ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 7 شهريور 1393 18:29سیدکمیل باقرزاده
امیرحسین ثابتی
یاسر انصاری
محمدالیاس قنبری
محمدحسن یادگاری
علی جعفری
حجت‎الاسلام حمید رسایی
گفتگو با ایمان گودرزی
گفتگو با حسین صمصامی
گفتگو با منیژه آرمین
گفتگو با امیرحسین قاضی‌زاده
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
گفتگو با مجید شاه‌حسینی
گفتگو با سارا عرفانی
گفتگو با عباس گودرزی
گفتگو با علی کشوری
گفتگو با فرهاد عظیما
گفتگو با جعفر فرجی
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با میثم نیلی
علی کشوری
حسن رحیم پور
رضا امیرخانی
حسین میزان
وحید جلیلی
حجت الاسلام رضا غلامی

رهبر معظم انقلاب محورهای مهمی را در جلسه با اعضای هیئت دولت مطرح کردند که به نظر می رسد یکی از مهم ترین این محورها تاکید معظم له بر خط قرمز بودن «فتنه سال 88» بود: «مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»
دولت باید رویکرد لیبرالی را در حوزه تأمین مسکن کنار بگذارد و نه برای بهره برداری های سیاسی، نه برای اثرگذاری جدی مسکن بر رشد اقتصادی (افزایش درآمد سرانه) ونه به جهت لابی قوی صاحبان منافع عظیم در بخش مسکن همچون دلالان بزرگ مثل بانکها یا انبوه سازان و ...به تصمیم گیری در حوزه مسکن بپردازد. بلکه می بایست هدف اصلی از سامان دادن به بازار مسکن و برنامه ریزی برای تأمین و تولید مسکن، افزایش رفاه شهروندان علی الخصوص نیازمندان به مسکن باشد.
مدیران فرهنگی دولت و زیر مجموعه‌های وزارت ارشاد طبعا باید به این مسئله توجه داشته باشند که «فتنه» گرچه پیش از این نیز یکی از مهمترین خط قرمزها به شمار می‌آمد، اما با تاکید صریح روز گذشته‌ی رهبر انقلاب بسیار بیشتر مورد توجه خواهد بود و یکی از مهمترین معیارها برای سنجش عملکرد وزارت ارشاد به حساب خواهد آمد
ما تا آخر در کنار شما ایستاده‌ایم، علم جهاد در راه خدا را همچنان برافراشته نگاه دارید که عزت شما و همه مسلمانان در گرو این جهاد مقدس است و بدانید محو رژیم پوشالی و خونخوار صهیونیستی به یاری خداوند متعال بالاترین دستاورد پیمایش در این راه الهی است و پیروزی نهایی هم چندان دور نخواهد بود.
جیش النصر که رهبری آن را عبد الرئوف ریگی بر عهده داشت، پس از ماجرای گروگان‌گیری سربازان ایرانی به ‌وسیله گروه جیش‌العدل در اسفندماه سال گذشته و در پی اختلافات داخلى این گروه بر سر اعدام گروهبان مرزى ایران تأسیس شد.
پیروزی مقاومت اسلامی در غزه، بار دیگر ثابت کرد که مقاومت، تنها راه به زانو در آوردن جبهه استکبار است. این درس بزرگی برای امت اسلامی و ملت ایران و بخصوص کسانی است که از خوف استکبار، هنوز قدرت مقاومت را نمی‎شناسند، و سودای سازش با شیطان و خیال خام بازی برد-برد را در سر می پرورانند.
در این پیش نویس، وزارت مسکن و شهرسازی 3 سناریو برای آینده رشد اقتصادی کشور در نظر گرفته است و گزینه مطلوب وزارت راه و شهرسازی (سناریوی اول) که طبق آن برای مسکن کشور برنامه ریزی خواهد شد گزینه ای است که در آن برداشته شدن تحریم ها را پیش فرض گرفته است.
گاه گفته مي شود با زندگي هاي امروزي و مشغله هاي كاري، نمي توان وقتي براي مطالعه و شناخت احكام دين گذاشت؛ اما در پاسخ بايد گفت اگر مي توان براي سريال و فيلم وقت گذاشت، مي توان براي رهايي از آفت جهل و ديگر آفت‌ها نيز برنامه ريزي كرد به گونه اي كه خيلي وقت را نگيرد و در عين حال از اين مشكلات و آفت‌ها بكاهد.
وی در ادامه با بیان اینکه برخلاف تصور برخی، امر به معروف و نهی از منکر فقط مربوط به مساله حجاب نیست، تاکید کرد که در تمامی ابعاد جامعه و حتی نسبت به مسئولان باید این موضوع فراگیر شود و تلاش شود تا با ترویج فضایل، ریشه زشتی ها و ناهنجاری ها را در جامعه خشک کرد.
در دفتر شما حبیب شفیق آقای خامنئی که همین تازگی بافتخار [آشنائی] با آن عزیز نائل آمده‌ام از هر دو نوع نگاشتم و مختصر شرحی نیز در خصوص قالب این قطعه صبوحی برافزودم تا یادگار کاملتر باشد و بعضی ناآشنایان این شیوه که احیاناً این دفتر بدستشان میافتد به توضیحی نیاز نداشته باشند و دانسته باشند که شعر نو هم پر بیقاعده نیست و دشنام لایق بعضی «آثار خزعبل موسوم به نو» را بر آشنایان اهل نثار نکنند!
در همین راستا برخی از کار‌شناسان معتقدند که یکی از دلایل عدم تشکیل جلسات شورای عالی فضای مجازی می‌تواند همین اجرای بدون نظارت و قانون طرح «اینترنت پرسرعت همراه» از سوی وزارت مخابرات باشد؛ چرا که اگر جلسات شورا برگزار می‌شد، قطعا اجازه چنین کاری در این زمان به دولت داده نمی‌شد.
« نارضایتی وزیر ورزش از کفاشیان پس از این ماجرا دوچندان شد به همین لحاظ وی در مصاحبه ای به وی هشدار داد که اگر اشتباه کند برکنار خواهد شد،اما این مساله به مذاق آقای رئیس خوش نیامد به همین خاطر موج تعلیق از سوی فیفا دوباره برای چندمین بار پیاپی به راه افتاد.»
سال تحصیلی جدید در راه است و دانش آموزان قرار است خود را برای حضور در مدارس و کلاس‌های درس آماده کنند اما آیا واقعا سیستم آموزشی کشور، پتانسیل لازم برای برآورده کردن اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی را دارد؟ شاید تلخ باشد اما متاسفانه پاسخ این سوال، یک «نه» بزرگ است.
تجاوز 50 روزه رژیم صهیونیستی و حملات خانمانسوز هوایی، زمینی و دریایی این رژیم به مناطق مختلف باریکه غزه که با شهادت 2142 فلسطینی و زخمی شدن بیش از 11 هزار و 100 نفر دیگر همراه بود، با حصول توافق آتش بس میان گروه های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی با میانجیگری مصر به پایان رسید.
همه ی فقهای شیعه از ابتدا تاکنون به دنبال تحقق شاخصه های هویت اسلامی و اهداف اسلامی بوده اند؛ ولی تفاوت این است که تا پیش از حضرت امام، فقها با روش تبلیغی کار کرده اند، یعنی حکم را به مردم می رساندند و وظیفه ی پیاده کردن و اجرای احکام به عهده ی مردم بوده است
ایشان با تأکید بر اینکه یکی از برکات تغییر دولتها و روی کار آمدن دولتها با شعارهای جدید، ایجاد امید در مردم است، افزودند: باید این امید را در مردم حفظ و تقویت کرد که یکی از راههای تقویت آن، اطلاع افکار عمومی از کارهای انجام گرفته، است.
راستي آنچه در قرارداد ميدان سلمان روا داشته شد كه بعدها به قرارداد ننگين كرسنت معروف گرديد و بلكه حسب نظر كارشناسان مطلع به قرارداد تركمن چاي زمان ما ياد مي گردد، محصول بي تدبيري و حيف و ميل بيت المال چه كسي بود؟ آيا همه اين موارد مصداق سوء تدبير و فضاسازي براي بخوربخور عده اي خاص در آن زمان نبوده است؟
شکی نیست که اعتدال، عقلانیت، واقع‌بینی، نفی خشونت، امنیت، رفاه، پیشرفت و امثال آن، از مفاهیم متسالَم بین جریان‌های مختلف انقلاب اسلامی است؛ این مفاهیم مورد توافق همه جریان‌ها است و در اصل آن‌ها اختلافی وجود ندارد، بلکه اختلافات ناشی از تحلیل و تفسیر آن‌ها است.
«اسماعیل هنیه» معاون دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که توافق آتش بس دائم به این معنی است که محاصره نوار غزه به پایان می رسد و ما از هیئت فلسطینی خود در قاهره حمایت می‌کنیم و اطمینان داریم زیر بار فشار نمی رود.
فردی که جز شهادتین شبه‌روشنفکری چیز دیگری در کارنامه ندارد، بدون داشتن سابقه روشنی در حوزه فیلمنامه‌نویسی، طی یک انتخاب حقیقتاً عجیب و غریب به عنوان نویسنده فیلمنامه‌ی سریال امام خمینی (ره) انتخاب می‌شود. سوال اینجاست که معیار انتخاب «حسین کیانی» برای نوشتن سریال زندگی حضرت امام خمینی (ره) کدام است؟ کدام نشانه‌ی انقلابی؟ کدام نشانه‌ی دینی؟ و حتی کدام سابقه در حوزه‌ی فیلمنامه‌نویسی؟
هر چند قطعنامه شورای امینت درباره موضوع هسته ای ایران بر مبنای حقوق بین الملل غیرقانونی است با این حال تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در جریان مذاکرات ژنو با عقب نشینی از مواضع پیشین و با تایید مرجعیت شورای امنیت در حل و فصل اختلافات هسته ای، در عمل ایران را در موضع انفعال قرار دادند.
تذکر زاکانی به اقدام غیر حرفه ای و جناحی خبرگزاری ملت (وابسته به مجلس) بر می گردد که طی گفتگو با یکی از اعضای هیئت رییسه مجلس، گفته بود حسن کامران نیز علاوه بر نبویان و رسایی برای هیئت نظارت بر مطبوعات به مجلس معرفی می شوند و ممکن است باز هم تعداد افرادی که معرفی می شوند بیشتر از سه نفر باشد!
آن فرد مسئول قضایی رفت و به دروغ به امام گفت که پرونده بسته شده است. آن پرونده هست و قاتل هم هست. یک روز که خدمت مقام معظم رهبری رفته بودیم،‌پس از دیدار از آنجا خارج شدیم و در حیاط بودیم که آن فرد، دست روی دوش لاجوردی زد و گفت سلام سید. لاجوردی او را کافر و مرتد می‌دانست و به همین دلیل جواب سلامش را نداد.
آنچه که امسال توسط مسئولان در حال انجام است، حرکت در جهت توسعه ابتذال فرهنگی است که حرکت ریشه‌ای در نابودی فرهنگ ماست. اگر مقام معظم رهبری امسال را سال ضدفرهنگ نام گذاری می‌کردند بیشتر از آنچه تاکنون توسط مسئولان در ابتذال فرهنگی و پرده‌دری فرهنگی انجام گرفته، صورت نمی‌پذیرفت.
«منصور انوری» - تنها برنده‌ی جایزه‌ی 110 سکه‌ای «جلال‌آل‌احمد» در حوزه‌ی داستان‌نویسی با رمان چند جلدی «جاده‌ی جنگ» - در گفتگو با خبرنگار فرهنگی رجانیوز پیرامون دغدغه‌های این روزهای خود در حوزه‌ی نویسندگی گفت: «در حال نگارش جلد یازدهم رمان «جاده جنگ» هستم. از این جلد به بعد فضای داستان عوض خواهد شد و شاید نام این اثر نیز تغییر کند.
اظهارات هاشمی در ماه های اخیر و مدعی آزادی بیان شدن وی بدون یادآوری اتفاقاتی که در دوره سازندگی بر سر منتقدانش آمد، نه تنها توسل ناشیانه وی به فراموشی افکار عمومی نسبت به اتفاقات فراموشی ناشدنی 8 سال سازندگی است، بلکه نوعی توهین به اصلاح طلبان و حامیان امروز اوست چرا که در آن سالها یکی از گروه هایی که بیش از همه مورد سرکوب رییس جمهور وقت بودند، «چپ» های سابق و اصلاح طلبان امروز بودند.
متاسفانه هم اکنون مردم مناطق زلزله زده مورموری و آبدانان در وضعیت بدی هستند چرا که با این وضعیت و پس لرزه های شدید نحوه اسکان مردم به خوبی صورت نمی گیرد و گرمای بالا زیر چادرهای مسافرتی برای مردم در گرما بسیار اذیت کننده است و چادرهای کوچک دارای هیچ گونه امکاناتی نیستد .
این همایش از ساعت 9 صبح تا 18 روز چهارشنبه 5 شهریور در لانه جاسوسی برگزار می شود و علاقه مندان شرکت در این برنامه می توانند از طریق این لینک، حضورشان را در همایش اعلام کنند یا با شماره 66989349 تماس بگیرند.
این اقدام با واکنش گسترده و جدی افکار عمومی و همچنین علما و کارشناسان فرهنگی و مذهبی روبرو شده است؛ چرا که تجربه نشان داده است که ورود فناوری‌های نوین به جامعه ایرانی بدون درنظر گرفتن پیوست‌های فرهنگی و دینی آن می‌تواند ضربه‌های سنگینی را به بافت اجتماعی ایران به ویژه جوانان وارد کند.
بر اساس اخبار منتشر شده در برخی رسانه کارلوس کی روش موارد عجیبی را به عنوان شروط قرارداد جدیدش با فدراسیون فوتبال در پیش نویس قراردادش ذکر کرده است و همین مساله باعث واکنش شدید منتقدان و مسوولان وزارت ورزش و جوانان شده است. هرچند این مطالب از سوی فدراسیون فوتبال تائید نشده است اما به نظر می آید تمامی این مسائل واقعیت دارد که وزارت ورزش و جوانان مانع از امضای این قرارداد شده است.
(عصر انتظار)
(انقلاب سوم)
(مقــیــت)
(سید مجتبی امین)
(حکمت ما)
(شبهه)
(سراج)
(بچه های کف خیابون)
(انجام وظیفه)
(بی شوخی)
(کارگری در روزنامه)
(رسم گمنامی)
(نازک بین)
(من و چادرم)
(زنان سرزمین من)
(سید مجتبی امین)
(سیما فکر)
(راز 57)
(دست نوشته های یک عاقد)
(سیب سرخ)
(ایلیا)
(مسافر)
(حکمت ما)
(و سلاحه القلم)
إِنِّی مُهَاجِرٌ إِلَى رَبِّی
(شبهه)
(مرکز اسناد)
(سیما فکر)
(گفتمان برتر)
(اسراء)
خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا