ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 5 بهمن 1393 15:42
تبلیغات

نقش صداوسیما در اختلاس سه هزار میلیاردی!

ارسلان ظاهری بیرگانی

1- آفتی جزام گونه- بی رحمانه برخورد کنید!

مفاسد اقتصادي، آفتي جذام گونه بر جان اقتصاد كشور هاست. در دنياي امروز هيچ كشوري را نمي توان يافت كه با اين پديده شوم كمابيش دست به گريبان نباشد. به جرأت و بدون ترديد مي توان اذعان كرد اين چالش در اغلب كشورها وجود دارد.

اگرچه اشكال و مظاهر مفاسد اقتصادي در هر كشوري ممكن است، متفاوت باشد اما از نظر اجتماعي و سياسي مردم حساسيت ويژه اي به مفاسد اقتصادي دارند.

نگاه رهبري فرزانه انقلاب به نحوه برخورد با مفاسد اقتصادي بدين گونه است كه مي فرمايند «باید نسبت به بروز و نفوذ كوچك‌ترین فساد اقتصادی در دستگاه‌های دولتی بشدت حساس باشید و با آن بي‌رحمانه و بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد كنید چرا كه در غیر این صورت مفاسد اقتصادی همچون بیماری واگیر سریعاً گسترش خواهد یافت.»(1)

2-بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ ایران!

اختلاس 3,000,000,000,000 توماني! در بانك صادرات بي شك بزرگترين اختلاس در تاريخ اقتصادي كشور به شمار مي رود و ركورد اختلاس دهه 70 را هم زده است. سوء استفاده‌اي كه اثر آن بر افكار عمومي و ايجاد بي‌اعتمادي آن‌قدر وسيع است كه اگر دولت و دستگاه قضايي نتوانند تبعات آن را زودتر جمع كنند، به اين زودي‌ها، آب رفته بي‌اعتمادي را به جوي بازنمي‌گرداند.

3-بی اعتمادی مردم، مهم ترینٍ آفت ها!

بي‌اعتمادي مردم يكي از مهم‌ترينٍ آفت‌ها براي امنيت ملي كشور است كه رهبر معظم انقلاب نيز حساسيت ويژه‌اي بر روي آن دارند، ايشان در 23/05/1370در ديدار با مسؤولان و كارگزاران نظام، پیرامون اعتماد مردم به نظام فرمودند:

« آقايان! ما در قبال مردم دو كار داريم: يك كار اين است كه به آنها خدمت برسانيم؛ كار ديگر اين است كه محبت و اعتماد آنها را جلب كنيم.

خدمت به آنها برسانيم، يعنى چه؟ يعنى هرجا كه هستيد، برنامه‏ى شما آن‏وقتى درست است كه نفعش به همين مردمى كه عرض‏كردم، برسد.

... آن برنامه‏ى صحيح و آن راه درست كه به خير عامه‏ى مردم منتهى خواهد شد، ملاك است. در دستگاه قضايى، ملاك اين است؛ در دستگاه قانونگذارى، ملاك اين است؛ در دستگاه اجرايى هم ملاك اين است. هر كسى در كشور بايد براى خدمت به مردم تلاش كند. براى اين كار بايد وقت بگذاريد.»

3-اعتماد مردم سرمایه اصلی نظام!

«... محبت و اعتماد مردم، از راه بيان صادقانه و صحيح واقعيتها حاصل مى‏شود... اگر اعتماد به نظام نباشد، اين توجه مردمى، اين اقبال مردمى، وجود نخواهد داشت... اين اعتماد به توفيق الهى، به فضل الهى همچنان هست و ما انتظار داريم از مسئولان كشور، از دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندركاران بخش هاى مختلف كه با رفتار خود همچنان اين اعتماد را افزايش بدهند. اين سرمايه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى اصلى نظام اسلامى است.»(2)

4-نقش رسانه ملی!

اگر چه اين خبر شوك‌آور افكار عمومي را جريحه‌دار كرده است، اما خبري از جزئيات اين سوء استفاده بي‌سابقه، مشخصات عوامل آن، كارهايي كه با اين منابع كرده‌اند و تسريع در رسيدگي به جرم، به جامعه داده نمي‌شود.

رئیس محترم سازمان صدا و سیما که امروز سکان دار "رسانه ملی" کشور است باید بداند که دوران پوشانیدن، ندیده‌گرفتن و نشنیده‌گرفتن ها گذشته است.

آقای مهندس ضرغامی حتماً خوب می داند که اعتماد مردم به صدا و سيما سرمايه اصلي اين رسانه است و به همين دليل نيز اين سازمان، ملقب به رسانه ملي شده است.

پس به جای آنکه، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا آن‌طورکه دلشان می‌‌خواهد! به این موضوع که اين روزها نقل محافل عمومي و شهروندان شده بپردازند، در یک برنامه زنده تلویزیونی به بررسی دقیق زوایا و ابعاد این بحران بوجود آمده بپردازد!

5- همه باید پاسخگو باشند!

مسئولانی که در این موضوع کوتاهی داشته اند، موظف اند در یک برنامه تلویزیونی بیایند و بگویند که علت بروز چنین فاجعه ای چه بوده است و تا کنون براي جبران تبعات عميق اين جنايت اقتصادي چه كرده‌اند؟

به اين سوال پاسخ دهند كه مگر چه خلاء وحشتناكي در سيستم بانكي كشور وجود دارد كه منتج به بروز اين اختلاس تاريخي مي شود؟

بگویند وقتی كه بيت‌المال مسلمين و محروميني كه بعضاً به نان شب محتاج هستند، اينگونه به يغما مي‌رود، چرا يك نفر حتي يك خط استعفا نمي‌دهد!

پر واضح است که اگر صدا و سیما به خوبی این موضوع را مورد بررسی قرار ندهد و برای مردم روشنگری صادقانه صورت نگیرد، دشمن براحتی از این آب گل آلود ماهی خواهد گرفت! (همچنانی که هم اکنون مشغول چنین کاری است-کافی است به شبکه های بی بی سی فارسی و صدای آمریکا سری بزنید!)

اين نوشتار پيش از آنكه تحليلي بر اين اتفاق ناگوار باشد، حرف دل مردم كوچه و بازاري است كه قلب شان براي انقلاب و رهبري بيش از هر كس ديگري! مي تپد، همان مردمي كه وقتي ناقوس جنگ به صدا در مي آيد جلوتر از همه در خط مقدم جبهه حق عليه باطل اند! همان مردمي كه براي آرمان وطن شهيد داده اند! 

پي‌نوشت‌ها:

1- بيانات رهبر انقلاب در دیدار با فعالان و برگزیدگان بخش‌های اقتصادی 26/05/1390

2- بيانات رهبر انقلاب در مراسم تنفيذ حكم دهمین دوره رياست جمهورى 12/05/1388

کد خبر:101907 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
جوون عذب

من يه جونم كه براي گرفتن يه وام ساده وقتي مي رم بانك بايد چندتا ضامن كارمند! و كلي چك و سفته داشته باشم ! اما چي ميشه كه اين اتفاقات مي افته !!

پاسخ

هیچی ، سهم یکی را نمیدن میره لو میده


فعلاً که آقای احمدی نژاد گفته من اول پیداشون کردم حالا تا ببینیم چی میشه!


حسن

سلام.خوبه اگر گوش شنوایی باشه. ولی گوش شنوایی نیست.

پاسخ

چرا هست . دیوار


حزب اللهي

مسئولين و صدا و سيما واقعا شورش را در آورده اند تا كي پنهان كاري. تا كي بي خيالي. چرا كسي فرياد نمي زند؟ خيال نكنند مردم هم مانند خودشان بي خيال و بي توجه اند . اگر سوء استفاده فتنه گران و شرايط ويژه منطقه اي ( بيداري اسلامي ) نبود، مي ديديد كه چه طور امت حزب الله فرياد بر مي آوردند و خود، مفسدين را رسوا كرده به سزاي عملشان مي رساندند. خون مردم كه به جوش آمده ؛تا صبرشان لبريز نشده كاري كنيد.


رضا

یادداشت ضعیفی بود

پاسخ
در جواب رضا!!!!

اتفاقاً يادداشت خوب وو واقع بينانه اي بود شما معلوم يه جوزايي بهت فشار اومده ! غلط نكنم يه جورايي ارتباط داري با اين اختلاس سه هزار ميلياردي! ها درسته !!!!!!!


فتنه گر

آقای ضرغامی این جور مواقع که باید حرف درست و راست رو تحویل مردم بدی که توی مواقعی مثه فتنه ها هم مردم حرف صداوسیمای تو رو قبول کنن ! چرا اقدامی نمی کنی!


مستربین

ای بابا صداوسیمای ما که بنده خدا نمی تونه خودش رو جمع کنه چه برسه به این کارای شاق!


بچه دهاتي

به نظر من در صدا وسيما بايد يك تحول جدي و اساسي صورت بگيره !

پاسخ

آخ آخ آی گفتی .اگه نمی گفتی باور کن هیچکی نمی دونست


سه هزارتومني!

«باید نسبت به بروز و نفوذ كوچك‌ترین فساد اقتصادی در دستگاه‌های دولتی بشدت حساس باشید و با آن بي‌رحمانه و بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد كنید چرا كه در غیر این صورت مفاسد اقتصادی همچون بیماری واگیر سریعاً گسترش خواهد یافت.» كو گوش شنوا كو مسئول ولايت مدار كو عدالت كو انصاف


جوون سبزي

من كه حرف هاي بي بي سي و VOA را بيشتر قبول دارم حرفيه ....


حورا

سلام،خدا قوت برادر دزدی باکلاس وپروژه ای به این میگن. خدا قوت بده به مسئولین که به خودشون بیان وکاری بکنن.


اينها همشون رقيقند و دستشون تو يه كاسه هست ميخواي همديگرو لو بدهند يا محكوم كنند؟؟


مهزيار اميدي

الان بجای اینکه برای مردم درست روشنگری بشه و عوامل و علل این اقدام ننگین بخوبی مشخص بشه این کار صورت نمی گیره! در عوض بی بی سی و صدای آمریکا داره اصل نظام رو زیر سوال می برن ! کسی هم نیست روشنگری کنه! از اون طرف موسوی و هاشمی هم دارن هی می گن دیدی گفتیم!!!!!!!


عجم

پنج شنبه صبح یکی از بچه ها رفته بود بانک صادرات یه مقدار پول<زیر 50هزار تومن>از حساب خانمش برداشت کنه،بانکیه بهش گفته بود حتمآ باید خانمت خودش حضوری همراه دفترچه و...بیاید بانک اگه مشکلی نبود بعد بهتون میدیم.. راستی میگم سه هزار میلیارد تومان چند تا صفر داره...


حسن

آقای بیرگانی من چندین و چند مورد درخصوص بخش دوم مطلبت را شاهد بودم به عینه که بعضی به این نتیجه رسیده اند جزییات اخبار حساس و مناقشه برانگیز رو باید از بی بی سی گوش کنند صدا و سیما یا سکوت میکنه یا خیلی سرسری از بعضی رویدادها می گذره. شاید به همین خاطر 20:30 شکل گرفت و خوشبختانه طرفدار هم پیدا کرد. متاسفانه پویایی اش را از دست داد و بخش صرفاً جهت اطلاع شکل گرفت نمی دانیم کی فاتحه این بخش از برنامه را باید خواند از مسئولان صدا و سیما می خواهم به اعتماد مردم حساس تر باشند.ممنون از مطلب تان


وای

هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک! وای


علی

بهتر بود یک سوال هم از اقای جهرمی شود که چرا مدیر عامل بانک در این مدت خواب بوده . ایا نباید اقای جهرمی استعفا می داد؟


سپردن این پرونده به آقای اژه ای البته فکر می کنم باعث شده که تو مرحله اول همشون خودشون رو ...س کنن! آفرین اژه ای ببینم چه می کنی!


عدالت طلب

سوژه خوب بود ولی یادداشت ضعیف بود


با بند 4 شدیدا موافقم


علی...

واقعا متاسفم برای سیستم بانکی کشور که از طرفی هم بشدت توش ربا هست و هم برای گرفتن یه وام یه ملیونی چند تا ضامن میخوان و کلی سفته و... ولی از طرف دیگه 3000000000000میلیارد تومن رو همینطوری دست یه نفر میدن بخدا باید از فرط خجالت بمیرن لااقل از ژاپنیها یاد بگیرن............

پنجشنبه، 24 شهريور 1390

4:52:00 PM

ارسلان ظاهری بیرگانی