ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
سه شنبه، 29 مهر 1393 15:26
علیرضا زاکانی
حیدر رحیم‌پور ازغدی
حجه الاسلام حمید رسایی
کاظم انبارلویی
سیامک مختاری
رضا زاده‎محمدی
مهدی خانعلی‌زاده
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 2
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 1
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 2
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 1
گفتگو با کامران غضنفری
گفتگو با دکتر احمد نادری
گفتگو با دکتر امیرحسین قاضی زاده
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با ایمان گودرزی
گفتگو با حسین صمصامی
گفتگو با منیژه آرمین
گفتگو با امیرحسین قاضی‌زاده
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
رضا حیدری
سیدیاسر جبرائیلی
محمد رستگار فر
محمدالیاس قنبری
علی کشوری
حسن رحیم پور

اما نکته قابل تامل این است که کنگره آمریکا همانگونه که ذکر شده است تحریم های CISADA را علاوه بر موضوع هسته ای ایران به موضوعات دیگر همانند سلاح های کشتار جمعی، کمک گروه های تروریستی، فعالیت های سپاه پاسداران و قطعنامه های شورای امنیت پیوند زنده است.
در پی ارتحال عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت الله مهدوی‌کنی رضوان الله علیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی، با اشاره به نقش‌آفرینی شجاعانه این یار صادق و وفادار امام بزرگوار در همه عرصه‌های مهم کشور، تأکید کردند: این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این سالها در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد.
رسایی در خصوص ادعای وکیل مهدی هاشمی مبنی بر شکایت از امضا کنندگان گفت: ما تعداد امضاها را زیاد کردیم و طبعا پیگیری شکایت از 110 نماینده به جای هفت نماینده اگر برای ما آب نداشته باشد، برای وکیل مهدی هاشمی حتما نان دارد و البته تشخیص قبول این درخواست با قاضی پرونده است.
پسرك آدامس‌فروش نگاه قد و بالای ریزه‌میزه پسربچه كرد و آدامس گنده‌اش را جلوی صورت بچه باد كرد و خندید. پسربچه ترسید و خودش را عقب كشید. دندانهای زرد و كثیف پسرك معلوم شد. پسربچه نگاه كفشهای نو و تمیزش كرد و دوباره همه چیز یادش رفت. پسرك آدامس‌فروش صدایش را بلند كرد: «آدامس.. سیگار... آدامس.»
سخنگوی قوه قضاییه در بخشی دیگر ازسخنانش با اشاره به زمین خواری ها گفت: متأسفانه در اجرای حکم تخلفی در محیط زیست شمیرانات و مأموران کلانتری صورت گرفت و صورت‌جلسه صوری امضا شد مبنی براینکه حکم اجرا شده است و بر همین اساس قوه قضاییه پرونده را مختومه کرد اما محیط زیست و قوه قضاییه متوجه شدند که این ماجرا صوری بوده است بنابراین چندین نفر در این رابطه بازداشت شدند.
به نظر می رسد کهولت سن یا هر علت دیگری باعث شده تا سلسله خاطرات آقای هاشمی از قبل از انقلاب تا دهه 80 با تکذیب های پی در پی افراد متعدد از جناح های سیاسی مختلف مواجه شود و این مساله نه تنها اعتباری برای خاطرات وی در افکار عمومی باقی نگذاشته بلکه در مواقعی موجب سرگرمی و تبدیل شدن به سوژه های طنز سیاسی- اجتماعی در میان مردم نیز شده است.
لیلاز در ادامه در پاسخ به این سوال که محمد هاشمی یکی از پدران معنوی کارگزاران بوده و حالا احتمال دارد بعد از استعفای وی انشقاق در کارگزاران وارد شود، به بیان یک جمله اکتفا کرد: «به هر حال تمام پدر ها روزی فوت میکنند!»
«خانم‌ها مخصوصا کسانی که از شهر‌های دیگر به قم آمده‌اند نیز باید سعی کنند تا با دیگر خانم‌ها جلساتی داشته باشند، از جلسات قرآن و دعای توسل گرفته تا جلسات مسائل اجتماعی و بحث‌های سیاسی یا جلساتی برای کمک به دیگران. چرا که اگر انسان، تنها در خانه باشد و بیکار هم باشد، مورد هجوم شیطان قرار می‌گیرد و وسوسه و نگرانی‌هایی برای او ایجاد می‌شود.»
ایشان که پیش از این «یاران شیدای حسین بن علی(ع)» را در کارنامه عاشورایی خود داشتند و با استقبال بی‌نظیر مخاطبان مواجه شده بود، این‌بار با هدف احیای سنت حسنه مقتل‌خوانی ظهر عاشورا، در یک اثر متفاوت و مستند از نظر منابع، نیمروزی از حیات امام حسین(ع) را روایت می‌کنند.
سیاست این شرکت، جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات است ولی معمولا کاربران بدون اینکه جزئیات فرم درخواست عضویت را به دقت بخوانند، آن را تایید می‌کنند. این شرکت در فرم عضویت نوشته است نرم افزار وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن‌ها و شبکه‌ها بدست می‌آورد.
«سازمان اطلاعات ترکیه سرنا را برای این گزارش تهدید و او را به جاسوسی متهم کرد و دو روز بعد سرنا در یک حادثه رانندگی کشته می‌شود. اکنون قرن بیست‌ویکم است و کسی این استدلال‌های کودکانه ترکیه را نمی‌پذیرد که خبرنگار منتقد سیاست‌های آنکارا در یک حادثه رانندگی کشته شده است.»
بعد از مدت‌ها که جای خالی پخش و توزیع چنین مستندهایی به وضوح آشکار بود، چند گروه هنری دست به دست هم دادند و سایت cinemamarket.ir را برای توزیع آثارشان راه‌اندازی کردند تا مخاطبان به راحتی بتوانند آثار مورد علاقه‌ی خود را انتخاب و از طریق دانلود اینترنتی و یا ارسال پستی تهیه کنند. این آثار محصولاتی از چهار مجموعه‌ی فرهنگی هنری «سفیر فیلم»، «خانه مستند انقلاب اسلامی»، «نجوای زلال هنر» و «خبرگزاری دانشجو» هستند.
در تیرماه 1359 با وقوع کودتای نوژه کشمیری به عضویت ستاد خنثی سازی کودتا درآمد و پس از مدت کوتاهی یکی از مهمترین عناصر این ستاد شد. او در فروردین 1360 مجددا با معرفی علی اکبر تهرانی وارد دفتر نخست وزیری شد و خیلی زود به دفتر اطلاعات و تحقیقات نخست وزیری رفت و همه کاره این دفتر شد.
پنج شش تا گلوله خوردم. به رو که چرخیدم، با تجربه‌ای که در جبهه داشتم و با راکت مجروح شده بودم، اول تست کردم و دیدم به سر و سینه‌ام گلوله نخورده است. صدای یکی از آنها می‌آمد که به دیگری می‌گفت: «کجا می‌روی؟» متوجه شدم که عجله دارند بروند. آن ملعون گفت: «می‌روم تیر خلاص بزنم». اسم تیر خلاص که آمد، به ذهنم رسید که او می‌آید و تیر را به سرهایمان می‌زند. همه به شکم بودند و فقط من به رو شده بودم. گفتم من یکی که تابلو هستم و می‌آید و وسط پیشانی‌ام می‌زند.
ایران متعهد شده است که فعالیتش در اراک را بیش از پیش نبرد و پیشرفت در زمینه مسیر پلوتونیوم را متوقف کند. ایران متعهد شده است که راکتور اراک را راه اندازی و سوخت گذاری نکند و تولید سوخت برای راکتور اراک را متوقف کند سوخت راکتور اراک بیشتر از این آزمایش نکند. هیچ یک از قطعات اضافی راکتور در اراک را نصب نکند.
سر خورد و افتاد پایین. بلند شد و به طرف باغچه دوید.قد کوتاهی داشت.پسر بچه بود.مرد با عجله در را باز کرد.روی نوک پا دوید تا پای دیوار؛ تا آن‌جا که بچه پریده بود.روی زمین نشست.پسر بچه چیزی را از روی زمین برداشت.توپ.به طرف دیوار آمد.چند قدم مانده به دیوار مرد پرید و بازویش را گرفت.
«جوان و انتخاب بزرگ» اصغر طاهرزاده پرفروش ترین کتاب دهکده کتاب بوده است. در فصل اول این کتاب سعی شده‌ است جوانان عزيز متوجه باشند چگونه می توانند در دوران جوانی انتخاب‌های خود را تا قيامت و ابديّت خودشان وسعت دهند تا همواره در نشاط جوانی باقی بمانند.
عد از جنگ جنایت‌هایی در چهار گوشه کشور رخ داد. در جنگ 8 ساله نیز بیش از 59 میلیارد دلار کمک این خائن‌‌ها به صدام حسین بود و در یک سال آخر جنگ هم رسماً به میدان آمدند و با کشتار خونین حج که باعث شهیدن شدن 400 تن حجاج شدند که 275 تن از آنان از ما بودند که برای فریضه برائت از مشرکین عازم حج شده بودند و این فاجعه توسط یک فرمانده یهودی آموزش داده شد و آن کشتار در وسط حرم امن الهی شکل گرفت.
برای بررسی صحت ادعای دکتر مطهری به سراغ برخی از مورخینی که جزو منکرین مساله هولوکاست هستند رفتیم تا سرنوشت آنها و برخورد حکومت‌های غربی با آنها را با نحوه مواجهه جمهوری اسلامی ایران با افرادی همچون علی مطهری که فتنه 88 را براندازی علیه نظام ایران نمی‌دانند و بارها از رسانه‌های رسمی بر این مساله تاکید می‌کنند، مقایسه کنیم.
لذا توجه به این تجربه تاریخی مهم، به خوبی نشان می دهد تکرار اشتباه بزرگ ده سال قبل توسط تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان و رضایت دادن به «توافق به هر قیمت» در شرایط فعلی، نه تنها منجر به بقای این گفتمان سیاسی در سپهر آینده سیاسی کشو نخواهد شد بلکه زودتر از آنچه که باید، منجر به تغییر معنادار رای مردم در انتخابات های پیش رو و اقبال به گزینه هایی کاملا خلاف میل دولت یازدهم خواهد شد.
اوج وحشیگری خیابانی را باید در ماجرای فتنه ۸۸ و آشوب‌های خیابانی آن سال مشاهده کرد؛ زمانی که جماعت فتنه‌گر از هیچ اقدام جنایتکارانه‌ای علیه مردم کوتاهی نکردند و وحشیانه‌ترین اقدامات را در کف خیابان به نمایش گذاشتند.
نماهنگ دوزبانه «غزه؛ صخره الانتصار» که با صدای «پویا بابایی» و «عبدالمجید عريقات» اجرا شده به همت اتحادیه بین المللی امت واحده و به تهیه کنندگی سازمان هنری و رسانه ای اوج تولید شده است. نهاد نشوان شاعر بخش عربی این اثر در گفت و گو با رجانیوز گفت: «وحدت اسلامی» و «مقاومت» دو محور اصلی اشعار این کار مشترک است و به نظر می رسد با اجماع ملت های اسلامی بر مساله فلسطین هر دو این محورها محقق خواهد شد.
نخستین شماره‌ی دور جدید «نقد سینما»، شامل گفتگوی مفصلی با «بهروز افخمی» پیرامون کارنامه‌ی کاری‌اش، حضور در مجلس ششم، همه‌ی حواشی فیلم «فرزند صبح»، چرایی ساخت «شوکران»، سفر به کانادا و ....، گفتگو با «روح‌الله حجازی»، «حامد محمدی»، «محمدعلی نجفی» و «مهدی کلهر» و گفتگوی داغ و چالشی با «احمد میرعلایی» پیرامون کارنامه‌ی کاری‌اش در بنیاد سینمایی فارابی است.
پیگیری های خبرنگار رجانیوز حاکیست چند روز قبل همزمان با طراحی و اجرایی شدن چند عملیات تررویست توسط یکی از گروه های باقیمانده از گروهک عبدالمالک همزمان با حمله به یک پاسگاه انتظامی، تروریست ها طبق نقشه ای قبلی تلاش می کنند با حمله به پاسگاه 161 مرزی سپاه نیز اقدامات تروریستی خود را کامل کنند.
مسئله‌ای که ما در بحث آب داریم این است که هم معلوم نیست این ارقام را چگونه محاسبه می کنند و هم تمام سوء مدیریت ها را به گردن کشاورزی میندازیم؛ دولت موظف است که آب را دقیقا در محل زمین کشاورزی و بصورت حجمی تحویل کشاورز بدهد ولی بدلیل مشکلات خط لوله های انتقال تمام هدر رفت های مسیر را هم به گردن کشاورز می اندازند.
با تعیین درست و دقیق این فرمول می‌توان امیدوار بود علاوه بر دستیابی به توسعه متوازن بالادستی و پایین دستی پتروشیمی ، صنایع بالادستی با روزآمد کردن فناوری‌ها و فرآیند‌های تولید خود بتوانند در بلند مدت با رقبای خارجی خود به رقابت سالم بپردازند.
نکته دوم به تبعات اجرای این حکم در کشورهای همسایه عربستان مربوط می شود. گروه الحوثی که هم اکنون در یمن به پیروزی‌های بزرگی دست یافته شدیدا به حکومت سعودی هشدار داد از آسیب رساندن به شیخ النمر خودداری کند. در بحرین نیز گروه های مختلف سیاسی و مذهبی خواستار آزادی این روحانی شیعه شدند.
این لحن نگارش نامه و همچنین رسانه‌ای شدن‌ش از سوی سازمان سینمایی نشانه‌ایست از اینکه مدیران فرهنگی مملکت هم ظاهرا می‌دانند ساخت و نمایش فیلم‌های حامی فتنه از جمله فیلم‌های اخیر غیرقانونی‌ست و بنابراین حجت اله ایوبی نیز به جای صحبت از قانون با انتشار چنین بیانیه هایی به دنبال یارکشی‌ است.
این ادعاهای نخ نما شده از سوی رسانه های ضد انقلاب و برخی رسانه های داخلی برای متهم کردن نیروهای انقلابی مطرح می شود که افکار عمومی نماد این قبیل اقدامات وحشیانه و بدون پشتوانه شرعی و عقلی را برخی از اصلاح طلبان در دهه 60 می داند، امثال اکبر گنجی که در خیابان با دیدن بدحجاب ها با پونز و کاتر به آنها حمله ور شده و سعی می کردند با این قبیل اقدامات، زنان را به سمت حجاب متمایل کنند!
دوستانم در خارج از کشور به من می‌گفتند که چرا اینقدر ایران ایران می‌گویی مگر اینجا چه فرقی با ایران دارد که هر سال به ایران می‌روی، در جوابشان می‌گفتم وقتی در خاک ایران راه می‌روم، انگار آغوش اجدادم برایم باز شده و من در آغوش آن‌ها قدم برمی دارم. البته این علاقه به وطن را وقتی بیشتر احساس می‌کنید که سال‌ها رنج دوری از آن را کشیده باشید.
(Mostazafin TV)
(نقشه راه)
(بی شوخی)
(وارث)
(هیات)
(خیریه مُقیت)
(من و چادرم)
(سیب سرخ)
(هفت راه)
(راهبردی)
(شبهه)
(دست نوشته های یک عاقد)
(فرزند انقلاب اسلامی)
(دوستداران حاج منصور)
(هوار)
(سفیــرفیــلم)
(سنگر باقیمانده)
(کارگری در روزنامه)
(تاثیر)
(سفیــرفیــلم)
(ایران پی‌ان)
(بیان معنوی)
(بی شوخی)
(سیب سرخ)
(طی طریق)
(فرهنگ پرواز)
(قمی)
(کلاس اول الف)
(ژخار)
(دوستداران حاج منصور)
خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا