ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 3 آبان 1393 16:55
یاسر انصاری
مهدی الله خواه
علی شمشادی
حسین شریعتمداری
علیرضا زاکانی
حیدر رحیم‌پور ازغدی
حجه الاسلام حمید رسایی
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 2
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 1
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 2
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 1
گفتگو با کامران غضنفری
گفتگو با دکتر احمد نادری
گفتگو با دکتر امیرحسین قاضی زاده
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با ایمان گودرزی
گفتگو با حسین صمصامی
گفتگو با منیژه آرمین
گفتگو با امیرحسین قاضی‌زاده
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
رضا حیدری
سیدیاسر جبرائیلی
محمد رستگار فر
محمدالیاس قنبری
علی کشوری
حسن رحیم پور

همجواری با فلوجه از یک سو و با شهر کربلا از سوی دیگر سبب شده تا از «جرف الصخر» به عنوان دروازه ورود تروریست‌ها به استان‌های جنوبی و شهرهای مقدس شیعیان یاد شود، که با تلاش نیروهای مردمی و ارتش این شهر امن شده است. عملیات آزادسازی جرف الصخر دومین علمیات موفقیت آمیز مشترک ارتش و نیروهای مردمی در دو ماه اخیر است.
کاروان ورزشی غدیر با 204 ورزشکار راهی بازی‌های پاراآسیایی شد و در نهایت نیز در مجموع توانست 120 مدال کسب کند که رکورد کسب مدال در دوره قبل را شکست. ورزشکاران جانباز و معلول ایران در روز آخر حتی شانس رسیدن به سکوی سوم را هم داشتند که در آخرین لحظات و فقط با یک مدال طلا کمتر از ژاپن در سکوی چهارم قرار گرفتند.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) چهارشنبه گذشته در حسینیه امام خمینی(ره) قم و در آغاز درس اخلاق این هفته به بیان ویژگی‎های منحصر به فرد آیت الله مهدوی کنی پرداخت و رحلت این عالم ربانی را به پیشگاه امام عصر(عج)، دوستداران اهل بیت(ع) و علاقه مندان آن مرحوم تسلیت گفت و اظهار داشت: ایشان از افراد کم نظیر برای حوزه علمیه و انقلاب اسلامی بود.
در اصل افراد بورسیه باید مدعی باشند و نه وزارت علوم. یعنی بورسیه‌ها گزارش بخواهند که چه کسی از داخل وزارت علوم این اسامی را به منتشر کننده داده است؟ باید مشخص شود چه فردی یا افرادی از درون وزارت علوم در انتشار این اسامی و هتک حرمت 3 هزار خانواده سهیم بوده است؟ و با آنها برخورد قانونی شود.
در نظام بانکی ما و آنچه واقعا و عملا اجرا می‌شود، ممکن است نام بهره را تغییر داده باشند، اما ماهیت آن سر جایش است. به عبارت صریح‌تر بهره و ربا را می‌گویند سود علی‌الحساب. با تغییر نام نه می‌توان سر دین کلاه گذاشت و نه می‌توان مردم را از واقعیت این ماجرا دور کرد.
آمنه بهرامی که روز گذشته برای عیادت یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان ، به بیمارستان مطهری مراجعه کرده بود اعتراف می کند : هر بار که خبری درباره اسیدپاشی ها بویژه اسیدپاشی اصفهان می شنوم ، خودم را مسئول می دانم و حس می کنم شاید درست تر آن بود که اسیدپاش را نمی بخشیدم .
به برندگان این مسابقه، 50 سفر عتبات عالیات، 50 سفر به مشهد مقدس، 100 سکه بهار آزادی و... اهدا خواهد شد که ارزش مجموع این جوایز به بیش از یک میلیارد ریال خواهد رسید. علاوه بر همه اینها دخترانی که این روزها هم سن آن روزهای نویسنده کتاب –یعنی 17 ساله- باشند در صورت شرکت در مسابقه هم از شانس برنده شدن جوایزی که خانم معصومه آباد خودش تقبل کرده است برخوردار خواهند بود.
دقیقا همان زمانی که میرحسین موسوی می‏کوشید گونه‏ای رفتار کند که آرای اصولگرایان را نیز در سبد خود داشته باشد، آیت الله اما می‏دانست در پسِ پرده چه خبر است و کدام جریان در حال صف‏آرایی مقابل نظام اسلامی است و وقتی مناظره‏های تلویزیونی آغاز شد، آیت الله لب به سخن گشود تا با صراحتی بی‏بدیل در همان روزها بگوید: «کاش مرده بودم و حرف‏های موسوی را نمی‏شنیدم.»
البته وزارت ارشاد مدعی است که «تاکنون هیچ‌گونه مجوزی برای حرکات موزون وغیرمتناسب با فرهنگ اسلامی صادر نشده است. تنها اجرا‌ها محدود به آئین‌ها و بازیهای برگرفته از فرهنگ اقوام ایرانی است که با نظارت دقیق و صرفا برای بانوان توسط بانوان اجرا می‌شود» اما بالا و پایین پریدن دختران با لباس‌های خاص در برابر چشمان مردانی که به عنوان مهمان در این مراسم حضور داشتند، خشم مردم معتقد و مذهبی اصفهان را به دنبال داشت.
با توجه به 70 پله صعود در شاخص کیفیت، هوای تهران در مرز هشدار قرار گرفته است. این خبر را روز گذشته سخنگوی شرکت کنترل هوای پایتخت اعلام کرد؛ خبری که از همین ابتدای پاییز، بر نگرانی‌های شهروندان تهرانی افزوده و آنان را نسبت به ادامه و تشدید این روند در اثر سردتر شدن هوا نگران کرده است.
حمید با جسمی خسته از جست وجو در سطل های آشغال بی هدف در حال قدم زدن در خیابان بود. که ناگهان چشمش به نمایشگاه ماشین افتاد. با دیدن ماشین های لوکس به یاد حرف برادر کوچکش افتاد: داداشی تو رو خدا فردا برام ماشین اسباب بازی بخر.
اما توبه مردانگى مى خواهد ، توبه فهم ودرك و روشن بينى درون مى خواهد ، چشم و گوش و دلى مى تواند توبه كند كه حسين بن على را باور داشته باشد تا احساس نياز به سيد الشهداء او را به حركت درآورد .
ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درباره متهمان این پرونده نیز تاکید کرد: تاکنون چندنفر در این ارتباط دستگیر شده اند و پرونده مهم ترین مظنون در حال بررسی اطلاعاتی است و البته این ظن بر اساس شواهد قوی تر شده است چراکه فرد مورنظر مورد تأیید قربانیان قرار گرفته است.
خدا نکند در ادارات ما زیرمیزی، در قضای ما رشوه حاکم گردد و خدا نکند بودجه کشور که باید به همه برسد و همه را نجات دهد به عده خاصی برسد و خدا نکند که روابط بر ضوابط حاکم گردد. این‌ها خطراتی است که نظام را تهدید می‌کند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا رسیدن به توافق به معنی برداشته شدن تمامی تحریم‌هاست، گفت: «ما در این مورد به صراحت اعلام کرده‌ایم که تحریم‌های مربوط به حقوق بشر و تروریسم پابرجا می‌ماند و بحث ما تنها در مورد تحریم‌های مرتبط با مسئله هسته‌ای است».
«ایوبی» و مردان سازمان سینمایی، در آزمون صداقت‌سنجی سینماگران نمی‌خواهند بازنده باشند. آنان به شبه‌روشنفکران سینمای ایران «قول» داده‌اند و باید پای «قول» خود بأیستند. آنان خود را نزد طیف خاصی از سینماگران به واسطه‌ی قول‌های رئیس‌جمهور در مناظره‌های انتخاباتی مسئول می‌دانند و نمی‌توانند وعده‌ی «فضای باز» خود را به سینماگران فراموش کنند. سینماگران هم برای اثبات میزان وفاداری مدیری که وعده‌ی «فضای باز» داده است، تندترین و موضوعات خود را روی میز گذاشته‌اند و از «ایوبی» توقع اکران دارند.
ما در عصری هستیم که فرهنگ غربی و الحادی در جوامع اسلامی رواج پیدا کرده است و اگر امر به معروف به صورت آمرانه باشد در پاسخ خواهیم شنید که به تو چه ربطی دارد؟من آزاد هستم و هر کاری دلم بخواهد می‌کنم؛ اگر به ناهی از منکر بی‌ادبی نکنند و یا او را کتک نزنند حداقلش این است که بگویند به تو مربوط نیست؛ در این سال‌ها نمونه‌هایی را مشاهده کردیم که منجر به کشته شدن آمر شده است.
بنابراین همه مومنین و مقلدین سایر مراجع با کمال احترام به مراجع معظم تقلید، از این دستور باید تبعیت کنند و از اینگونه کارها در عزاداری که اینها عزاداری نیست، بلکه به ضرر مکتب اهل بیت هست پرهیز کنند. و فرقی هم بین قمه‌زنی مخفیانه یا علنی نگذاشتند
در ابهام گرگ و میش غروب یکشنبه، ۱۶ مارس۲۰۰۳، پژوی استیشن تیره رنگی که مرتب بوق می‌زد وارد محوطهٔ بیمارستان النجار شد. دکتر سمیر به همراه همسر و دختر خردسالش باعجله از اتومبیل پیاده شدند و به سمت ساختمان دویدند اما کمی جلوتر با دیدن ویل ایستادند.
وی با بیان این‌که «این عمل فجیع هیچگونه ارتباطی با فریضه انسانی امر به معروف و نهی از منکر ندارد» گفت: حاشیه‌ای برای این موضوع توسط برخی از جریانات معاند با نظام و گروه‌هایی که با اقدامات دلسوزان و متدینی که در مسیر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تلاش می‌کنند، انجام شد.
حادثه اسیدپاشی یکی از اتفاقات تلخی بود که در روزهای اخیر باعث شد تا کام مردم ایران و به ویژه اهالی استان اصفهان تلخ شود؛ حادثه‌ای جنایتکارانه که از‌‌ همان ابتدا مسئولین کشور را به تکاپو انداخت تا ضمن شناسایی عوامل این مساله دردناک و دلخراش، زمینه را برای وضع قوانینی که با این افراد برخورد محکمتری شود، فراهم کنند.
ایران تا پایان پنجمین روز بازی‌های پاراآسیایی 111 مدال کسب کرده که شامل 35 طلا، 48 نقره و 28 برنز است.در روز پنجم ایران 35 مدال کسب کرد که 17 مدال طلا، یک روز درخشان را برای ایران رقم زد. 8 مدال نقره و 5 مدال نیز در این روز بدست آمد.
این سخن عجیب و برداشت جدید از قیام خونین کربلا در 1400 سال قبل در حالی بیان شده است که آقای روحانی در یک سال و نیم گذشته درباره بسیاری از موضوعات روز نیز ادعاهای بعضا غیر قابل باوری را بیان داشته است و به نظر می رسد وی اصرار دارد در بسیاری از مواقع، برداشت های شخصی و اغراق آمیزی را به جای واقعیت به مخاطبان القا کند.
باید توجه داشت که تاکید جان کری بر تعلیق احتمالی تحریم های که عنوان می کند «تحت اختیارات رئیس جمهور آمریکا» است، به این دلیل است که مبدا تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران به دو مرجع باز می گردد. یک ) تحریم هایی که از سوی رئیس جمهور آمریکا اعمال می شود و به فرمانهای اجرایی دولت آمریکا علیه ایران مشهور است دو) طرح ها و قوانین کنگره که توسط نمایندگان آمریکایی علیه ایران به تصویب رسیده است.
حجت‌الاسلام حسن روحانی، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، علی لاریجانی، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی، مسئولان کشوری و لشکری، اعضای بیت مکرم مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی، توده‌های مختلف مردم، اساتید و دانشجویان در این مراسم حضور دارند.
آمارهای متناقض، مبهم و غیرملموس، مردم و برنامه‌ریزان را سرگردان کرده و می‌کند مثلا وقتی ترکیب سهم تولید کشاروزی و صنعتی در فصول مختلف سال متفاوت است، وقتی مردم و مسئولان خشکسالی و کاهش تولید کشاورزی را لمس کرده‌اند و وزارت نیرو اعلام بحران می‌کند، وقتی صنعت و صنایع کشور به شدت متکی به عوامل برون‌زا هستند و توجه جدی به اقتصاد مقاومتی نشده است
صدا و سیما بابت دعوای فوتبالیست ها، دعوای مربیان پول در می آورد، وقتی صدا و سیما نتواند دعواهای فوتبال را پوشش بدهد آنگاه منابع درآمدزایی هم از بین خواهد رفت بعد می بینیم که همین دوستانی که امروز در برابر عدم پرداخت حق پخش تلوزیونی مقاومت می کنند با دل و جان به دنبال امضای قرارداد می آیند.
PhotoMath یک اپلیکیشن جذاب و کاربردی برای دانشجویان و دانش‌آموزان از شرکت MicroBlink است. کافی است دوربین تلفن ویندوزفون یا آیفون خود را به سمت معادله ریاضی یا برگه امتحان ریاضی یا معادلات خود بگیرید تا پاسخ را به صورت آنی روی تصویر مشاهده کنید.
خط مشی یک سال و نیمه دولت یازدهم، در سخنرانی امروز رئیس‌جمهور در استان زنجان مجددا تکرار شد و دکتر روحانی تمام ناراحتی خود از عدم جلو رفتن مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ را بر سر منتقدین داخلی خود خالی کرد و همه را به باد انتقاد گرفت.
رهبر انقلاب، اتکای برنامه‌ریزی اقتصادی کشور به درآمدهای نفتی را سپردن اقتصاد ایران به سیاست‌گذاران کلان جهانی خواندند و با اشاره به نوسانات شدید قیمت بین‌المللی نفت افزودند: کشوری که اقتصاد خود را این‌گونه برنامه‌ریزی کند، آینده اش معلوم است.
(پایگاه اطلاع رسانی هیئت الزهرا سلام الله علیها)
(ایران پی‌ان)
(شبهه)
(مرکز اسناد)
(و سلاحه القلم)
(Mostazafin TV)
(نقشه راه)
(بی شوخی)
(وارث)
(هیات)
(خیریه مُقیت)
(من و چادرم)
(سیب سرخ)
(هفت راه)
(راهبردی)
(شبهه)
(دست نوشته های یک عاقد)
(فرزند انقلاب اسلامی)
(دوستداران حاج منصور)
(هوار)
(سفیــرفیــلم)
(سنگر باقیمانده)
(کارگری در روزنامه)
(تاثیر)
(سفیــرفیــلم)
(ایران پی‌ان)
(بیان معنوی)
(بی شوخی)
(سیب سرخ)
(طی طریق)

خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا