ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 31 شهريور 1393 13:40جعفر فرجی
قاسم روانبخش
مهدی خانعلی‌زاده
حمید رسایی
امیرحسین ثابتی
علی جعفری
زینب خدایاری
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با ایمان گودرزی
گفتگو با حسین صمصامی
گفتگو با منیژه آرمین
گفتگو با امیرحسین قاضی‌زاده
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
گفتگو با مجید شاه‌حسینی
گفتگو با سارا عرفانی
گفتگو با عباس گودرزی
گفتگو با علی کشوری
گفتگو با فرهاد عظیما
گفتگو با جعفر فرجی
گفتگو با مسعود اسداللهی
محمدالیاس قنبری
علی کشوری
حسن رحیم پور
رضا امیرخانی
حسین میزان
وحید جلیلی

توافق پادمان در سال 1975 میلادی تصویب شد و بر اساس بندی از این توافق، هر فعالیت هسته ای در هر مقیاسی، 6 ماه قبل از تزریق مواد به دستگاه های سانتریفیوژ، باید به اطلاع آژانس برسد اما بر اساس کد اصلاحی 3.1 هر کشوری از زمانی که تصمیم به ساخت یک برنامه هسته ای می گیرد موظف می شود که آژانس را مطلع کند.
در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی بر اساس نظریه مادر الگوی پیشرفت اسلامی (نظریه پردازش موضوعات جهت ساز) 81 موضوع جهت ساز دارای نظریه بخشی هستند؛ که در دور اول نشست های "مرحله تحلیل ذهنی" الگوی پیشرفت اسلامی 4 نظریه بخشی -از بسته نظریات نقشه راه- به تفاهم نخبگان گذاشته می شود.
كمی بعد صدام پرسید، كی می تواند جوك بگوید. بچه ها چیزی نگفتند. دوباره خودش گفت: خوب عیبی ندارد، حالا من از دخترم می خواهم یك جوك بگوید. بعد رو كرد به دخترش حلا و گفت: حلا، تو یك جوك می گویی؟ حلا كه به نظر نقاشی می كشید جواب داد: نه! نمی گویم. بچه ها خنده شان گرفت. این خنده ها ، سوژه ی خوبی دست عكاسان داد. صدام باز هم با خنده های بلند به اوضاع مسلط شد...
عده‌ای از نزدیکان او (اقتصاددانان طیف دولت) حرف‌های رئیس‌جمهور را توجیه کردند و عده‌ای دیگر نیز اظهارات او را مطابق با اصول کارشناسی علم اقتصاد ندانستند و به آن اعتراض کردند و حتی اذعان کردند نشانه‌های خروج از رکود اصلا در اقتصاد ایران مشاهده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه آمریکا برای مقابله با داعش احتیاج به مشروعیت دارد، تأکید کرد: ما صراحتا اعلام می کنیم که آمریکا فاقد مشروعیت لازم برای مقابله با تروریسم است؛ برای اینکه در همان لحظه ای که آمریکا اعلام می کند علیه تروریستها می جنگد، خودش تروریسم را پرورش می دهد.
با این توضیحات کاملا مشخص است که چرا کیارستمی و شاگردان و پیروانش در اوج دفاع مردم از مملکت در روستاهای دورافتاده دنبال دفتر مشق می‌گشتند. نورچشمی مدیران سینمایی دهه شصت، حالا پس از سال‌ها سکوت و بی‌پاسخ گذاشتن منتقدان، در پاسخ به انتقادات تند حاتمی‌کیا اعتراف می‌کند که «دفاع مقدس» را «جنگی ‌بی‌مفهوم» می‌داند
مسئولان این شبکه باید بدانند که صرفا با تولید مستند نمی‌توانند یک شبکه تلویزیونی را بگردانند و در صورت ادامه این وضعیت، قطعا ریزش شدید مخطاب در انتظار افق خواهد بود. این شبکه اگر می‌خواهد مخاطبان اندک فعلی خود را افزایش دهد، باید به سمت استفاده از همه ظرفیت‌های هنری و فرهنگی انقلاب اسلامی برود.
منابع او در میان افسران اطلاعاتی سیا با خبرش ساخته‌اند که حمایت مستمر مالی از مزدوران داعش از کانال عربستان سعودی توسط شرکت «آرامکو» (شرکت نفتی عربی - آمریکایی) انجام گرفته است که بوش پدر - با سرمایه روتشیلدها - و شرکای سعودی‌اش در 1982 تاسیس کرده بودند.
نمایندگان مجلس بند مربوط به مالیات بر عایدی ملک را از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم حذف کردند. در جریان بررسی کلیات لایحه یک فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم با ۱۲۷ رأی موافق، ۵۷ رأی مخالف و ۱۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر با پیشنهاد حذف بند ۱۷ این لایحه موافقت کردند.
نگاهی به خودم می‌اندازم. از سلیقة خودم خیلی خوشم می‌آید. پیش خود می‌گویم: «نه بابا! خودم خیلی اِی وَل دارم. طفلک گلنوش، سالهاست ایران نیومده؛ باورش شده این طرفها این ریختی می‌گردند. عیب نداره. حتماً احتیاط کرده. خیالش که راحت بشه صدتا مثل من رو درس می‌ده. هر چی نباشه، مدتهاست توی اروپا زندگی می‌کنه.
همانطور که ما راضی نیستیم آنها هم راضی نیستند اما بحث های بعدی مبنی بر درخواست برای تغییرات صحت ندارد، مطمئنا مسوولان کمته المپیک و وزارت ورزش و جوانان نظر مشاورتی در این باره خواهند داد اما هیچ وقت سابقه نداشته آنها فدراسیون را مجبور کنند که یک مربی را اخراج کنند تا مربی دیگری سرکار بیاید.
عبدالملک العجری عضو دفترسیاسی انصارالله یمن نیز گفت: اعضای گروهی که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور این کشور تشکیل داده است با پیشنهادهای فرستاده سازمان ملل موافقت کرده اند و با ورود نمایندگان گروه الحوثی از صعده به صنعا توافق نامه آتش بس امضا خواهد شد.
دومین روز حضور ورزرشکاران ایرانی در بازی‌های آسیایی اینچون بدون کسب مدال برای کاروان ایران به پایان رسید تا ایران جز کشورهای بدون نشان در این دوره از رقابت‌ها محسوب شود که از دستیابی به نشان‌های ارزشمند بازی‌های آسیایی محروم شده است.به اعتقاد کارشناسان روند فعلی در روزهای بعدی نیز ادامه خواهد داشت تا کاروان ایران همچنان چشم انتظار مدال باشد.
خوشحالم از اینکه سربلندمان کرده. هم در این دنیا و هم در آن دنیا سرافرازیم. دلم می خواهد تمام دنیا بفهمد که چرا همسران ما به جنگ رفته اند؟ به خاطر وطن به خاطر ناموس به خاطر دین اسلام. دلم می خواهد جوانان درک کنند این موضوع را تا شاید کمی به حجاب اعتقاد بیاورند.
خطی که در مقابل این سؤال که آیا امکان دارد که روزی در کاخ سفید با ریگان دست بدهید؟ میگوید دنیا دنیای احتمالات است و همه چیز احتمال دارد . خطی که احتمال میدهد روزی در مقابل فشار قدرتها تسلیم نامه امضا کند.
آیت‌الله یزدی درباره علاقه خود به آیت‌الله مصباح صحبت کرد و از سخنان اخیری که به ایشان نسبت داده می‌شود انتقاد داشت و تأکید کرد «معلوم نیست برای چه به عالمی بزرگ، فرهیخته، متدین و انقلابی که از سال 42 بلکه زودتر در نهضت بوده، هجمه می‌کنند چراکه هیچگاه سابقه نداشته که ایشان جدا از انقلاب بوده باشند.»
این در حالی است که بنا بر گزارش برخی رسانه های غربی در مذاکرات گام نهایی پیشنهاد پذیرش معاهدهCTBT به ایران ارائه شده است و این رسانه ها ادعا می کنند طرف غربی اعلام کرده ایران برای نشان دادن حسن نیت خود باید این معاهده را بپذیرد، البته تاکنون اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به صورت عمومی و رسانه ای به این موضوع واکنش نشان ندادند.
«راسته انقلاب» بعنوان مهمترین بازار کتاب کشور از هفته آینده رونق خواهد گرفت و یکی دو ماه پاخور کتابفروشی‌های این خیابان بالا خواهد رفت. دانشگاه‌ها که باز شوند این اتفاق خواهد افتاد. پرفروشهای آخرین هفته از شهریور را در ادامه بخوانید که مدیران فروشگاه‌هایی از زاهدان، اصفهان، تهران و مشهد در گفتگو با خبرنگار رجانیوز اعلام کرده‌اند.
مراسم استقبال از خانواده شهید رضا سلمانی کردآبادی فردا دوشنبه 31 شهریورماه پس از نماز ظهر و عصر در این دانشگاه برگزار می‌شود. در این مراسم که با حضور جمعی از دانشجویان و نخبگان کشور برگزار می‌شود، حاج حسین یکتا سخنران و حاج سعید حدادیان مداح هستند.
اگر ما امروز قوانين اسلام را اجرا نكنيم، كِى اجرا بكنيم؟ آقايانى كه مى‏گوييد نمى‏شود، پس كِى مى‏شود؟».[2] جالب است که نخست وزیر دولت موقت آقای بازرگان نیز در خاطرات خود از آن سالها می نویسد امام برای اجرای احکام شرعی در آن شرایط اهمیت و فوریتی بیشتر از ادارۀ کشور و برنامه­های دولت قائل بودند.[
این‌ها گوشه‌ای بود از وضعیت هنر تجسمی ایران. تنها بخشی از صدها تصویری که فقط با هدف تخریب «حجاب» و «بانوان محجبه» منتشر شده‌اند و اگر هدف جمع‌آوری کل اثار «ضددین» یا «ضدانقلاب» باشد باید ده‌ها مطلب مجزا منتشر شود و هزارها تصویر به نمایش دربیاید.
وقتی ما در سیاست‌گذاری دچار مشکل می‌شویم بعضی‌ها فکر می‌کنند که مردم از یک سیاست اسلامی یا مثلاً یک سیاستی که دولت اعلام کرده است خوششان می‌آید یا نمی‌آید. امّا سؤل این است که آیا شما اصلاً ابزار حکومت را در اختیار دارید، تا در مرحله بعد بررسی کنیم ببینیم گرایش مردم چیست؟ واقعیتش این است که مردم خودشان تصمیم می‌گیرند که چه‌کار کنند و به معنای واقعی کلمه من فکر نمی‌کنم در ایران سیاست‌گذاری داشته باشیم. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
جالب اینجاست که این باغ‌ها برای کسانی که مقید به رعایت حریم احکام شرعی هستند هم اماکن خصوصی تدارک دیده‌اند تا در آنجا به فیلم‌برداری و عکاسی بپردازند اما سایر افراد براحتی می‌توانند با لباس‌های نیمه برهنه در محوطه آزاد قدم بزنند و از خصوصی‌ترین بخش‌های روابط زناشویی خود نیز فیلم بگیرند!
البته فقدان حجاب بازیگر اصلی، تنها یکی از مشکلات فیلم «شیفتگی» است و علاوه بر آن، برخی قبح‌شکنی‌های فیلم و بحث باردار شدن یک دختر استثنایی نوجوان در اثر تجاوز، از حیث پرداخت در سینمای ایران بی‌سابقه به نظر می‌رسد. چنانکه خود کارگردان هم به پیش‌بینی خود بر احتمال توقیف فیلم به دلیل موضوعش اذعان می‌کند: «همیشه این تصور را داشتم که شاید فیلم به دلیل موضوعی که مطرح می‌کند، در زمان اکران به مشکل بربخورد.»
هم‌چنین در آیه ۲۳سوره زخرف نیز می‌فرماید: “وَکَذَٰلِکَ مَا أَرسَلنَا مِن قَبلِکَ فِی قَریَةٍ مِن نَذِیرٍ‌ إِلَا قَالَ مُترَ‌فُوهَا إِنَا وَجَدنَا آبَاءَنَا عَلَىٰأُمَةٍ وَإِنَا عَلَىٰ آثَارِ‌هِم مُقتَدُونَ؛ همین گونه در هیچ شهر و دیاری پیش از تو بیم‌ دهنده‌ای مبعوث نکرده ‌ایم مگر این که متنعمان آنجا گفته‌اند ما پدران و نیاکان خود را بر آئینی یافته‌ایم و ما هم قطعاً به دنبال آنان می‌رویم.”
ابرو بالا مي‌انداخت، زير لب زمزمه مي‌كرد، يا هر از گاه، با ناخن بر دندانهايش ضرب مي‌گرفت. او با اين كارها وانمود مي‌كرد كه به شدت خسته است. زن گفت: «پولا رو دست نمي‌زنيا!» او آشكارا چيزي را تكرار مي‌كرد كه قبلاً بارها گفته بود: «مي‌دونم اگه اون پولا دستت بيفته چه كارش مي‌كني. او پولارو به من مي‌ده و من با اونا اجاره خونه رو مي‌دم و كمي غذا مي خرم؛ نه اينكه اونو كفِ دست نزديك‌ترين مشروب‌فروش بذارم.»
ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی پس از شرکت در افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات از صبح امروز به وقت محلی مسابقات خود را آغاز کردند و در برای کسب مدال شانس خود را به آزمایش گذاشتند تا شاید در نخستین روز رسمی مسابقات صاحب نشان شوند اما در پایان روز نخست هیچ یک از ورزشکاران کشورمان موفق به کسب مدال نشدند تا پیش بینی کارشناسان درست از کار در بیاید.
جدای از تعیین نهایی سطح مذاکرات دو کشور به «وزرای خارجه» توسط رهبر انقلابدر ماه گذشته، در صورتی که رییس جمهور خواسته یا ناخواسته، بخواهد به جای جبران اقدام نا به جای سال گذشته خود، آن را به ملاقات حضوری با ریس جمهور آمریکا ارتقا دهد، نه تنها باید پاسخگوی افکار عمومی داخل کشور باشد، بلکه به فکر از دست رفتن ظرفیت های بین المللی کشور در شرایط کنونی به خاطر باج دادن به آمریکا باشد.
در تاریخ ۱۸ تیرماه ۹۳ در پایگاه خبری بولتن نیوز از قول معاونت حقوقی وامورمجلس ریاست جمهوری عدم وجاهت قانونی شرکت بیمه اتیه سازان حافظ اعلام گردیده وفعالیت این شرکت را در حد کارگزاری مجاز دانسته است. در ادامه خبر امده است که مراجع مختلف نظارتی از جمله سازمان بازرسی وکمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز غیرقانونی بودن فعالیت‌های غیر کارگزاری را تاکید نموده‌اند.
درواقع صرف تبدیل شدن فردو به تاسیاست تحقیق و توسعه (چه کشورهای غربی با تزریق مواد به چند دستگاه این تاسیسات - در راستای فرآیند تحقیق و توسعه-موافقت کنند چه نکنند) عملا فردو را از کاربری اصلی خود را از دست می دهد و به معنای واقعی تعطیل می شود.
(نقشه راه)
(شبهه)
(فرهنگ پرواز)
(روزانه نویس های من )
(سلاحه القلم)
(خانه طراحان)
(سدید)
(سراج بلیغ)
(نقطه سر خط)
(چی شد چادری شدم)
(حیا)
(شبهه)
(سیب سرخ)
(سفینه)
(خرچنگ‌زاده در غربت)
(سفیــرفیــلم)
(طنزهای یک م.ر.سیخونکچی)
(حذر)
(پهلوانان نمی میرند)
(خانه طراحان انقلاب اسلامی)
(من و چادرم)
(khamenei.ir)
(خیریـه مـقیـت)
(سعی)
(مدرسه اقتصاد)
(سرباز صفر)
(نقشه راه)
(سراج)
(سیب سرخ)
(سفیــرفیــلم)


خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا