ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 10 بهمن 1393 08:19
تبلیغات

مستند دیدنی رجانیوز از پهپادهایی که سپر آهنین اسرائیل را به چالش کشید/
فیلم: صحنه بمباران پهباد ايراني/ پهپادهای ایرانی از پرواز بر فراز ناوهای امریکایی تا تصویربرداری از «دیمونا»

خبر كوتاه بود، پهباد ناشناس در 50 كيلومتري تاسيسات افسانه‎اي هسته‎اي اسرائيل منهدم شد. مبدا ارسال كننده اين پهباد معلوم نبود، چند روز بعد سيد حسن نصر الله اعلام كرد كه پهباد منهدم شده متعلق به حزب الله است و ساخت ايران.

 

Get the Flash Player to see this player.

 

دانلود
 
به گزارش رجانيوز، اين خبر از سوي سيد صادق الوعد با سكوت كامل دولت مردان اسرائيل روبرو شد اما اين خبر اين سوال را در افكار عمومي ايجاد كرده است: توان پهبادسازي ايران چقدر است؟ و نقش RQ در ارتقاء اين توان به چه ميزان است؟
 
سابق بر اين، ايران با استفاده از پهبادهاي ساخت خود بر فراز خليج فارس تصاوير متعددي از تردد ناوهاي آمريكايي منتشر ساخت. اين تصاوير در ابتداي امر با انكار مسئولين نظامي ايالات متحده مواجه شد اما استمرار آن باعث شد تا به توان ره گيري ايران توسط هواپيماهاي بدون سرنشين اقرار كند.در آن زمان هنوز هواپيمايي RQ-170 به دست ايران نيفتاده بود.
 
سال‎ها بعد در خاك اسرائيل پهبادي منهدم مي شود. اين پهباد منهدم شده از نوعي است كه كارشناسان نظامي احتمال مي‌دهند نسل دوم توليدات ايران باشد. اين پهباد پيش از اين نيز آزمون خود را در خليج فارس پس داده و جز در يك مورد هرگز توسط ناوهاي آمريكايي كشف و ره‌گيري نشده است.
 
اين اتفاق با ادعاي سيد حسن نصر‌الله مطابقت مي‌كند كه اين پهباد پيش از اين نيز بر فراز مناطق اشغالي پرواز كرده است. 
 
اين پهباد چه تصاويري از دمونا در اختيار ايران گذاشته است؟ آيا اين پهباد توان مجهز شدن به تسليحات را دارد؟
 
اما پهباد منهدم شده اولين پرواز اين سري هواپيماهاي بدون سرنشين نبود، اين پهباد 150 كيلومتر روي گنبد آهنين پرواز مي‌كند و رادارهاي ناتو، اسرائيل و آمريكا توان ره‌گيري آن را ندارند، اين يعني درصورت ارتقاي آن به نسل اول، ديگر هيچ نقطه‌اي از فلسطين اشغالي براي اسرائيل امن نخواهد بود. 
 
راستي ايران پس از فرود RQ-170 به چه دستاوردهاي ديگري خواهد رسيد؟

کد خبر:140373 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
ازغدی

آفرین بر دلاور مردان اسلام


ارگادا

فرماندهان ایران قبلا گفته بودند که RQ 170 چندان نسبت به دانش صنایع دفاع پیشرفته نیست...این گفته در عملیات عکس برداری از ناو های امریکایی که چند سال قبل از دست یافتن به ار کیو بود به اثبات رسیده بود. البته دست یابی به ار کیو 170 باعث شد شاخه های علمی دیگری در صنعت پهپاد صنایع دفاع باز شود و ضمن تسریع روند پیشرفت ، ایران بتواند به نقاط قوت و ضعف دشمن بزرگ خود نیز دست یابد... زنده باد دانشمندان مسلمان ایران...


انصافا یه سوال باید پرسید و اون اینه که چرا صهیونیست ها نتونستن پهپاد رو سالم به زمین بشونن و منهدمش کردن اما سربازان ولایت تونستن پهپاد پیشرفته آمریکایی رو سالم بزمین بشونن. به نظرم این فقط یه چیز رو به اثبات میرسونه و اونم ناتوانی صهیونیست ها و توانمندی خارق العاده جمهوری اسلامیه


ناشناس

خیلی عالی بود دستشون درد نکنه به روزی که افسار آمریکا کاملاٌ در دستان پرتوان جوانان غیرتمند ایرانی باشه از شما هم تشکر که این ویدئو را گذاشتین


سید

سلام پهپاد درستشه! یعنی پرنده هدایت پذیر از دور لطفا تصحیح بفرمائید. موفق باشید


آيا فكر مي كنيد كه اگر در فراز قلعه ها و در پشت ديوارها بلند پناه بگيريد مرگ به سراغ شما نخواهد آمد؟


رحیمیان

و اعدوا لهو ما استطعتم من قوة و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم


ان تنصرالله ینصرکم


سید حامد

سلام لطفا وقتی فیلمی رو به اشتراک میزارید ، صدای موزیکتون بالاتر از نریشنتون نباشه ، همیشه موزیک به عنوان زیر صدا استفاده میشه اما اینجا انگاری برعکس بود . مطلبتون جالب بود.


ملت سرافراز

هرکسی ولایت پذیر باشد و رهیری داهیانه امام خامنه ای را بپذیرد این چنین قدرتمند می شود اوایل جنگ پوتین نداشتیم الان هواپیما می ره تا اسرائیل ده ساله دیگه صبر کنید به دست استکبار هم می رسیم .


مجید

سرفراز باشی ایران من.


دست خدا بر سر ماست توان تشکر از خدا رو که نداریم، انشاالله بتونیم بنده صالحی برای خداوند کریم باشیم

يکشنبه، 23 مهر 1391

5:25:32 PM

سابق بر اين، ايران با استفاده از پهبادهاي ساخت خود بر فراز خليج فارس تصاوير متعددي از تردد ناوهاي آمريكايي منتشر ساخت. اين تصاوير در ابتداي امر با انكار مسئولين نظامي ايالات متحده مواجه شد اما استمرار آن باعث شد تا به توان ره گيري ايران توسط هواپيماهاي بدون سرنشين اقرار كند.در آن زمان هنوز هواپيمايي RQ-170 به دست ايران نيفتاده بود.