما نیست اما اطمینان دارم که روح آسمانی و اندیشه پاک او هر روز و در افقی بالاتر در دل و جان تک تک مردم آمریکای لاتین و ونزوئلا و همه ملت های عالم و با درخششی بیشتر طلوع می کند و راه عزت و سربلندی را فرا روی همگان قرار خواهد داد.
 
هوگو چاوز زنده است تا عدالت و عشق و آزادی زنده است. او زنده است تا ایمان و پاکی و انسانیت زنده است. او زنده است تا ملت ها زنده اند و برای استقرار استقلال و مهربانی و عدالت تلاش می کنند.
 
تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.
 
یک بار دیگر این ضایعه سنگین را تسلیت گفته و از خداوند منان برای جنابعالی و ملت ونزوئلا و همه ملت ها سعادت و سلامت و رفاه و عزت آرزو می‌کنم.
 
دوست و برادر شما احمدی نژاد
 
رییس جمهوری اسلامی ایران
 
1391.16.12
 
نهم مارس 2013

کد خبر:152158 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

آقا محمود برای آیات عظامی که مرحوم شدن هم همچیت پیامی داده؟


مرتضی

خدایش رحمت کند


عرب

اقای احمدی نژاد به چه دلیلی واژه شهید را که یک مفهوم اسلامی و معنوی است به یک فرد غیر مؤمن و غیر مسلمان اطلاق می کند


علی

از قول امام صادق (علیه‌السلام) آمده است: «إذا خرج القائم خرج من هذا الأمر من کان یری أنــّه من أهله، و دخل فیه شبه عبدة الشّمس و القمر.» [الغیبة للنعمانیّ: ۳۱۷ / ۱] «زمانی که قائم قیام کند، کسانی که گمان می‌شود از خاندان او هستند، از صف آن حضرت خارج می‌شوند و کسانی که به خورشید و ماه پرست می‌مانند، به صف او در می‌آیند.»


حمید

با سلام اینکه اقای چاوز در همراهی ایران بر علیه امپریالیزم جهانی امریکا هم قدم بود خدا را شاکریم اما باید این مسیله مد نظر گرفته شود چاوز اگر منافع مملکت و ملت خود را در این همراهی نمیدانست مطمینا با ما همراه نبود اما غرض از مزاحمت پیام تسلیت اقای احمدی نژاد هستش حتی نگذاشت به قول معروف خود وزرا و مسیولین مملکتی هوگو چاوز تسلیت بگویند بلکه پیش قدم شد هزار ای کاش و ای کاش که اقای احمدی نژاد نسبت به پیام امام خامنه ای در خصوص روز سیاه مجلس این عجله وشتاب را در اجابت فرمان مبذول میداشتند خدایا تو خود میدانی تا پای جان با علی خواهیم ماند