ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 10 شهريور 1393 11:58علی شمشادی
مهدی خانعلی‌زاده
شبير فيروزيان
علی جعفری
سیدکمیل باقرزاده
امیرحسین ثابتی
یاسر انصاری
گفتگو با ایمان گودرزی
گفتگو با حسین صمصامی
گفتگو با منیژه آرمین
گفتگو با امیرحسین قاضی‌زاده
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
گفتگو با مجید شاه‌حسینی
گفتگو با سارا عرفانی
گفتگو با عباس گودرزی
گفتگو با علی کشوری
گفتگو با فرهاد عظیما
گفتگو با جعفر فرجی
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با میثم نیلی
علی کشوری
حسن رحیم پور
رضا امیرخانی
حسین میزان
وحید جلیلی
حجت الاسلام رضا غلامی

«این سوال درباره استخدامی‌های وزارت نفت بود و وزیر نفت با بیان اینکه مجوز استخدامی یک هزار و ۲۰۰ نفر را دریافت کرده است و این افراد را استخدام می‌کند، آقای رسایی از طرح سوال خود در جلسه علنی امروز مجلس منصرف شد.»
تحلیل اول متعلق به انقلابیون و مبارزینی است که پیش از انقلاب با لیبی و قذافی در قضیه مبارزه با آمریکا و اسرائیل ارتباط و همکاری داشتند. تحیل دوم که تحلیل غالب است معتقد است که ربودن امام صدر کار خود قذافی است و ریشه در اختلافات چندسال گذشته قبل از ربودن او دارد و قذافی با این کار در واقع رقیبش را از صحنه خارج کرده است.
مبادا فشارهای ظاهری ما را برآن دارد که از خط اصیل انقلاب کوچک ترین انحرافی پیدا کنیم. ما قطعات یدکی، آن اندازه که از این شیطان بزرگ طلب داریم از حلقومش بیرون می کشیم. اما برای پیروزی در این جنگ تحمیلی ساختگی، حاضر نیستیم برای یک لحظه هم که شده نوکری آمریکا را به خاطر گرفتن قطعات یدکی قبول کنیم.
نیرو های امنیتی عراق در حالی موفق به شکست محاصره آمرلی و آزادسازی این شهر شدند که پیش از این گروه تروریستی داعش تهدید کرده بود در صورت تصرف این شهر تمامی اهالی آن را خواهد کشت و امامزاده ها، مساجد و حسینه ها را تخریب می کند. در این منطقه 13 هزار شیعه ترکمن وجود دارد که حدود سه ماه به وسیله بسته های غذایی که از سوی بالگردهای ارتش در اختیار آنان گذاشته می شد امرار معاش می کردند.
با این اوصاف ظاهرا در یکی دو سال پیشرو نیز همچنان خبرهای مهمی از «ایران» در رسانه‌های سینمایی دنیا مخابره خواهد شد و ساخت فیلم‌هایی با محوریت ایران همچنان به قوت خود باقیست و حتی دامنه‌ی آن گسترده‌تر نیز شده است.
آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند به موازات مذاکرات هسته ای و راضی کردن تیم مذاکره کننده ایران به تغییر کاربری تاسیسات فردو که در عمل به معنای تعطیلی آن می باشد، طرح حمله نظامی به تاسیسات نطنز را نیز تدوین کنند تا در صورت امکان برای چندین سال ایران را در موضوع هسته ای به عقب بیاندازند.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین روز رقابت های والیبال قهرمانی جهان به مصاف تیم قدرتمند ایتالیا رفت. این مسابقه در سالن 15هزار نفری شهر کراکوف لهستان برگزار شد که شاگردان کواچ موفق شدند با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای 25- 16، 23-25 و 25- 22، 25- 22 مقابل ایتالیا به برتری برسند.
خانم موگرینی علاوه بر رابطه بسیار دوستانه و عمیقی که با کاخ سفید دارد، از علاقه‌مندان به گسترش همکاری‌ها میان اتحادیه اروپا و مسکو نیز هست؛ تا جایی که به عنوان یکی از چهره‌های مخالف اعمال تحریم‌های این اتحادیه علیه روسیه شناخته می‌شود.
شاید بهترین توصیف برای عملکرد روزنامه های زنجیره ای که در آن زمان تلاش داشتند تا به هر قیمت چهره آمریکا را «بزک» کرده و از دوستی و مهربانی دشمن برای ملت ایران سخن بگویند، سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در 28 بهمن 92 باشد که فرمودند: «برخی افراد تلاش دارند با بزک کردن چهره امریکا، زشتی ها و خشونت ها و وحشت آفرینی ها را از این چهره بزدایند و دولت امریکا را دولتی علاقمند به مردم ایران و انسان دوست معرفی کنند، اما تلاش این افراد به نتیجه نخواهد رسید.»
اگر جنابعالی درباره جرایم مشهود نیز معتقد به اثبات جرم در دادگاه هستید و قبل از تشکیل دادگاه و صدور حکم، استناد به جرایمی که مرتکب شده‌اند را غیرحقوقی می‌دانید، چرا و با کدام توجیه قانونی روز 23 تیرماه 78 در سخنرانی معروف خود- که متأسفانه این روزها جای خالی آن در اظهارات حضرتعالی دیده می‌شود- از کسانی که فتنه 78 را پدید آورده بودند، با عنوان «اراذل و اوباش»، «آشوب‌طلب»، «دشمن مردم ایران» و... یاد‌کرده و آنان را مستحق «سرکوب شدید» دانسته بودید؟!
مهمترین علت (بهانه) تحریمهای آمریکا علیه ایران، موضوع فناوری هسته ای ایران است. البته در کنار آن تحریم‎های دیگری نیز به بهانه نقض حقوق بشر (فتنه 88) و حمایت از تروریسم (حمایت از مقاومت اسلامی) بر ایران تحمیل کرده است. با این وجود بر اساس نظر کارشناسان بخش عمده تحریمهای ایران در رابطه با فناوری هسته ای اعمال شده است.
تحقيقات مسئولان ايتاليايی و نيروهای امنيتی لبنان بيانگر آن است كه دو فرد مجهول الهويه، خود را به جای امام صدر و شيخ يعقوب معرفی كرده و در ساعت حدود 10صبح روز 1سپتامبر 1978به هتل "هاليدی اين" شهر رم مراجعه كرده ‏اند. این در حالی است كه مسافران پرواز 881 ساعت 23:30 شب قبل، يعنی 31اوت 1978 از فرودگاه خارج شده اند.
عباسی گفت؛ به هر جهت حوزه ما نه مباحث جمعیت شناسی از آن گونه مطالعاتی است که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دارد صورت می گیرد که بسیار هم مرموز است! نه آنگونه است که در وزارت بهداشت و درمان از منظر پزشکی به آن نگاه می شود، منظر نگاه وزارت بهداشت مسئله بهداشت و درمان است.
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در زمینه محیط زیست گفت: مسأله محیط زیست مسأله بسیار پیچیده و مشکل کشور ما بوده و در این خصوص قدم‌هایی را برداشته‌ایم و امروز در شهرهای بزرگ وضع هوا نسبت به سال گذشته بهتر است البته نه اینکه همه مشکل حل شده باشد بلکه بهتر شده است.
مسئله‌ی اصلی این است که با فرض پذیرفتن همه‌ی این معضلات با همین کیفیت تصویر شده در «قصه‌ها» و ایمان به نیت خیر سازنده جهت اصلاح این پلشتی‌ها، این سوال به ذهن خطور می‌کند که چرا باید خالق اثر، چنین فیلم تلخ و سیاهی را در چمدانش بگذارد و تور اروپاگردی ترتیب دهد و مشکلات کشورش را با افتخار نزد بیگانه عرضه کند؟
در حالی که طی چند ماه اخیر رییس جمهور در توصیف منتقدان داخلی خود از تعابیری همچون «به جهنم»، «بی سواد»، «افراطی»، «بزدل» و ... استفاده کرده است مشخص نیست چرا در قبال خصمانه ترین رفتارهای دشمن به بکارگیری تعابیری مانند «زشت»، «نا صحیح» و «غیر سازنده» و ... بسنده کرده و صراحتا از «نقض» توافق ژنو سخنی نمی گوید؟
طراحان این طرح، حل مساله مسکن را با فرض ادامه تحریمها "امکان ناپذیر" دانسته و حتی تلاش در جهت بهبود درونی ساختارهای اقتصادی کشور در شرایط لغو تحریمها را "کاملا غیر محتمل" می‌دانند و تامین نیاز مردم به مسکن را تنها در گرو رفع تحریمها ـ نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر ـ می‌پندارند.
نباید اینگونه باشد یا تصور شود که برخی مدیران وقتی به همیشه معترضان و شبه روشنفکران و واگرایان که می رسند یا بر اثر انفعال یا مثلا به نیت جذب یا با شعار اعتماد سازی، با گشاده رویی مواجه می شوند ولی به برخی چیزهای دیگر که می رسند با اخم و جدیت برخورد می کنند. البته به نظر می رسد هجمه محدود اما غیر منصفانه ای که صورت گرفت مدیران محترم را برای خروج از فشار کمی دستپاچه کرد.
رجوع به سابقه تاریخی موضوع نشان می‌د‌هد، عبارت پیش گفته، بقایای حکم منسوخی است که در پیش‌نویس ابتدایی قانون اساسی در سال 58 راجع به اختیارات «رئیس‌جمهوری» - به عنوان رئیس کشور و نه فقط رئیس قوه مجریه - پیش‌بینی شده بود.
امروز بخشی از رسانه‌ها ابزار گناه شده‌اند و در حال حاضر یک جوان به راحتی می‌تواند از اینترنت با انواع فیلم‌ها در ارتباط باشد و باید توجه داشت که فضای اینترنت باید سالم‌سازی شده و آنهایی که می‌گویند فضای اینترنت سالم‌سازی شده است، بیایند تا به آنها آلودگی‌های این فضا را نشان دهیم.
حتی سخنان مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری در تکذیب محکومیت ایران در دادگاه بین‌المللی لاهه هم نتوانست این خورشید را پشت ابر نگه دارد و نهایتا خود بیژن زنگنه اذعان کرد که جمهوری اسلامی ایران در پرونده کرسنت، قافیه را به حریف باخته و باید جریمه سنگینی را پراخت کند.
وزیر بهداشت دولت نهم با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در دولت یازدهم در حوزه سلامت گفت: فرصت‏های مهمی امسال برای نظام سلامت پیش آمده است که تقریبا بی نظیر است که هیچ موقع دیگری از نظر اعتبار و حمایت کلان و از نظر روشن شدن نقاط ابهام در استراتژی نظام سلامت ما همچنین وضعیتی که امسال داریم را نداشتیم.
در حالیکه انتظار می رفت اعضای شورای مرکزی عبدالرئوف را به عنوان جانشین عبدالمالک معرفی کنند ولی محمد ظاهر بلوچ به عنوان فرمانده جدید معرفی شده و نام گروه را از جندالله به جیش العدل تغییر می‎دهد. اما محمد ظاهر به صورت کامل موفق به حذف عبدالرئوف از روند تصمیم‎گیری و تاثیر گذاری در میان باقیمانده‎های گروه عبدالمالک نمی شود.
در حالیکه در روزهای گذشته و پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون افزایش تحریم‎های علیه ایران با وجود مذاکره مستقیم ایران و امریکا در موضوع هسته‎ای، خانم ماری هارف سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که در یکسال گذشته تحریم جدیدی علیه ایران اعمال نشده است، روز گذشته کاخ سفید اعلام کرد 20 موسسه مالی و شرکت ایرانی را در لیست سیاه تحریم‎های خود قرار داده است.
رهبر معظم انقلاب محورهای مهمی را در جلسه با اعضای هیئت دولت مطرح کردند که به نظر می رسد یکی از مهم ترین این محورها تاکید معظم له بر خط قرمز بودن «فتنه سال 88» بود: «مسئله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»
دولت باید رویکرد لیبرالی را در حوزه تأمین مسکن کنار بگذارد و نه برای بهره برداری های سیاسی، نه برای اثرگذاری جدی مسکن بر رشد اقتصادی (افزایش درآمد سرانه) ونه به جهت لابی قوی صاحبان منافع عظیم در بخش مسکن همچون دلالان بزرگ مثل بانکها یا انبوه سازان و ...به تصمیم گیری در حوزه مسکن بپردازد. بلکه می بایست هدف اصلی از سامان دادن به بازار مسکن و برنامه ریزی برای تأمین و تولید مسکن، افزایش رفاه شهروندان علی الخصوص نیازمندان به مسکن باشد.
مدیران فرهنگی دولت و زیر مجموعه‌های وزارت ارشاد طبعا باید به این مسئله توجه داشته باشند که «فتنه» گرچه پیش از این نیز یکی از مهمترین خط قرمزها به شمار می‌آمد، اما با تاکید صریح روز گذشته‌ی رهبر انقلاب بسیار بیشتر مورد توجه خواهد بود و یکی از مهمترین معیارها برای سنجش عملکرد وزارت ارشاد به حساب خواهد آمد
ما تا آخر در کنار شما ایستاده‌ایم، علم جهاد در راه خدا را همچنان برافراشته نگاه دارید که عزت شما و همه مسلمانان در گرو این جهاد مقدس است و بدانید محو رژیم پوشالی و خونخوار صهیونیستی به یاری خداوند متعال بالاترین دستاورد پیمایش در این راه الهی است و پیروزی نهایی هم چندان دور نخواهد بود.
جیش النصر که رهبری آن را عبد الرئوف ریگی بر عهده داشت، پس از ماجرای گروگان‌گیری سربازان ایرانی به ‌وسیله گروه جیش‌العدل در اسفندماه سال گذشته و در پی اختلافات داخلى این گروه بر سر اعدام گروهبان مرزى ایران تأسیس شد.
پیروزی مقاومت اسلامی در غزه، بار دیگر ثابت کرد که مقاومت، تنها راه به زانو در آوردن جبهه استکبار است. این درس بزرگی برای امت اسلامی و ملت ایران و بخصوص کسانی است که از خوف استکبار، هنوز قدرت مقاومت را نمی‎شناسند، و سودای سازش با شیطان و خیال خام بازی برد-برد را در سر می پرورانند.
(روضه نیوز)
(نقشه راه)
(من و چادرم)
(مسجد نما)
(شبهه)
(سال افزون)
(سرباز صفر)
(نقطه سرخط)
(مرکز اسناد)
(بهار نارنج)
(عصر انتظار)
(انقلاب سوم)
(مقــیــت)
(سید مجتبی امین)
(حکمت ما)
(شبهه)
(سراج)
(بچه های کف خیابون)
(انجام وظیفه)
(بی شوخی)
(کارگری در روزنامه)
(رسم گمنامی)
(نازک بین)
(من و چادرم)
(زنان سرزمین من)
(سید مجتبی امین)
(سیما فکر)
(راز 57)
(دست نوشته های یک عاقد)
(سیب سرخ)

خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا